Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova vezethet ez a kilátástala...

Hova vezethet ez a kilátástalanság? Létrejöhet egy forradalom?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a növekvő munkanélküliségre, segélyek csökkentésére, adóemelésre, megbízhatatlan, hazug pártokra.
2012. febr. 3. 10:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Leftlegged:

"Kellene egy hétköznapi ember, aki elindul"

Ugyan erről beszélek, nem vezért és csodát várok. Csak egy hiteles embert valami épkézláb ötlettel.


# 10:

Felháborító, amit írsz.

Ha van alaptőkéd, valóban sokmindent elérhetsz. Valóban lehetsz szorgalmas, építhetsz kapcsolatokat, satöbbi. Csak azt elfelejted, hogy az éhbérért gyárakban dolgozó embereknek némiképp kevesebb esélye van kiépíteni azokat a szuper kapcsolatokat. Nincs jogod lenézni vagy lustának és sz*rnak titulálni egy olyan munkást, aki 20-25 évet lehúz egy gyárban, napi 12 órában, 6 órára bejelentve, úgy, hogy mellette nem tud éjszakánként aludni, mert csak azon gondolkozik, hogy hogyan juthatna előre, hogyan érhetné el, hogy ne napról napra kelljen élnie.


Vagy itt vagyok én, egyetem mellett két állással, emelt fővel, példamutatóan. Nem mondom, hogy rosszul élek, jól érzem magam a barátaimmal, hetente egyszer elmegyek szórakozni néhány ezer forintból. És életemben egyszer már eljutottam külföldre is...

2012. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A kapcsolatokat nem akkor kell kiépíteni, amikor már gyári munkás vagy, hanem amíg tanulsz.


Persze mindig könnyű kifogásokat találni.

2012. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Antimod ***** válasza:

"Csak egy hiteles embert valami épkézláb ötlettel."


Én is, és szerintem mindenki más is. A média viszont három nap alatt "bebizonyítaná", hogy nem hiteles, az ötlete pedig hülyeség. És 10 évvel azelőtt pedig gyereket rontott meg.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Antimod ***** válasza:

"A kapcsolatokat nem akkor kell kiépíteni, amikor már gyári munkás vagy, hanem amíg tanulsz."


És szerinted egy gyári munkás kivel tudott volna kapcsolatokat kialakítani, amíg tanult? Szintén majdani gyári munkásokkal (vagy hasonló munkakörben dolgozókkal).


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
44%

#14: miért? Mi kényszerítette rá, hogy olyan helyen tanuljon? Lehet menni továbbtanulni is, ott nyilván nem olyan emberek vannak.


Ja, hogy buta, mint a föld, és csak gyári munkásnak jó? Vagy lusta volt, és sz@rt bele az egészbe? Hát bocs, de az ilyeneket pont nem fogja senki sem sajnálni.


A jövődet fiatalon kell megalapozni, mert később már hihetetlenül nehéz, bár akkor sem lehetetlen.

2012. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Antimod ***** válasza:

"Ja, hogy buta, mint a föld, és csak gyári munkásnak jó?"


Szerinted egy borsodi kis faluban élőnek, akinek az egész családja munkás volt, valamint a felmenői is, honnan lesz pénze egyetemre? Utazgatni? Ha például alkoholisták a szülei?


Sajnos a mai Nagy Szabad Világunkban is rengeteg determinált sors van. Nem lehet mindenkiből az, ami szeretne, sőt, legtöbben fel sem tudják mérni (nincs kiről, honnan, miből), hogy mit kellene tenniük, tanulniuk egy cél érdekében.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem nézek le senkit. 11 évet dolgoztam gyárban. Több szakmám is van.Alpatőke? Az összes gépemet ketten az apámmal raktuk őssze. Szó szerint mi csináltuk.Sokkal nagyobbra is fejleszhetnám a vállakozásom, de ilyen változó mentalitású emberekkel nincs kedvem vesződni.

Több szakmám van.Külföldön is dolgoztam.30 elvoltam múlva mire saját kocsim lett. Az ,hogy most van házam amiben lakhatok a szüleim és nagyszüleim szorgalmának életrevalóságának köszönhetem és annak ,hogy sikerült komolynak kiszámíthaónak és szavahihetőnek maradnom.

Soha nem volt könnyű se nekik se nekem de elbírtuk .Annyi biztos ,hogy sose várhattam el senkitől (főleg az államtól),hogy segítsen.Ezért a legnagyobb szégyen a panaszkodás előttem és a másokra az állami segítségre várás.A problémák azért vannak ,hogy oldjuk meg őket.

2012. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

És ne az legyen a válasz, hogy meg lett volna a lehetősége ügyvédnek (vagy akárminek) tanulni, mert egyrészt ez nem adatik meg mindenkinek, másrészt ha mindenki diplomával rohangálna, akkor te is éhen halnál, mert nem lenne kinek elvégezni a kétkezi munkát. Én amúgy ezt ugyan annyira becsülöm és szeretem, mint a szellemi munkát. Hétköznap irodában ülök, hétvégén kapálok.

Természetesen meg kell lennie a különbségnek a kettő honorálásában, senki nem azért nyavalyog, mert nem 500 ezret keres, hanem mert képtelen életben maradni!

Ha egy gyári dolgozó nem 78 ezret keresne, hanem 120 ezret, amiből kicsit javulnának az életkörülményei, akkor nem érdekelne senkit, hogy hány milliárdot kaszál egy politikus. Nem azzal van a baj, hogy vannak társadalmi különbségek, hogy az egyik sikeresebb, mint a másik, hanem hogy a keményen dolgozó embereket összeroppantják, megrágják és kiköpik. Kívánom neked, hogy soha ne kelljen átélned.

2012. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Na, mire megírtam, csak ez lett a válasz...


Imadlakemese:

Hidd el, primitívebb és szűkebb látokörű vagy, mint egy gyári munkás.

Szerintem a válaszaimból érezhető, hogy saját példákból írok. Édesapám dolgozik gyárban 25 éve. Számomra őa példakép, szeretetreméltó, intelligens ember, olyan szorgalommal és kitartással, amit te soha nem fogsz megérteni. Ő idáig jutott, és belerokkant abba, hogy nekem mindenem meglegyen, hogy egyetemre menjek. Soha nem panaszkodott, soha nem lógott. Nem ő van felháborodva, hanem én, mert hiába gürizek, ezt az áldozatot soha életemben nem fogom tudni meghálálni. Ennyit egy gyári munkás lenézéséről te vadparaszt...

2012. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És egyébként azért nem tanult tovább, mert a szülei meghaltak, én pedig megszülettem. Édesanyám 48 évesen egyetemre jár. Nem naplopó a család, nem segélyért virnyákolunk, hanem normális életkörülményekért.
2012. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!