Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek igazságos a...

Szerintetek igazságos a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 16:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem teljesen jogos! Ezt már régen be kellet volna vezetni! Sok mindenben nem értek egyet a Fidesszel, de ebben az egyben maradéktalanul! Ha itthon, az állam pénzén szerzel meg egy diplomát, akkor igen is elvárható, hogy a tudásodat itthon kamatoztasd és ne külföldieknek!
2012. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%

Az alapkoncepció nem hülyeség, de attól még elhibázott döntés. Azzal, hogy bevezetnek egy ilyet, csak mégjobban aláássák az orvosok jövőjét. Nem késztet majd semmi snekit arra, hogy az orvosok jól keressenek, hiszen ide vannak láncolva. Ezt látják a mostani 18. évesek is. Én komolyan NEM ÉRTEM aki ezekután SOTÉra megy. K.rva nehéz egyetem, és a legjobb, h akedves hallgatói szerződésbe "titokban" beelnyomták azt is, h ha mégse végeznéd el az adott szakot, vga ymegbuksz 5 (!!) -ször vizsgán (SOTÉn, BMEn, ez egyáltalán nem szoktalna dolog), akkor fizesse vissza a képzés felét, vagyis 5 millió Ftot. És miből, ah egyszer kib.szták???

Teljesen átgondolatlan, Hoffmannrózsás fasság! V akkor biztosítsák most azt h ezekből a pénzekből amiket így majd beszednek, az orvosokat fogják perkálni, de nem! Megy a hülye nyuggerek meg idióták támogatására!!!

2012. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

"vga ymegbuksz 5 (!!) -ször vizsgán "


Ha valóban 5-ször megbuksz, akkor nem vagy egyetemre való! Én is a BME-n végeztem tavaly előtt, nagyon kell tanulni, de az egyetem épp erre való! Tanulásra! Nem bulizni egy héten 4 alkalommal! Én is buliztam, de tudtam, hogy hol a határ! Első a tanulás, majd a vizsgák megvannak, akkor mehet a buli!

2012. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Erre a kérdésre még nem kaptam választ (meg senki más sem): Mi lesz azokkal akik nem találnak itthon munkát?
2012. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazságos. Egyrészt csak azokkal fizettetik meg a képzés költségét,akik támogatottak. A fizetősöknek elengedik a tényleges költség és a fizetett összeg különbségét.

Azokat büntetik megint,akik szegényebbek. Akik tudják fizetni az önköltséget,azok jól járnak. Sőt,hamarabb kapnak állást is,mert apukának vannak haverjai,akik benyomják őket valahova.

A másik dolog,hiába végez valaki,ha itthon nincs normális fizetésű munkahelye.

Egy orvosnak nevetséges a havi 80.000.- netto.

Először normális életkörülményeket kell teremteni,utána lehet követelni.

2012. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

"Mi lesz azokkal akik nem találnak itthon munkát?"


Azok kimennek külföldre, majd az ott megszerzett fizetésből visszafizeted a képzés árát! Ez a törvény pont arra jó, hogy olyan szakot kell választani, amellyel nagyobb eséllyel lehet elhelyezkedni. (Nem gondolom például, hogy egy 1 vagy 2 nyelvet beszélő mérnök informatikus végzettségű ember ne kapna munkát! Én még le sem diplomáztam, de már volt szerződés ajánlatom, minden ismeretség és protekció nélkül!)

2012. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%

ma 17:03: "Ha valóban 5-ször megbuksz, akkor nem vagy egyetemre való! Én is a BME-n végeztem tavaly előtt,"


megkérdezhetném, h miylen szakon, és BsC képzésben vagy osztatlanon? mert nem mind1. Mellesleg ezt annak a 70%nak mondd, aki megbukik egyes tárgyakon. Vagy annak a 120 embernek, akiből EGY SE ment át aze gyik tárgy tavaly vizsgaidőszak utolsó vizsgáján! Szted MIND A 120 ember bulizós, és másnapos volt épp?? V mi?

2012. febr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"A fizetősöknek elengedik a tényleges költség és a fizetett összeg különbségét. "


Ez nem igaz! Semmit sem engednek el! Önköltséget kell nekik fizetni! Azaz annyit fizetnek, amennyibe a képzés kerül! Ha az egyetem profitot akarna belőle elérni, akkor tandíjat kellene fizetni.(A tandíj magasabb az önköltségnél!)


Mellesleg statisztikák bizonyítják, hogy a fizetős felsőoktatás az egyetlen út, amelyben minőség javulás érhető el! Aki fizetősön csinál egy szakot, az általában időben, vagy minimális csúszással végez! Az államisok egy része pedig nem egyszer, több évvel később végeznek, mert jó az állam meg anyuci pénzén bulikba járni!

2012. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"egkérdezhetném, h miylen szakon, és BsC képzésben vagy osztatlanon? mert nem mind1. Mellesleg ezt annak a 70%nak mondd, aki megbukik egyes tárgyakon. Vagy annak a 120 embernek, akiből EGY SE ment át aze gyik tárgy tavaly vizsgaidőszak utolsó vizsgáján! Szted MIND A 120 ember bulizós, és másnapos volt épp?? V mi?"


Gépészmérnök BSC-n végeztem. Aki megbukik, nem mind részeg vagy másnapos, az nyilvánvaló, de aki egyszer megbukik, még belefér, másodszor még talán. Na de aki három, négy, stb alkalmakkor is megy vizsgázni és akkor is bukok, abból milyen mérnök lesz?

2012. febr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Van valami igazságalapja a hallgatói szerződésnek, de szerintem egy átgondolatlan, elhamarkodott, ahogy az egyik előbbi hozzászóló írta "hoffmanrózsás" hülyeség így az egész.

Tulajdonképpen olyan üzenete van így, hogy normális fizetést nem tudunk adni gyerekek, viszont ha leléptek külföldre, akkor azért egy kicsit megszívatunk benneteket.

Most hivatalosan elismerte a Fidesz a szerződéssel, hogy itt még évekig semmi jóra ne számítsunk fizetés terén sem (persze annyi vér már nem volt a tökükben, hogy kiálljanak és elmondják).

Ráadásul az orvosokat és a diplomás ápolókat ez nem fogja itthon tartani, mert még ennek ellenére is megéri majd külföldre menni.

2012. febr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!