Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megvan az államadósság nagy...

Megvan az államadósság nagy részére a pénz. Mire várunk?

Figyelt kérdés

Adott egy kiváló bánya. Némi befektetés --> óriási haszon.


Miért is adnánk külföldi kézbe?


Ez nem szúrja senki szemét?


Erről is van szó kérem:


[link]


2012. jan. 16. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Nagyszerű!!!


Elfogyott az össze pénzed, éppen éhen halni készülsz. Kimész a kertedbe, kiderül, hogy a telked alatt kincsek vannak, a kerted százszor annyi gyümölcsöt képes érlelni, mint akármelyik szomszédodé.

Ki kéne szedni a kincset. Ültetni kéne egy gyümölcsöst. De éppen éhen halni készülsz. Viszont a 3. szomszéd szól, hogy kiszedné a kincset a harmadát itt hagyja neked. A 4. szomszéd is jelzi, hogy két nap alatt teleültetné havonta termő gyümölcsökkel, a negyede a tiéd. Te az egészet kényelmesen hátradőlve nézhetnéd a teraszról egy üveg kiváló burgundi társaságában.


Mit teszel?

2012. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt tenném: nem arra vennék fel hitelt, hogy a kamatos kamatot fizessem ki belőle ezeknek az uzsorásoknak, hanem nekiállnék kőkeményen melózni. Szerinted egy ilyen évekig tartó óriási munkára hány embert foglalkoztatnának? Tele az ország naplopókkal és önhibájukon kívüli munkanélküliekkel, elszegényedett családokkal.
2012. jan. 16. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Kihajtod az embereket, mindenkinek a kezébe nyomsz egy csákányt, oszt' nosza? Egy új munkatábor lenne így belőle és még csak nem is működne.

Sajnos rengeteget kell befektetni, hogy utána nyereségünk legyen.

2012. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
...és még az külhoni országrészeken mennyi bánya van. Felvidéken egy csomó arany, Erdélyben meg szén, és vasérc bányák
2012. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem kihajtatnám az embereket, hanem megadnám a lehetőséget a munkára tisztességes bérért cserébe. Ezzel az erővel a munkanélkülieket is dolgoztatják segélyért cserébe, az sem kötelező, mégis mennek ezrével maguktól.

A befektetés valóban óriási, de a haszon az országnak maga lenne az álom. Érdekes, hogy egy ilyen beruházástól félnek a politikusok, az óriási hitelfelvételtől nem félnek?

Nem igazán működik ésszerűen az elosztás sem, hosszan lehetne beszélgetni a bérekről, juttatásokról, ki mennyit és miért kap. Hogy lakhat palotában egy olyan képviselő és járhat luxus autóval, aki a választóiért semmit nem tesz, alszik a Parlamentben, közben egy gyerekkardiológus 100 ezer forintot visz haza? Ki kéne söpörni az egész "tisztelt" házat és újragondolni a költségvetést.

Hogy vehet fel több milliós jutalmat például az, aki egy állami érdekeltségű vállalatot a csőd szélére irányít?

Ez az, ami szúrja a kis emberek szemét, a pofátlan lopás és az ésszerűtlen elosztás. Sok milliárdot lehetne itt megspórolni és nem a nép zsebéből.

2012. jan. 16. 14:37
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

""Ezt tenném: nem arra vennék fel hitelt, hogy a kamatos kamatot fizessem ki belőle ezeknek az uzsorásoknak, hanem nekiállnék kőkeményen melózni. Szerinted egy ilyen évekig tartó óriási munkára hány embert foglalkoztatnának? Tele az ország naplopókkal és önhibájukon kívüli munkanélküliekkel, elszegényedett családokkal.



Te semmit nem értessz!


Az egész eladósodottságban tartás azt célozza hogy ne te rendelkezz a javaid felett!


Az az, te soha nem kapsz hitelt csak a hiteleid törlesztésére ami csak halmozza a hitelállományod.


És mivel a javaid nem kellő hatékonysággal hoz hasznot, így nem keletkezik tőkejövedelmed, illetve csak azoknak a nyugati szomszédaidnak akik szinte a semmibe részesítenek.


Tisztán látszik hogy a világ gazdasága teljesen kifordúlt, hiszen a te materiálisan létező nyersanyagaid stb semmit nem érnek a virtuális pénzzel szemben amit alkalmaznak.

2012. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

"megadnám a lehetőséget a munkára tisztességes bérért cserébe"

Utcáról nem lehet a bányába küldeni embereket, még külszínre sem, az egy szakmunka! Ráadásul előtte "fel kell építeni" a bányát, az meg pláne.


"Nem igazán működik ésszerűen az elosztás"

Isten hozott a kapitalizmus felé vezető úton.


"Ki kéne söpörni az egész "tisztelt" házat és újragondolni a költségvetést."

És ki fogja újragondolni? A munkanélküliek egyik fele megy a bányába a másik fele meg a parlamentbe? :D

Ha söprögetsz, előbb-utóbb lesznek új választások, és ugyanott vagyunk.

A másik, hogy a bánya kinek a tulajdonában lenne? Állami/önkormányzati? Lehet fogadni, a netto bevétel hány százaléka fog eltűnni.


Amúgy az ötlet jó, csak nem ilyen hűbele-balázs módon.

2012. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért szerintetek inkább csücsüljünk a valagunkon és várjuk meg, hogy államcsőd legyen? Aztakutyamindenit, inkább erre vette volna fel az az okos az 500 milliárdot az IMF-től, nem a MOL részvényekre...
2012. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Itt mindenki olyan marha okos, lehet néha a józan paraszti ész többet érne. Mindenhez olyan körülményesen állunk hozzá, mindig idegenek véleményét kell kikérni hazai ügyekben...

Adva van egy órási lehetőség, de megalszik a szánkban a tej és szépen röhögve az élelmesebbek lenyúlják.

2012. jan. 16. 21:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ha éppen megfontoltan gondolkodunk, felületesen nézve pont olyan, mintha éppen a tej készülne megaludni a szánkban.

Észre kellene venni, a nagy munkanélküliség mellett milyen sok álláshirdetés van szakmunkára. Zömében azért nincs rá jelentkező, mert nincs hozzáértő.

Igen, a munkának neki kellene állni. De azért meg kellene kérdezni, az odaállított ember tényleg ért-e hozzá, ha nem kellene, aki megtanítsa előbb. Ehhez jó iskolarendszer kell, mert egyre kevesebb a jó tanár. Csakhogy a tanulás se nem olcsó, se nem gyors. Ezért olyan körülményes az előrejutás.


Kedves kérdező ne haragudj, nem bántani akarlak, sőt nagyon értékelem a türelmetlenségedet (te legalább már eddig eljutottál!), de ilyenkor mindig a szakmámban gyakran hangoztatott szlogen jut eszembe: "a szakmai hozzáértés nem gátolja cselekvését..."

Itt már ráadásul a probléma az ismerethiánynál is súlyosabb: hit- és akarathiány van. Nincs hitünk abban, hogy magunk változtatni tudnánk, és nem is nagyon akarunk. Inkább várjuk a segítséget (IMF-től, Eutól, kormánytól, ki mitől), mert magunknak se képességünk se akaratunk. Ha tévednék, könnyű bizonyítani. Mutassuk meg! Én leszek a legboldogabb.

2012. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!