Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik az Alaptörvény vitatott...

Mik az Alaptörvény vitatott pontjai?

Figyelt kérdés

Mi az, amit az EU kifogásol és miért?

Most olvasom, de még nem találtam olyat, ami szerintem problémás lehet.

Leírnátok?


2012. jan. 24. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Nincs benne probléma.


Az Eu azt kifigásolta, hogy nem csak férfi és nő között lehet házasság, hanem az azonos neműek között is. Az Alaptörvény világosan kimondja, hogy ellenkező neműek között lehet, amit diszkriminációnak fog fel az Eu.


Mégis milyen gyermeket nevelnek egy leszbikus vagy egy meleg pár? Szörnyű hogy idáig fajult a politika.

2012. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tényleg csak ennyi? Más nincs?

Többiek?

2012. jan. 24. 15:06
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

pont olyan érzelmileg zavarodottat, mint az elvált szülők.


szerintem a válást is meg kellene tiltani, a házasság legyen egyszeri és egy életen át tartó eskü, amit ember szét nem választhat!

Ha már itt tartunk, a házasságra való alkalmassági képességet pszichológiai vizsgálatokhoz kötném, és csak 25 éves kortól engedélyezném, amikor az ember már tud dönteni az életéről, már nem gyerek fejjel.

2012. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Elég sok van.

Az egy kulcsos adó,a bírák nyugdíj korhatára, az emberi jogok biztosának megszüntetése, a Jegybank függetlenségének megszüntetése nem szerepelhet az Alkotmányban.

De az egész rossz,úgy,ahogy van.

Sok passzusa nem egyértelmű, a sarkalatos törvényekkel kérdés,hogyan szabályozzák.

A házasságra vonatkozó pl. nem csak a melegházasságokat érintheti,hanem a házasság nélkül együtt élőket is lehetetlen helyzetbe hozhatja.

Vagy az a rész,amely a magzatot a fogantatás kezdetétől védi. Jelentheti az abortusz teljes tilalmát is.

Egy Alkotmánynak hosszú távra,kormányokon átívelőnek kell lennie,és főként egyértelműnek,és a nemzetközi,demokratikus jogokkal megegyzőnek.

Sólyom László világosan megírta,hogy miért rossz.

2012. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen jó az új Alaptörvény.


Az EUnak és a liberális médiának csámcsognia kell valamin.

2012. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mik, hát hogy előtérbe helyezik benne a kereszténységet, továbbá több olyan dologról írják azt hogy ,,elismerjük" tiszteletben tartjuk" amit nem biztos hogy minden magyar tiszteletben tart.
2012. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
tetris, én úgy gondolom, hogy nem ártana értened is valamit a politikához, mielőtt ide kommentelsz, bár a politikai és gazdasági tapasztalat hiányát már megszoktam a hozzád hasonló fideszbirkáktól, akik egy olyan vezető mellett állnak ki, aki minden intézkedésével az ország ellen tesz, de ha már muszáj hozzászólást írnod, akkor legalább fogalmazz kulturáltan.
2012. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jah és nem ártott volna a 16:00-ás hszemet elolvasni.
2012. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A bírák nyugdíj korhatára az nem az általános, mindenki számára belőtt nyugdíjkorhatár?


"Az egy kulcsos adó,a bírák nyugdíj korhatára, az emberi jogok biztosának megszüntetése, a Jegybank függetlenségének megszüntetése nem szerepelhet az Alkotmányban."


Miért nem szerepelhetnek ezek az Alkotmányban? Nem kötekedni akarok, csak szeretnék tisztán látni.


Azt én kimondottan jónak tartom, hogy szorgalmazza a házasságot és a magzatot a fogantatás kezdetétől védi.


"Egy Alkotmánynak ... kell lennie... a nemzetközi,demokratikus jogokkal megegyzőnek."


Azért mindent nem kell egy az egyben elfogadni a nyugattól. Attól, hogy ott kitaláltak valamit, még nem jelenti azt, hogy követendő példa.


"De az egész rossz,úgy,ahogy van."


Ezt elég meredek azért így kijelenteni. Itt inkább érzelmi oldalról közelítetted meg a kérdést, ugye?


Viszont tőled kaptam a legjobban kifejtett választ, köszönöm!

Várok még mástól is!

2012. jan. 24. 21:38
 10/12 anonim ***** válasza:
20:17 Látom neked sem való a politizálás! Ennyi észel maradj távol a politikátol!
2012. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!