Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gaudi miért példálózik mindig...

Gaudi miért példálózik mindig Bethlen Istvánnal és Horthyval?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Mert egy okos, művelt ember.
2012. febr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Mert Kádárral és Rákosival példálózni borzasztó ciki volna.
2012. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Mert hülye,akinek fogalma sincs az akkori rendszerről.
2012. febr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Mert eléggé kevés lehetősége van a Jobbik képviselőinek, hogy kivel példálózzanak, kit tekintsenek példaképnek, melyik korszak legyen az aranykor.

Az elmúlt húsz év nem lehet, mert fennen hangoztatják, hogy a "tudjukkik" uralják az országot, azért ilyen rossz nekünk. Nem nyerő választás.

Az "átkossal" példálózni megint nem szerencsés, hiszen az ő szemükben az is rossz.

A nyilasuralom már határeset lenne, de valljuk be: az azért kicsit erős. Ha másért nem, hát azért, mert volt német megszállás is, ami nagyon nem illeszkedik a "függetlenedjünk az EU, közvetve Nyugat-Európa befolyásától!" című retorikába.

Ugrás a Horthy-korszak elé: a Tanácsköztársaság valahogy nem az igazi. Az ő szemükben valahogy nem az a dicsőséges 133 nap, aminek korábban emlegették.

Az őszirózsás forradalom és az azt követő köztársaság már jó lenne, de arról meg alig tudunk valamit. Ha azt hozzák fel, a hallgatóság csak néz, mert nagy részük csak egy szem dátumot tud, aztán annyi.

A dualista állam sem jó: ott volt Ferenc József, mint uralkodó, aki azért nem volt ám mindig nagyon magyarbarát és nem is volt teljesen független az ország.

A XX. század elé visszamenni időben pedig teljesen hülyeség. Hozhatnák példaként az 1848-49-es magyar kormányt, meg is felelne a céljaiknak (magyarok irányítottak, függetlenségre törekedtek, sikerült eredményesen szembeszállniuk a Habsburg Birodalommal), de joggal mondanák az emberek, hogy ne akarjunk már 150 éves eseményekre aktuálpolitikát építeni, mert kicsit bajos. És még igazuk is lenne.

Így hát a XX. századból kell választani egy olyan kort, amire rá lehet fogni, hogy azt tekintik példának és akkor jó volt. Erre pedig ideális a Horthy-korszak: az, amit az átlagember lát belőle, tud róla, könnyen összeegyeztethető a Jobbik jelenlegi elveivel. Aki kicsit kutatja a hátteret, az már lehet, hogy nem egészen érti, de ilyenből azért nincs is annyira sok.

2012. febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző kettő. Sajnállak titeket, hogy nem részesültetek normális történelemoktatásban, és esténként az atv van bekapcsolva.
2012. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 logs ***** válasza:
5.: Ok, hallgatunk, miért érdemes Horthyval és Bethlennel példálózni?
2012. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem fogok most neked történelemórát tartani, a tanárok sem ingyen csinálják. Elhiszem, hogy nehéz úgy elhinni dolgokat, ha az embernek azt máshogy tanították, de jó lenne ha végre felfognátok, hogy amit a rendszerváltozás előtt tanítottak nektek történelemből annak a fele sem igaz. Ez nem a ti hibátok, viszont az, hogy azóta nem néztetek utána és itt okoskodtok, meg úgy mondtok egy emberről véleményt, hogy fogalmatok sincs az egészről, na az már vicces. Jöhetnek a mínuszok, mivel ha ti azt tanultátok volna hogy 2+2=5, akkor azt se hinnétek el ha 4 lenne.

"Horthy Miklós pályafutásának egyes szakaszait itthon és külföldön a történészi elemzések többsége szerint erősen túlzó vádak érték, legelőször az egykori „kisantant” propagandistái, majd a második világháború utáni marxista történetírás szerzői és ideológusai révén. Horthyt minősítették többek között fasisztoidnak, diktatórikusnak és népnyúzónak. A rendszerváltás után a magyarországi történetírás szakított a korábbi szemlélettel és mostanra jóval objektívabb Horthy-képet tudott kialakítani"

2012. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 logs ***** válasza:
Rendben, fogadjuk el, hogy sok a tévképzet a két úriemberről, de a nyílt szavazás engedélyezése és a Jugoszláviával kötött megnemtámadási szerződés áthágása tény (természetesen ugyanilyen tény a gazdasági stabilizálás is).
2012. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Horthynak komoly szerepe volt a nácik mellé állásban és a háborúba sodródásban, amiről igenis tehettek a magyar politikusok, nem német kényszerről volt szó. Emellett Horthy nem volt egy különösen tehetséges és okos ember, általában háttérben maradt és az aktuális miniszterelnök volt a tényleges irányító (bár sajnos több esetben is pont akkor szólt bele a politikába, amikor nagyon nem kellett volna). Horthy háborús politikája is alapvetően elhibázott volt, a világháború alatti cselekvéseivel (illetve tétlenségével) sokat ártott az országnak.

Bethlenről már jobb véleményem van. Ne emlegessük egy lapon Horthy-val, mert Bethlen valódi államférfi volt, sokkal tehetségesebb és sikeresebb politikus, mint Horthy.

2012. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!