Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon tényleg ennyire...

Magyarországon tényleg ennyire elharapódzott a viszony a magyarok és a romák között? és tényleg egyre több a (jobb) szélsőséges?

Figyelt kérdés
2000-ben a FIDESZ idején mentem ki külföldre(munkát kaptam Ausztráliában).Az ismerőseim akkor még olyan bizakodóak voltak a jövőt illetően,most haza látogatóba,és teljesen el vannak keseredve.Tényleg ennyire rossz a helyzet?
2009. jún. 1. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon rossz, és szerintem egyre rosszabb lesz.

A cigányok, mert ezek azok és nem romák, egyre többen lesznek, és már most nem hazudtolják meg a fajtájukat, a kormány is belekakál a becsületesen élni próbálók életébe.

Szóval én nem gondolom, mert nem is tapasztalom, hogy bárki tenne is érte, hogy jobb legyen itthon a helyzet sajnos.

Szerintem a magyarok egyszer azt mondják netovább, és akkor elindul egy láncreakció, és akkor talán egyszer végre összefogunk a saját országunkért, mielőtt Cigányország lesz.

2009. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem annyira rossz,mint azt szeretnék elhitetni velünk.Csak nagyon nagy médiája van a romákkal történő eseteknek.Hogy miért az már más kérdés.Több variáció létezik.Oszd meg és uralkodj,vagy szavazat gyűjtés,vagy bűnbak keresés,vagy egyéb fontosabb dologról figyelem elterelés

stb.

2009. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Pillanatnyilag egy kivétellel minden párt abban érdekelt, hogy nagyon rossznak látsszon a helyzet. A Jobbik erre hivatkozva gyűjt szavazatokat. Az SZDSZ és az MSZP a Jobbik ellen mozgósítva gyűjt szavazatokat.

A Fidesz romaügyben kivétel, mert neki csak árt a drámai helyzetkép. Ugyanakkor a Fidesz a rossz gazdasági helyzetre hivatkozva gyűjt szavazatokat, tehát nem teljesen független a katasztrófakortességtől.

Az LMP nem érvel katasztrófával, de nincs is tapasztalata, sem róla nincs tapasztalat. Nálam ők érdemlik meg idén az esélyt.

2009. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Menj ki közéjük és majd mindent megértesz!

Vagy véletlen sodord el autóval valamelyik purgyét!

2009. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Igen, rossz a helyzet! A cigányok egyre jobban elszemtelenednek, szinte minden nap lehet hallani olyanról, hogy tizenéves kisfiút aláztak meg, nagymamát 200 ft-ért megölték és előtte megcsonkították stb. A kormány olajt önt a tűzre hogy ezzel szemben ezeket a híreket elhallgattatják, és bizonyos eseteket amelyeknek cigányok az áldozatai rasszista támadásként állítanak be mindenféle megalapozottség nélkül! Így derült ki legutóbb pl. a tatárszentgyörgyi ügyről, hogy cigány ölte meg a cigányt, és nem ez volt az egyedüli ilyen eset. Közben rasszistáznak, fasisztáznak. Pedig észre kellene venni: Magyarországon nem rasszizmus és fasizmus van, hanem önvédelem! És ha itt kitör a polgárháború, az nem náci és cigány között fog zajlani, hanem olyan magyarok állnak a talpukra, akik megelégelték az állandó rettegést! Mert valljuk be: lehet, hogy nekünk még nem volt súlyosabb konfliktusunk cigányokkal, de ki az, aki mellett ha elmegy 5 kigyúrt agresszívfejű kancigány, nem szorul görcsbe a gyomra? Az nem rasszizmus, ha magadat akarod megvédeni és nyugodtan szeretnél élni!
2009. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Ez a probléma régen is létezett. Szerintem nem abban van változás, hogy súlyosbodott, hanem abban, hogy lehet beszélni ezekről az esetekről. Régen nem nagyon lehetett, mert akkor jött a fasisztázás meg rasszistázás. Mivel a "balliberális oldal" most már olyan gyenge, hogy kezd eltűnni, ezért nem tudják meghatározni, miről szabad nyilvánosan beszélni. Így a cigányügyek bekerültek a nyilvánosságba.
2009. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!