Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan rossz a jelenlegi...

Miért olyan rossz a jelenlegi kormány, amikor én jobban élek?

Figyelt kérdés

Kapni fogok, tudom, gyerekes vagyok és közepesen keresek, családom van. Mióta a Fidesz van a kormányon, azóta jobban élünk. És nem vagyunk egyedül.


Az Mszp bevezette a szuperbruttót, ami miatt a munkáltató költségeit is a munkavállalóra terhelték. 27%-kal több "bér" után kellett adóznunk.

A GYES idejét 3 évről levitte 2 évre, úgy, hogy bölcsőde hiány van.

A családi kedvezményt elvette a 1 és 2 gyerekesektől és csak a 3 vagy több gyerekesnek jár 4000Ft/gyerek összegben.

nem folytatom


Most a családi kedvezmény már 1 gyerek után jár, nettó 10e Ft. és 3 gyereknél már nettó 99e Ft. lett maximum. Ha nincs ennyi, akkor is maximálisan tudod érvényesíteni az szja adód függvényében.

Ezt az alkotmányba foglalta, hogy csak 2/3-s többséggel lehessen módosítani, hogy az emberek, nyugodt szívvel be tudjanak vállalni még több gyermeket.

De ez is baj. Ha nem lenne beletéve, és a következő választást az MSZP nyeri, akkor az elveszi. Ez miért jobb?


és folytathatnám...(nem csak családi vonatkoztatásban)


2012. jan. 23. 16:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
41%
remélem MSZP nek többet nem lesz jövöje ..eleget bizonyotot már..( negativ irányba )
2012. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
pártatlanul megjegyzem, hogy a fidesz is hozott a családok ellen épp elég intézkedést. Tudod ami nem kifejezetten a családra vonatkozik, hanem kaja, meló, iskola egészséglugy stb stb, mind mind az ostor végén csattan és annak féj aki ott van. Nah ki van ott? Az egyszerű emberek, családok. Akiből oly sok van az országban. Az mszpt, hagyjuk, mér bizonyított, remélem nem lesz lehetősége több. A fidesz ott folytatja ahol azok, csak drasztikusabban. Az egyik sz.r a másik kaka. A név más, a bűz ugyanaz.
2012. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
A keresetem nem változott, de az árak növekedtek. Ergo rosszabbul élek.
2012. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 asmosys ***** válasza:
88%
Én is jobban élek. De ha csak Én számítok, az nagyon nem jó.
2012. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

"Miért olyan rossz a jelenlegi kormány, amikor én jobban élek?"


A hangsúly igazából a kérdőmondat második felén van: "amikor én jobban élek". Az egy dolog hogy te jobban élsz de a többség nem él jobban.


A másik: az MSZP többet bizony nem lesz kormányon, ők maguk tettek róla hogy így legyen.

2012. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nőtt a bruttóm, mégis kevesebbet kapok nettóban mint eddig. Az élelmiszer drágult, nem is kevéssel. Ergo szarabbul élek.
2012. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

KGB - Nincs kormány.


"Izzad az Orbán, rátok vár

Hazudik a Gyurcsány, de nincs sok már

Egyik genyó, a másik gány

Sose jön a csapás, az, amire vár!"


Ref.

Nyisd ki a szemedet és fogd föl már!

B@zd meg a jogodat, itt nincs kormány!"


"Izzad a hitvány, rátok vár

Hazudik a p@tkány, de nincs sok már

Egyik genyó, a másik g@ny

Sose jön a szavazat, az, amire vár!"



http://www.youtube.com/watch?v=d-ve4f3sv7Q



F/24

2012. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért rossz (számomra legalábbis), mert mindennek az ára emelkedett, ugye a benzinárat nem kell bemutatni senkinek. Az árfolyam az egekben, úgyhogy idén valószínűleg elmarad az amúgy évi rendszerességgel megejtett bécsi rokonlátogatás. A fizetésem egy jottányit nem emelkedett, sőt, ha nem lenne kompenzáció még csökkent is volna. Ja és rohadtul nem érdekel, hány gyerek után mennyi pénzt kapnék, mert nincs egy sem, és nem is lesz az elkövetkező tíz évben biztos, mert nem vágyom rá, én már csak ilyen szar ember vagyok. Félre értés ne essék, nem sajnálom a támogatást a családoktól, de közben ne feledkezzenek meg az egyedülállókról sem, és ne tőlük vegyenek el még többet, mert az egyedüllét nem jelent azonnal jobb életkörülményt, hiszen például egy lakás fenntartása így sokkal drágább.
2012. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Tom Benko ***** válasza:
100%
Jó neked. Én a maradék többséggel együtt rosszabbul élek.
2012. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
Ja és egy dolog, hogy most jobban élsz, de majd többszörösen visszafizeted a támogatást, amikor a gyerekeid bejelentik, hogy szeretnének egyetemre menni.
2012. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!