Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Orbán - kormány egykulcsos...

Az Orbán - kormány egykulcsos szja miatti fizetés csökkenését miért a munkáltatóval akarja kompenzálni?

Figyelt kérdés
Egy elcs#szett döntést miért én, mint vállalkozó tegyek rendbe és ezáltal csökken a bevételem. Mi van ha becsukom az egész kócerájt és elmegyek külföldre.
2012. jan. 31. 21:47
1 2
 1/11 titak ***** válasza:
100%
Mert gyorsabban jár a szájuk, mint az eszük. Majdnem minden döntésük ilyen átgondolatlan, elkapkodott amit az elmúlt másfél évben hoztak.
2012. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

"mint vállalkozó tegyek rendbe és ezáltal csökken a bevételem"


Legalább ennyivel járulj hozzá a közterhekhez! (Másrészt ha nem tudsz kigazdálkodni ilyen minimális emelést, akkor elég nagy gond van a cégeddel!)


"Mi van ha becsukom az egész kócerájt és elmegyek külföldre." - Ilyen fenyegető hozzáállással jobb is ha elmész.


Üdv: egy szintén vállalkozó, akinek nem okoz gondot az emelés.

2012. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert előbb cselekszenek, aztán gondolkodnak - már vagy 20 éve.
2012. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Kétséges, hogy megélnél külföldön, ha bedöntene ekkora emelés.
2012. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

" Mi van ha becsukom az egész kócerájt és elmegyek külföldre."


Esküszöm a te esetedben támogatom. Igenis rá kéne már ébreszteni ezeket az idiótákat, hogy ha senki sem fog adót fizetni ők is éhen döglenek.

2012. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

"Üdv: egy szintén vállalkozó, akinek nem okoz gondot az emelés."


Fogadjunk, hogy ez a majom kolopele öccse. :D

2012. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

"Fogadjunk, hogy ez a majom kolopele öccse. :D"


Senkinek nem vagyok az öccse és tartom magam ahhoz, hogy aki egy 5%-os béremelést nem tud kigazdálkodni, ott magával a céggel vannak bajok! Ilyen minimális emelést meg sem kellene érezni, nem hogy háborogni ellene! A dolgozóimat tartom annyira jó szakembereknek, hogy minden szó nélkül megkapják minden évben a 10-12%-os fizetésemelést! Sajnos a cégek többsége nem azért nem emel, mert nem telik rá, hanem mert mondjuk a vezetőség néhány tagjának új Audit kell venni.

2012. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne felejtsük el, hogy nem csak a kompenzációval kell számolni, hanem a járulékemeléssel. Az áfa emelésről nem is beszélve. Az előbbi kettő egy sok munkavállalóval rendelkező cég esetében rendkívül megterhelő lehet. Az ÁFA emelés miatt és az szja változások miatt sok ember kevesebb jövedelemből drágábban kényszerül vásárolni, és ugye szerintem mindenki ismeri itt a fizetőképes kereslet fogalmát.

Nem egy egy intézkedést kell kiragadni, hanem az összes együttes hatását vizsgálni, mert ebben az esetben fennáll a szinergia hatás.

2012. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7/8. Nem az öccse vagy Kolopelének,hanem maga Kolopele,csak éppen nem írod ki a nick neved. Ezt már több hozzászólásnál is észrevettem. Te írtad egyszer,hogy van egy másik nicked is.

A kérdés feltevőjével és az utólsóval egyetértek.

2012. febr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor neked valami különleges képességed van "kolopele öccse,vagy báttyja",hogy a te céged virágzik,amikor is sorra mennek tönkre.Én például most adtam le a vállalkozásomat,mert annyi pénzt nem termeltem ki,hogy feltudjak venni alkalmazottat.Ezáltal három hónapja, napi 16 órát egyedül dolgoztam,és kapaszkodj meg fillérekért.....
2012. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!