Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó az Európai Uniónak,...

Miért jó az Európai Uniónak, hogy a magyar fiatalokat kicsábítják dolgozni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 08:29
1 2 3 4
 21/31 gomzoli ***** válasza:

Csak elmondanám, számszerűen, az elmúlt 9 évebn kb. 18-20 millió forintot költöttünk el otthon, házra, munkadíjra, építőanyagra, autóra, stb., ami külföldön megkeresett, tisztán hazavitt pénz volt.

Jó sok otthonélő lehet, aki adott idő alatt ennyivel hozzá tudott járulni az államkassza töméséhez.

2012. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom a gyökértelen és gyáva volt honfitársaimat, akik megszöknek a problémák elől. Igazán elégedettek soha nem lesztek, mindig és mindenhol auslenderek lesztek.

V...X

2012. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 gomzoli ***** válasza:

Gyökértelen? Ezt mondja egy gyökér.

Sejtettem, hogy előjön a barlangból egy ilyen mélymagyar honvéd fajfenntartó. Akinek, ha lenne iskolája, és elég esze egy nyelvet megtanulni, már rég a határ túloldaláról ugatna...

2012. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 gomzoli ***** válasza:

Nem pedig látatlanban, ismeretlenül ítélkezne mások felett.

Olvasd el az előző oldalon a viccet, ha sikerül, és meg is érted, gondolkodj el rajta. Meg utána azon is, hogy Te, aki nem menekültél el gyáván a gondok elől, mennyit adtál az országnak? Azon kívül, hogy a népszámláláskor egy strigulával többet húzhattak a papírra!

2012. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 gomzoli ***** válasza:
90%
Tudod, 22-es, azért volt igazság abban, amit írtál, hogy kint is, és otthon is auslanderek leszünk, vagyunk. Pont az ilyenek miatt, mint Te, érzem egyre idegenebbnek magamat, ahányszor csak hazamegyünk, akik a kerítésen benézve savanyú arccal fintorogva nézik, hogy az ember a saját udvarán rendet tesz. Rohadt jó érzés, amikor egy-egy régi ismerőssel öszzefutok, véletlenszerűen, és amint kiderül, hogy külföldön élek és dolgozok, az első kérdés mindig az: és mennyit keresel? És mikor megmondom, jön a reakció: ja, így könnyű! Könnyű?! Akkor TE miért nem csinálod? Tanulj meg egy idegen nyelvet, vedd kezedbe a sorsod, szervezd meg, hogy mehess valahová, és utána hagyj ott mindent ami addig fontos volt és számított, el mindenkitől, akid csak volt, és menj idegenbe, a szamárlétra alsó fokára, és tűrj! Aztán mikor 1000 kilométerre az otthonodtól, ilyen gyökerek buzerálnak a hülye dumájukkal, rájössz, hogy volt értelme...
2012. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Kedves 15 hozzaszolo!


"a nyugat megspórolja azt a pénzt amit szakember képzésre kellene költenie."


A nyugat europai orszagokban nem tul gyakori az a magyar mentalitas, miszerint barki ingyen elvegezhet barmifele felsooktatasi intezmenyt. Kokemeny penzbe kerul egy egyetem. Angliaban a tandijat (a valsag miatt) 9000 fontra emeltek. (Ez tobb, mint 32 millio (!) forint, evente)


"Így sokkal olcsóbb nekik"


Mivel nem az allam fizeti a tandijat (hanem max osztondijat, annak, aki tenyleg megerdemli, es hasznos, kivalo munkaero valik belole), igy nincs, ami miatt olcsobb lenne neki barmi is.


"nyugodtan adhat jó fizetést a kitántorgó csak pénzben gondolkodó de lélekben nem gondolkodóaknak."


Ezzel meg leginkabb csak azert nem ertek egyet, mert meg ha kivalo szakember is a kivandorlo, a nyelvet (szaknyelvet) akkor sem fogja annyira kenni vagni, hogy palyakezdo diplomaskent, egy kulfoldi orszagban zsiros melot kapjon. Igy a magyar allam penzen tanult, kulfoldre vandorolt egyen "nem adja el" a tudasat kulfoldon, hisz nem tudja...

2012. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

22-ES VAGYOK, és nem tudom, hogy mi az hogy gyökér.

72 éves vagyok . édesapám a Horthy hadseregben őrnagy, majd 1952-ig ezredes volt. Az akasztófától csak Sztálin halála mentette meg.Lefokozták közlegénnyé, így életben maradt.1992-BEN REHABILITÁLTÁK. Addig is állandó éjszakai házkutatások és kitelepítésre való felkészüléssel teltek el fiatal éveim. Apámmal együtt segédmunkások és aktív hólapátolók voltunk éjszakai műszakban ezután. Az ÉJSZAKÁÉRT többet fizettek.

1956-BAN Apu tiszttársai tárt karokkal vártak Münchenben, de maradtunk. Soha fel nem adtam. Sok év után egy nagy cég elnöke lettem szakmai tudásom és jó üzleti érzékem miatt. Mellesleg két idegen nyelven társalgási szinten elég jól beszélek és sokat is utazom amíg erőmből futja.

Mai napig is aktívan dolgozom, jelenleg második szabadalmam európai védelmét intézem. Mi az, hogy gyökér? El vagyok maradva úgy látom. V...X

2012. jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 gomzoli ***** válasza:
Elismerésem a múltja miatt. Elnézést a minősítő szavakért. Mentségemre szóljon, hogy a korábbi hozzászólásában leírtak, melyben ön is az enyémhez hasonló hibákat követett el az ismeretlenül történő megbélyegzéssel, nem egy ilyen egyéniségre engedtek következtetni.
2012. jan. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

@26/28 Németországban tavaly törölték el a tandíjat, de azelőtt is csak háromszázvalahány euró volt, vagyis a képzés nagyrészét az állam fizette. Következésképp, amit mondasz nem áll meg ilyen általánosan.


Nyugaton (is) viszont előregedik a társadalom, és nem kérdés, hogy egy magyar, vagy egy néger/arab/török tud a társadalomba jobban integrálódni.

2012. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Gomzolinak.

Köszönöm a válaszát. V...X

2012. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!