Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Matolcsy hogy gondolta ezt a...

Matolcsy hogy gondolta ezt a kijelentését, hogy 47000 forintból jól el lehet élni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 30. 17:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Lefelejtett a végéről egy nullát.
2012. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Úgy hogy.


Fogalma nincs a társadalom helyzetéről.

Fogalma nincs a közgazdaságról.

Fogalma nincs a befektetők "ízléséről".

Fogalma nincs arról mennyi 1kg kenyér vagy más élelmiszer.


És fogalma nincs milyen állapotok uralkodnak az országba!

2012. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Tőle kéne megkérdezni. Én is kíváncsi lennék a válaszra.
2012. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Úgy gondolta, hogy ő közgazdász (vagy legalábbis aki ezt neki kiszámolta, az az). Ha pusztán képletekkel, kereslet-kínálat alapján kiszámolod egy háromtagú családra, aki rendelkezik egy szuper ingatlannal, akkor tényleg kijön. Nekünk is egyetemen remekül ki kelett számolni, hogy a skótok jövedelmét mennyivel kell csökkenteni, hogy növekedjen az életszínvonaluk. Csak épp az ember maradt ki a képletből, és az, hogy pusztán krumplit enni nem életszínvonal növekedés (pár pusztán mennyiségre tényleg többet ettek. Na de minek?...)


Sajnos ez egy ilyen. Ő (és a többi politikus) honnan a francból tudná. Aki tudta, az meg a jólétben piszok gyorsan elfelejtette...

2012. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak ő nem nézett engem "jószemmel" mostmár én sem nézem őt!
2012. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

úgy ,hogy nem eszel nem dohányzol nem iszol max vizet amit a közkútról szerzel hetente egyszer fürdesz legjobb esetben szappannal amit magad főzöl, áramot nem fogyasztasz erre van a gyertya, fűteni meg nem kell mert van takaró.


Kb ez járhatott az eszébe.

(Remélem elkapja valaki és felakasszák egy lámpavasra)

2012. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Én meg azt hiszem, azért van fogalma, csak ilyen kegyetlen. Én azt látom Orbánnál, meg a többi főfideszesnél is, hogy teljesen érzéketlenek az emberek nyomora, betegsége, fogyatékossága iránt. Nem hatja meg őket, leírható selejtnek tartják az ilyen embereket. És nem csak hogy nem is akarnak segíteni rajtuk, de üldözik, elnyomják, stigmatizálják is őket.


Az amit a hajléktalanokkal csinálnak, egy világbotrány. Pénzbírsággal és elzárással sújtható szabálysértés lett az utcán lakás és a kukázás. Közben meg csökkentjük a hajléktalanellátás támogatását, és azt mondjuk, hogy nem kukázhatsz, nem segíthetsz magadon. Tehát halj éhen! Nekem ezen a téren a mélypont Papcsák polgármester akciója volt, amikor erőszakkal, jogtipró módon felszámolta a MÁV területén, a vasúti töltésen élő hajléktalanok kunyhóit, a kis motyójukat megsemmisítette. Ez már kicsiben egy náci progromot idéz.


Ugyanez van a segélyezetteknél is. Egy családban legfeljebb egy ember kaphat szociális segélyt, akkor is, ha öten vannak. Ez már tényleg a haldoklás.


Sajnos Magyarországon sikk ilyen kegyetlennek lenni, ennek van egy nagy rajongótábora. A FIDESZ ezt tudja, és erre játszik.

2012. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd:

Magából indult ki.

Neki a tankolásért nem kell fizetnie. A kocsit és a sofőrt is kapja. Ajándékba, ha úgy jobb, mert ezért ő nem fizet.


Csekket, villanyszámlát az életben nem látott, nem számolgatta még soha, hogy plusz egy hűtő/kenyérpirító mennyivel növeli a fogyasztást. Ő ebből annyit érzékel, hogy villany van, ő ezért személy szerint még semmit se tett.


Étteremben ő vendég, mivel épp korrumpálják, hát meghívják, nem fizet. A "vállalati büfé" is hasonlóképp működik: fogyasztani bátran lehet, fizetni nem kell.


Ebből kiindulva: laknia van hol, közlekedni tud, kajája van, ruhája van, a maradék szükségleteit (kávé, cigi, egy-egy újság, szelet csokoládé) meg akár egy hétig is tudja fedezni ebből.

2012. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Hogy hogy hogy gondolja? Így!


Ugandában egy őslakosok által élt faluban, ahol vályogházakban élnek az emberek, és csak a helyi varázslót kell bérezni, ott ez egész szép pénz.

A gyíkfogó meg a papucs ebből pont kitelik. A nap fűt, a hold meg fényt ad este. Ha megdöglik egy zsiráf a szőréből ruha készül, víz meg van a patakban.


Ja hogy Magyarországon azt nem mondta!

2012. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Párszor leírtam már, de a 8-as válaszhoz nagyon illik, hogy Matolcsy ezt egyszer már lenyilatkozta, hogy otthon a felesége intézi a pénzügyeket. Ezt arra mondta, amikor megkérdezték tőle, hogy ha annyira rossz az azóta felszámolt magánnyugdíjpénztár, akkor ő miért lépett be önként, illetve, amikor lehetett, miért nem lépett ki.
2012. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!