Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig a családosokat...

Miért mindig a családosokat (gyerekeseket) emelik ki a társadalomból?

Figyelt kérdés
Az ő fontosságukat hangsúlyozzák, az őket érintő támogatásokról beszélnek, de azokról akik "csak" házasok vagy egyedülálló munkás emberek, róluk nem beszélnek. Kivéve ha egy gyárat érintő létszámleépítésről szólnak a hírek. Nem vagyok család ellenes, de kissé irritáló hogy folyton őket emelik ki.
2012. jan. 22. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Egy másik kérdésben már leírtam erről egyszer a véleményemet, beillesztem ide is.


Az állam hosszútávú fennállásának a feltétele, hogy mindig legyen egy újabb generáció. Aki gyereket, gyerekeket nevel fel az a személy hozzájárul az állam későbbi fennállásához. Így egyáltalán nem igazságtalan a gyermekesek támogatása sőt teljesen logikus. Személy szerint nekem egyébként nincs gyerekem és nem tudom ,hogy lesz e valaha. Így csak sejthetem ,hogy micsoda munka lehet felnevelni egy gyereket, miközben én magam a kisujjamat se mozdítom az ország hosszútávú működésért, már ezért is jár a kompenzáció a gyerekeseknek. Aki többet tesz valamiért vagy dolgozik valamiért annak több is jár, az lenne az igazságtalan és logikátlan ha nem így lenne. Igen egy fajta kompenzációról beszélünk ami a plusz munkáért jár, hiszen aki gyereket nevel az plusz munkát végez azokhoz képest aki nem. Nem kell a puszta logikára épülő rendszert társadalmi igazságtalanságnak hívni.

2012. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A te adód szerinted hova és mire megy el?
2012. jan. 22. 14:27
 3/10 A kérdező kommentje:
A másik az, hogy az hogy a következő generáció adja meg a gazdaság alapját (pl nyugdíj) elméletben igaz. Máshogy nem, mert ha a következő nemzedék kimegy külföldre dolgozni, akkor máris nem lesz annyira helytálló a gazdaságra vonatkozó megállapítás. Egyébként számomra szomorú, hogy a gyerekeket gazdasági szempontból veszik számításba.
2012. jan. 22. 14:32
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt akinek nincs még gyereke azt úgy zsigerik ki ahogy csak tudják. Ez is szomorú.
2012. jan. 22. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Azt akinek nincs még gyereke azt úgy zsigerik ki ahogy csak tudják. Ez is szomorú."


Ez hülyeség a gyereket nevelőkre így is sokkal nagyobb teher hárul mint a gyermektelenekre. Amúgy mivel is zsigerelik ki? Én is gyermektelen vagyok. Még is kapok tb-ét, a tanulmányaimat ingyen végezhettem, bármilyen állami szolgáltatást akarok igénybe venni megkapom. Ne akard már bebizonyítani ,hogy bármiféle hátránnyal jár gyermektelennek lenni, pont ,hogy egyszerűbb az élet.

2012. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Tisztában vagy te egy gyermek felnevelésének költségeivel?
2012. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Mert ők biztosítják a társadalom folytonosságát.
2012. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy csalad ha ket gyerekuk van kapnak szaros csaladi potlekot aztan cso, semmi tobbet.

Szal meg te a fizetesed magadra koltod ok a ket gyerekre is szal te jobban elhetsz, nekik kevesebb jut magukra.

2012. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
valahogy igy hangzott 3szoba+3 gyerek stb/kánaán/ most 3 szoba volt 3 gyerek van ,+éhen halás
2012. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Több gyerek = több adófizető.
2012. jan. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!