Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó a liberálisoknak...

Miért jó a liberálisoknak hogy terjesztik a vallástalanságot?

Figyelt kérdés

2012. jan. 15. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Honnan veszed, hogy a liberálisok a vallástalanságot terjesztenék?
2012. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem terjesztik, ők a kultúrák együttélését komázzák inkább. Legfeljebb kicsit több ateista van közöttük. Meg persze szekulárisak kivétel nélkül, ami nem egyenlő az ateizmussal.
2012. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Kevered a szezont a fazonnal. A liberalizmusnak nem része az ateizmus.
2012. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Minden (régi) vallás egyfajta erkölcsi és viselkedési szabályzat is egyben. Ha elveszik ezt az útmutatást, könyebben alkalmazkodsz az ő kitalált viselkedési normáikhoz.

Legalábbis ezt gondolom én.

2012. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

"Amikor a liberálisnak hazudott

elvek nem a szabadságról

szólnak, hanem a

szabadosságról... Miért kell ez?

Egyszerű az ok. Destrukció.

Lebontás. Minden értéket ami a

konzervatív, tisztességes,

hagyományokat őrző, tisztelő,

használó, aszerint igazodó

világot lebontja, az üdvös

számukra. Ezt valaki

megfogalmazta nagyon jól a

Kisgazdáktól. Ellenkezően el

lett váltva. Se Isten, se Haza, se

család. Ez a cél.

2012. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

"Amikor a liberálisnak hazudott

elvek nem a szabadságról

szólnak, hanem a

szabadosságról... Miért kell ez?

Egyszerű az ok. Destrukció.

Lebontás. Minden értéket ami a

konzervatív, tisztességes,

hagyományokat őrző, tisztelő,

használó, aszerint igazodó

világot lebontja, az üdvös

számukra. Ezt valaki

megfogalmazta nagyon jól a

Kisgazdáktól. Ellenkezően el

lett váltva. Se Isten, se Haza, se

család. Ez a cél."

2012. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Úristen! Tudjátok egyáltalán, mit jelent a liberalizmus? Nem a füvezést és a meleg házasságot! Valaki nagyon félre tájékoztat. Úgy beszéltek, mintha a liberalizmus egy erkölcsi fertő lenne, pedig nem. A liberalizmust kifordítják valódi jelentéséből. Az SZDSZ is csak szégyent hozott a liberalizmus szóra. Ma már szitokszóvá vált, pedig egy nemes ideológia.


Liberalizmus:


A liberalizmus, más néven szabadelvűség, gondolatok széles spektrumán alapuló eszmerendszer, amelyek közös vonása, hogy az egyén szabadságát jelölik meg mint legfontosabb politikai célt. Gyökerei a XVII.-XVIII. századra, a felvilágosodásba nyúlnak vissza. Olyan korábbi alapvető elveket tagadott meg, mint az uralkodók isteni felhatalmazása, az öröklött kiváltságok, államvallás és protekcionizmus.



A liberalizmus különböző formái nagyon különböző politikai megoldásokat kínálhatnak, de néhány dologban általában egyetértenek, mint például a gondolkodás és szólás kiterjedt szabadságában, a jogállamban, a gondolatok szabad áramlásában, a magántulajdonban, a szabadpiacban, a kormányzat átláthatóságában, és - más ideológiákkal együtt - a szabad választásokban.



Sok belső egyet nem értés is van a liberalizmuson belül, különösen amikor a gazdasági és a szociális szabadság ütközik. A klasszikus liberalizmus hívei szerint az egyetlen igazi szabadság a kényszerektől való mentesség szabadsága. A liberalizmus minden formája a szabadságot védi, csak éppen mást és mást értenek szabadság alatt.


Konzervatív liberalizmus:

A konzervatív liberalizmus (vagy jobboldali liberalizmus) az az irányzat, mely összeegyeztethetőnek tartja a hagyományos, konzervatív, jobb oldali értéket (úgy mint hazaszeretet, család, vallási értékek tisztelete, a meglévő intézmények iránti tisztelet) a liberális eszmékkel. Tehát a liberális elveket lassan, konzervatív módon akarja érvényesíteni, ahogy a közfelfogás változik.

Ez az irányzat a liberalizmus jobb széle, de nem tévesztendő össze a liberális konzervativizmussal. Holland és dán liberális pártok mellett a legismertebb, bizonyos mértékig idetartozó párt a német FDP.


Demokratikus liberalizmus:

Nem összetévesztendő a liberális demokrácia fogalmával, egy újra terjedő, pragmatikus irányzat. A nép részvételét igénylő demokratikus és az emocionális populizmust elutasító racionális liberális felfogás egyeztetése. Első lépéseként az első világháború után a liberalizmus elfogadta az általános és titkos választójogot. Jelenlegi legkényesebb vitatatémája a polgárok véleményének két választás közötti kikérése, figyelembe vétele. Illetve annak figyelembe vétele, hogy egy demokratikus társadalomban nem mindenki liberális.

2012. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Az ideális meghatározás: az embereket nem gyerekeknek tekintik akiknek törvényekben meg kell mondani hogy mit csináljanak, rendeletekkel el kell tiltani dolgoktól, vagy bűntetésekkel elriasztani, inkább felnőttnek tekintik, akik tudásukkal képességeikkel és ebből eredő szabad véleményükkel el tudják dönteni mi jó nekik, illetve ezek szerint cselekedni. Ezt a felelősséget adják meg (vagy vissza) az állampolgároknak. Ez egy messziremenő bizalom az emberben, mint egyén és az emberi fajban. Hisz a jog szigora mindig oda kell ahol az emberek nem látják át téves tetteiket és azok következményeit. Ideális esetben valami olyan amit bibliai értelemben Isten akarhatott az Embertől a Paradicsomban. Na de mindehhez amit felül írtam egy nagyon fontos dolog kell, csak akkor működik: ha az emberek zöme nagyon jó képességű, felelős magáért, tiltakozik hogy más döntsön helyette, el tudja magát tartani kiáll jogaiért. Azaz szabad. Ellenkező esetben kiszolgáltatott lesz, függő, és ez megalkuvásra késztet. Hogy ez nincs meg itthon - hát nem nehéz rá válaszolni. Olyan ez mint nincsteleneknek szép új lakást adni és egy hónap múlva lelakják.
2012. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem a liberalizmus megy a vallás ellen, hanem a tudomány veszi el a teret a vallás elől. Ami érthető is. A tudomány sokkal többet adott a világnak az utóbbi 200 évben, mint az összes vallás az elmúlt 2000 évben. A tudomány bírja a kritikát, a tudomány bizonyít, a vallás ezzel szemben megkérdőjelezhetetlen, dogmák alapján "működik". A tudomány tulajdonképpen bebizonyított a sok emberiséget érintő nagy kérdések közül néhányat, ezzel is megcáfolva a vallások meséi közül sokat. És ez még csak a kezdet, ma a világ népességének hetede ateista, agnosztikus vagy szabadgondolkodó. Nem adok 100-150 évet és az összes intézményesített vallás eltűnik a Föld színéről (nem a hit). Az emberiség felnő végre, és ez nem a liberalizmus műve, hanem a tudományé, a tudásé.
2012. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
ma 19:51: A füvezés az mióta tartozik az erkölcsi fertő kategóriába?
2012. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!