Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amelyik ország nem mezőgazdasá...

Amelyik ország nem mezőgazdaságra és iparra alapszik, hanem szolgáltatásokra, az hanyatlani kezd és kiszolgáltatja magát másoknak?

Figyelt kérdés

Nézzetek csak Amerikára: Amíg ipar és mezőgazdaság alapú társadalom volt, embereket küldtek a Holdra, alig volt munkanélküliség, az amerikai emberek jólétben érezhették magukat. Mióta a szolgáltatások alkotják a gazdaságuk oroszlánrészét ki vannak szolgáltatva Európának és Kínának, megnőtt a munkanélküliség, alig vannak gyárak, nincs igény a képzetlenebb gyári munkásokra, egyre nehezebb farmerként megélni, az ország hanyatlik, az emberek nem érzik jólétben magukat.


Oroszország, amíg iparra és mezőgazdaságra épülő Szovjetunió volt, miket véghez vitt már? Az egész világ tőlük rettegett, ők voltak a világ legnagyobb országa, önellátóak voltak, és sok mai orosz szerint sokkal jobb volt, akkor az élet. A mostani Oroszország milliárdosok és maffiák játszótere lett, ugyanúgy ki van szolgáltatva Kínának és az EU-nak, hatalmas a bűnözés és a munkanélküliség.



Magyarországgal ugyanez: Amíg az ipar és a mezőgazdaság dominált munka, önellátás, fejlődés és pozitív közhangulat volt, most pedig munkanélküliség, kiszolgáltatottság, hanyatlás és szomorúság van.



Ezzel szemben az olyan országok, amik most vettek fel egy ipar és mezőgazdaság alapú társadalmat pl. Kína, Brazília, India, Kazahsztán rohamosan fejlődnek és nevetnek, mert a markukban tartják a "világcsendőr" Amerikát, a "rettegett" Oroszországot, és a "demokrata" Európát?



Nektek mi a véleményetek erről? Szerintem ez fogja okozni az EU, Oroszország és az USA vesztét, mert mindhárom egy naívan elitista szövetség, fő gazdasági irányelvük az, hogy itthon épüljön minden a szolgáltatásokra, mindegy, hogy ezzel mekkora kárt okoznak az országnak és majd a "harmadik világbeli országok" foglalkoznak az iparral és a mezőgazdasággal.


2012. jan. 27. 14:30
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
44%
Szóval Mo. gazdasága a szolgáltatásokra épül. Mindig tanulok valami újat.
2012. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

"Szóval Mo. gazdasága a szolgáltatásokra épül."


Igen, legalább 80%-ban.

2012. jan. 27. 14:41
 3/43 anonim ***** válasza:
0%
A GDP nagy része az ipari termelésből származik.
2012. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
52%
Na ennek a kérdésnek kb. minden mondatába bele lehetne kötni. Javaslom nézz utána, hogy alakult az USA ipari, valamint mezőgazdasági termelése az utóbbi évtizedekben, szerintem meg fogsz lepődni.
2012. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval Mo. gazdasága a

szolgáltatásokra épül. Mindig

tanulok valami újat"


Legalább tudnád ez mit jelent. A kérdezővel teljesen mértékben egyet értek. Ezt tanultam az iskolában, tehát tudom miről beszél.

2012. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
0%
Melyik iskolában tanultad? :D Valami jobbikos szabadegyetemen? :D
2012. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el középiskolában.
2012. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Én is középiskolában tanultam. Gazdaságföldrajzból.
2012. jan. 27. 15:03
 9/43 anonim ***** válasza:
7%
Szívem, legfeljebb azt mondhatták, hogy a lakosság nagy része a szolgáltató szektorban dolgozik. Ami igaz is az ipari termelés gépesítése miatt. A GDP nagy részét ettől még ez utóbbi adja.
2012. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Elmondanád Magyarországon milyen ipar és mezőgazdaság van, miután az EU sorozatban záratta be a cukorgyárakat, a mezők nagyrésze ugaron áll, polcokon Új Zélandi alma és Szlovák tej van, Libajnai Gordon miatt meg tömeges öngyilkosságot követtek el a tenyésztők?
2012. jan. 27. 15:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!