Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz az új felsőoktatási...

Mit szólsz az új felsőoktatási törvényhez? Engem nem is a röghözkötés, hanem törvény másik fele akasztott ki, miszerint ha kifutsz az időből, vissza kell fizetni az oktatás költségét.

Figyelt kérdés

A röghözkötésről megoszlanak a vélemények. Sztem egy kissé elhibázott döntés, de azért látni mögötte némi rációt. Én is amondó vagyok ugyanis, hogy aki külföldre megy úgyis, az nyugodtan tanulhatna külföldön is ennyi erővel. Persze azzal egyetértek, hogy pont az ellenkezőjét érik el, mert így még kevesebb orvos lesz. Ugyanis eddig elképzelhető volt, h valaki jobb reményekkel telve orvosnak tanult, és a sz*r helyzet ellenére mégis itthon maradt. Most ezek a jobb remények szertefoszlanak, mert a törvény egyértelműen arra utal, h a fizetés nem fogja elérni soha a külföldi szintet.


Nade, a másik. A képzési idő 1,5szörösének letelte után, nem elég h kirúgnak az egyetemről, de még vissza is kell fizetned X összeget, ami 2-3-5-10 millió is lehet. Mindezt úgy, hogy még egy diploma sincs a zsebedben, ergo valahonnan az égből essen a lábad elé a pénz, vagy mi?

Az már csak hab a tortán, hogy rendkívül egyoldalú, ugyanis azt semmi nem szabja meg, hogy az egyetemek milyen arányban buktathatnak, mennyire lehet nehéz stb. Vagyis, az egyetem ÉRDEKE lesz az, hogy az elején elhúzza a mézesmadzagot, könnyű tárgyakkal, majd bekeményítsenek. A BMEn már most is ez van, vannak tárgyak ahol 70-80%os bukási ráta, annyira kiegyensúlyozatlan a rendszer, hogy van olyan tárgy amiből egy átlagos képességű ember 7-8szor bukik átlagosan (kérdőív adatai), míg másokból átmegy akár még 5össel is, elsőre.


De ami még ennél is durvább, az az egyetem mellett munkát vállalni kényszerülők helyzete. A dékánunkkal volt egy beszélgetés, ahol ő elismerte, hogy számolgatás alapján, az egyetemet időben (azaz pl a 7 félévest 11 félév alatt) elvégezni, félmunkaidős állás mellett FIZIKAI KÉPTELENSÉG, még akkor is, ha az ember 0 órát alszik egy héten! Ez nonszensz.

És most nem azokról beszélek, akik állítólag bulikban mulatják az év nagyrészét, megjegyezném, ez eddig is azokon az egyetemeken volt jellemző (Corvinus, főiskolák), ahol amúgyse nagyon hallani pl. bukásokról.


Vagyis, az új törvénnyel, én már nem is tudom, hogy korrupció, vagy csak simán szakmai hozzá nem értés miatt (hát egyik rosszabb mint a másik), megint a bankok járnak jól - Diákhitel 2.


2012. jan. 21. 19:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
15%
Ha egyszer a kormány pénzén, az adófizetők pénzén tanultál állami finanszírozású képzésben, akkor milyen jogon lépsz meg és hagyod itt országodat???
2012. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem tudod 13 félév alatt befejezni az egyetemet, akkor ne menj egyetemre!!!
2012. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
98%

Talán mert a munkalehetőségek finoman szólva is szűkösek?

Illetve a fizetések a béka seg*e alatt vannak. :)


Előbb talán ezt kéne megoldani és akkor nem lenne szükség ilyen intézkedésekre.

2012. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

ma 19:33

te elolvastad amit írtam? sztem ne okoskodj ha olvasni se tudsz...

egyrészt az a 13 félév 11, másrészt meg mint írtam, azokról beszélek akik dolgoznak mellette. de gondolom te még sose jártál a BME közelébe se

2012. jan. 21. 19:37
 5/42 anonim ***** válasza:
98%

Első, az egyetemisták nem jókedvükben hagyják el az országot, hanem mert adott diplomájukkal nem tudnak elhelyezkedni, vagy ha sikerül nekik, töredékét kapják a nyugati béreknek.

Ezzel a törvénnyel csak annyit érnek el, hogy aki kimegy, annak muszáj lesz kint maradnia.

2012. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
11%

Ezt nem hiszem el.

Mit vártál?

Ha nem tanulsz akkor igen is fizesd vissza, amit az állam rád költött!

2012. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

@19:33: Szeretném tudni, hogy te hol tanultál/tanulsz.

Vannak olyan egyetemek, amiket igen nehéz időben elvégezni, ha meg az ember dolgozni kényszerül, akkor képtelenség is időben.

(Mondom ezt úgy, hogy én eléggé úgy tűnik, hogy már befejezem időben, pedig volt egy tárgyból félév ismétlésem. Hála a keresztfélévnek, ez nem jelentett egyből 1 ÉV (2 félév) csúszást, mert nem épültek úgy rá a dolgok...)


1.5 év csúszás pedig nem sok. 1 tárgy bebukásával is már kapásból 1 év megvan, ha peched van.

2012. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

ma 19:34


ok, de ilyen helyzetben nem az lenne a lényeg, h bent tartsák a népet amíg csak lehet egyetemen? addig sincs munkanélküli ugyanis.

az utóbbi 5 évben erre rendezkedtek be!

2012. jan. 21. 19:39
 9/42 anonim ***** válasza:
90%
Az a véleményem, hogy abban, ami most a felsőoktatás körül történik (a humán képzés önköltségessé tétele szinte teljes körben, a röghöz kötés, az előírt tanulmányi idő megkövetelése stb.) jól kifejezésre jut a mai kormányzat értelmiségellenessége. Szálka a szemükben az önállóan gondolkodó és cselekvő, öntörvényű ember, vagyis az értelmiségi. Ezért próbálnak mindenkit homogenizálni, és nem csak a felsőoktatásban.
2012. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
0%

Munkahelyeket a fizetős bevételekből lehetne biztosítani,az meg hogy nem x milliókat keresne mint külföldön...hát akkor mennyen azt tanuljon ott!


Szerintem ez így helyes!Igen is akinek jó a készp*csa melegmálé,hogy ingyen az később dolgozzon meg azért amit nyújtottak neki.


És megint csak nem szabad ide keverni egy OKJ-st se mert azoknak van kötelező x óra gyakorlat amivel végül is ledolgozzák a tanköltségeket!

2012. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!