Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közmunkával kapcsolatos...

Közmunkával kapcsolatos minimálbér. Vélemények?

Figyelt kérdés
A szakképzetlen közmunkásoknak bruttó 71 800, a szakképzetteknek 92 ezer forint jár havonta. A helyettes államtitkár szerint ez az összeg két éven belül elérheti a minimálbért.

2012. jan. 24. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Lehet itt a bérezésről beszélni, de ma magyarországon az nem keres pénzt aki dolgozik.
2012. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A vállalkozók nem adhatnak fizetésként kevesebbet a minimálbérnél. Mivel a közmunka is munka, és nem segély, ezért épp ideje felzárkóztatni.
2012. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Kérdés,hogy ez az összeg mennyi időre szól?

A közmunkások csak 4 hónapig,és csak napi 4 órát dolgozhatnak. Akkor ez a bér is feleződik.

2012. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 doboszoli ***** válasza:
73%

És elvileg ebből a pénzből kellene megélniük.

Gratulálok!

2012. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pár éve még ugyanannyit kellett fizetni a közmunkásoknak, mint a többi munkásnak (minimálbért és garantált bérminimumot)

Tulajdonképpen nem felzárkóztatásról beszélnénk, hanem a régebbi állapot visszaállításáról.

Ami teljesen jogos: ez is munkavégzés munkaviszonyban, munkaszerződéssel, akkor a fizetés is legyen ugyanúgy szabályozva, mint a többi munkánál.

"Kérdés,hogy ez az összeg mennyi időre szól?

A közmunkások csak 4 hónapig,és csak napi 4 órát dolgozhatnak."

Nem, a közmunkások 4, 6 és 8 órában dolgozhatnak; akár 12 hónapig is.

2012. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tartsa már be az állam a saját törvényeit!
2012. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meneküljünk külföldre amíg lehet.
2012. ápr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
jelenleg vizügynél vagyok, 8 orási határozott idejü szerzödéssel februártol dec 31 -ig. 47 ezer amit 3x kapunk meg vagy csekket fizetek vagy elköltöm élelmiszerre.azon kivül persze saját szerszámmal kell dolgozni.és még teljesitményt is meg van adva.... rabszolga tartás......
2012. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én testvérem is a vízóügynél van, az önkormányzat közvetítette ki.

A vízügytől kapja a fizetését, de nagyon érdekes módon. Elvileg hetente kellene fizetniük. Ez úgy megy, hogy van olyan hét, amikor kap 10.500.- Ft-ot, a másik héten pedig csak 4.500-at.

Volt olyan hét, hogy semmit sem kaptunk, utána héten pedig 21.000.- Ft-ot.

Hogy mi alapján fizetnek, nem tudjuk felfogni. Több alkalommal kapott már 5.000.- Ft alatti összeget egy hétre.

Ebből a pénzből művészet megélni.

Persze, nem is tud. Ha én nem dolgoznék mellette, nem tudom, mi lenne vele a közmunkából kapott bérével.

2012. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
sziasztok! vizügynél vagyok 47 ezret kapok hetente kb 12 ezret "heti utalás van.mindig gondog vannak a táppénzes elszámolással... ja és persze 8 orába . amit ki is töltünk mert ha elmegy valaki elöb haza igazolatlan! akkor ez mi? közmünkába vagyunk felvéve. tavaly a vizügy foglalkoztatott 63 ezerért. rablo ez a világ kisemizik az embert!és munak lehetöség nincs .
2012. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!