Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó az Európai Uniónak,...

Miért jó az Európai Uniónak, hogy a magyar fiatalokat kicsábítják dolgozni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 08:29
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
A fiataloknak nem jó itthon a saját hazájukban?
2012. jan. 17. 19:01
 12/31 anonim ***** válasza:
33%
Így teszik tönkre, és lehetetlenítik el az országot.
2012. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
67%
Minden valamire való fiatalt kicsábítanak és ez nem véletlen. Tudatos agyelszívás,a legjobb mérnökeinket viszik el. Szart sem ér az egész Eu.
2012. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

én ha végzek a sulival remélem kijutok.

isten-haza-család lol

család.:)

2012. jan. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
13/14- NEK. teljesen igazad van Ezen kívül a nyugat megspórolja azt a pénzt amit szakember képzésre kellene költenie. Így sokkal olcsóbb nekik, nyugodtan adhat jó fizetést a kitántorgó csak pénzben gondolkodó de lélekben nem gondolkodóaknak. Tisztelet a kivételnek, mint a feljebb írónak is.V...X
2012. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 gomzoli ***** válasza:
83%

Nem csak az Eu-nak érdeke ez, és nem csak Magyarországról csábítják a munkaerőt. Kint élőként saját szememmel látom, hogy a magyarok csak töredékét adják annak a sokféle nemzetiségnek, akik pl. Németországban dolgoznak.

Én speciel nagyon hálás vagyok a sorsnak azért, hogy 9 éve kijöhettem. Kórházi ápolóként, havi 80 ezerből (akkoriban 55) hogyan jutottam volna 0-ról 1-re? Nincsenek gazdag szüleim, akik a seggem alá tettek volna bármit is, még egy szaros 15 éves autót se. Ugyanaz a sablonsors várt volna rám is, ami többmillió másikra... hitel hitel hátán, és életem hátralévő részében az adósságaim rabszolgája lennék, nemcsak én, hanem az egész kis családom.

Hány-és hány olyan ember is elhagyta az országot, aki különben munkanélküli lenne? Az állam mentesül az egyébként kifizetni szükséges segélyek alól. Akik külföldre járnak, és otthoni lakhelyük van (nagyon sok ilyen van), azok a kint megkeresett jövedelmük jó részét úgyis otthon költik el. Méghozzá sokkal többet, mint amennyit a 80 ezres otthoni fizetésük után járulékok formájában leadnának. Ha otthon maradnának, a fizetésük fele meg menne valami külföldi bank hazai leányvállalatának a kasszájába, a hitelének törlesztése címén, csak mert vett egy autót, amit egy külföldi autógyártó magyar földön eladott. Vagy mert építtetett egy házat, amiben osztrák tégla, horvát cement, feketén készíttetett ablakok, meg német gázkazán van.

És persze mindezt számla nélkül, ahol csak lehet.

És utána az ilyen melldöngető hű hazafiak ideülnek, és leszavaznak engem... :-)

2012. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 gomzoli ***** válasza:

Egy vicc, amit ingeként nyugodtan magára vehet bárki...


Munkafelügyelő csoport érkezik a pokolba, hogy meggyőződjön az ott végzett munka minőségéről. A főördög körbe vezeti őket minden bugyrán a pokolnak. Az első teremben egy nagy üst áll, alatta ég a tűz, benne fortyog a víz, 10 ember benne vergődik üvöltve, az üst körül 5 ördög áll, vasvillával löködik vissza a kimászni igyekvőket. A főördög elmagyarázza: ezek az angolok, akik ma haltak meg és sok bűnük volt. Nagyon szökdösnének, ezért sok őrt állítunk melléjük.

A következő teremben egy még nagyobb üst, benne 50 ember, körülötte 20 ördög, vasvillával. Mondja a főördög: ezek a németek, akik ma haltak meg és sok bűnük volt. Sokan vannak, és nagyon szökdösnének, úgyhogy ide még több őr kell.

A harmadik teremben egy qrva nagy üst, benne százával az emberek, de sehol egy őr. A kérdő tekintetek miatt elmagyarázza a főördög: ezek a magyarok, akiknek sok bűnük volt. Nagyon szöknének ezek is, de őr mégsem kell, mert ha az egyik megpróbál kimászni, a többi úgyis visszarántja!

2012. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
45%

Én pl azért készülök kimenni, mert semmi kedvem fizetni a 3 millió nyugdíjas (kamurokkantakkal együtt) nyugdíját, eü-jét, ingyen utazását, a többiek segélyét stb...


Qrvára unom, hogy ebben az országban aki tanult vmit, és ezért jól keres, egyből burzsuj, és vegyük el minél több pénzét (ld. fújj egykulcsos adó).


Hát nem, azért én dolgoztam meg, ne ábrándozzon róla senki.


Ezért ha lelépek, és még sokan így tesznek, és itt maradnak a nyuggerek, "rászorulók", stb, majd jó lesz röhögni rajtuk, mikor enni nem lesz elég pénzük, mert a semmiből az állam se fog tudni adni.


Ezért nem kéne lehúzni a még aktívakat...

2012. jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
71%

7 éve mentünk el..szabad akaratunkból,nem az EU csábított..Hanem az,hogy nem tudtam a gyerekem szájába,mit adni..a munkahelyemen hiába küzdöttem,hogy 8 órára legyek hivatalosan is bejelentve,de csak 4 órára volt a tulaj hajlandó..ez miatt 23.000 ft gyedet és már nem emlékszem az összegre pontosan,de a minimál csp-t kaptam..hitel volt a lakáson,mert albérletre ugye nem illik szülni és a szülők nyakára sem.Sajna mi nem tehettük be a fenekünket a kihalt nagyszülők lakásába,mert szerencsére élnek még..

Döntenünk kellett vagy éhen halunk,viszik a lakást vagy külföld..11 hónapos gyerekkel világgá mentünk.

Mi 7 év alatt egyszer voltunk Magyarországon,amikor eladtuk a lakást,akkor is 2 hétre és rémálmok gyötörtek minke,nehogy ott ragadjunk.

Itt van azóta házunk,autóink,itt dolgozunk,azóta született mégegy manó és nem rettegünk a holnaptól.

Szóval nem más európai ország csávítja el a magyar/szlovák/litván,stb. fiatalt..hanem akik a semmiből indultak és egyre jobban a mélybe lökik őket..azóta is..mindegy ki van kormányon(nekem nem számít pl.)

2012. jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Hűűűűűha!Látom nagyon sok irígy van,aki lepontozza azokat akik kint élnek vagy külföldre készülnek és egy fillér adót nem akarnak a magyar kasszába befizetni(teljesen jogosan)... :D
2012. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!