Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar törvénybe ha visszaho...

Koteczki Attila kérdése:

A Magyar törvénybe ha visszahoznák a halál büntetést csökkenne a bűncselekmények száma?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem hinném. Olyan bűncselekményeket, amikért halálbüntetés járna, általában hirtelen felindulásból követnek el, és nem gondolkodik az illető azon, hogy milyen szankciója lesz a tettének. Ezért véleményem szerint nem lenne kimutatható visszatartó ereje egy ilyen törvénynek. Viszont az tagadhatatlan előnye, hogy végleg kiiktat egy olyan elemet a társadalomból, aki képes elkövetni ilyen borzalmas tetteket.
2012. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pár napja volt egy hasonló kérdés, ott javasolták, hogy visszahozzák. Viszont kicsit utánaolvasva én azt találtam, hogy a bűncselekmények számát nem csökkenti, de vádalku tárgyát képezheti, hogy az illető csak életfogytiglant kapjon e vagy halálra ítéljék. Hogy ez megéri e azt döntse el mindenki maga.
2012. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A liberális, emberbarátnak (igazándiból devianciapárti bűnözőbarát) nevezett kutatók szerint nem, sőt némelyik képes azt állítani, hogy még nőne is a brutális bűncselekmények száma.

Én nem vagyok olyan okos mint ők, ezért csak azt mondhatom, hogy ha bűncselekményből nem is lenne kevesebb, de bűnözőből biztosan. Mert nem tartanák évtizedekig a börtönben, a fókusz meg az aktív se készíthetne velük interjút, hogy megoszthassák gondolataikat a követőikkel, helyette mindenki és minden a helyére kerülne.

2012. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Puszta matematika, csak példát írok:


100 elkövető = 500 bűncselekmény.

-50 kivégzett elkövető = -250 bűncselekmény.



Szerintem nincs ebben semmi érthetetlen.

2012. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Viszont kicsit utánaolvasva én azt találtam, hogy a bűncselekmények számát nem csökkenti"


Nem, mi? :D

2012. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez maximum akkor van így, ha még a tett elkövetése előtt kivégzed a tettest. Ami valljuk be, elég érdekes lenne.
2012. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:

Hozzáértő kriminalisták szerint az elkövetések számát, a lebukás valószínűségének emelkedése csökkentené igazán.

Ezzel egyetértek, de azért a halálbüntetés megléte is elgondolkodtatna néhány piszkot. Támogatnám.

Természetesen nem akkor alkalmaznám, ha a százszor hülyére vert negyvenkilós asszony százegyedszerre felkapja a konyhakést, és odaszúr. De nap mint nap látni, hallani olyan cselekményeket, amire csak a társadalomból való végleges likvidálás a méltó, és eredményes válasz. Kutyából nem lesz szalonna!

2012. jan. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!