Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen torz felfogású ember...

Milyen torz felfogású ember az aki "panaszgépeknek" hívja azokat akik joggal nem elégedettek a mai helyzettel?

Figyelt kérdés

Mi a baj azzal aki nem akar annyiért dolgozni, amiből nem vagy éppen hogy képes megélni? Az az még tervei sem lehetnek, ami elég kellemetlen! Vagy bele van kényszerítve a szürke vagy fekete gazdaságba, mert normális munkát még amellett sem kap hogy van szakmája stb. Mi az hogy tanúlni stb, meg hogy versenyképes szakma? Ok van néhány. De nem lehet mindenki programozó, vagy gépész vagy elektromérnök. Átlagos szakmákból már szinte lehetetlen megélni, így az ember hamar elkezd feketézni. Hiszen mindenkinek egy élete van, és 20-25 éve hogy az egzisztenciáját megalapozza, és majd bolond lesz aprópénzre cserélni miközben van a hivataloson kívűl más lehetőség is. "bár ez még a jobb eset" De sokan vannak akik nem ennyire élelmesek, és valóban csak dolgozni szeretnének, de nem tudnak, pedig sok szaki és diplomás van köztük. Sőt egy bizonyos réteget leszámítva nagyrészt az a jellemző hogy van szakmája vagy hivatása.


Ezek az emberek nem itt élnek, vagy nem nyitott szemmel?


2012. febr. 7. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Fideszesek és jómódúak.
2012. febr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És az igazságérzet?
2012. febr. 7. 09:24
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, hogy iszonyúan bosszantóak! Más meg elmegy éhbérért melózni, sőt még örül is neki, mert nincs más lehetősége. Az élet ugyanis marhára nem arról szól, hogy mit akarunk, hanem hogy mi van, és mit lehet belőle kihozni. Azon emberek, akiket te elmegetsz, pont azok, akik állandóan sírnak, de amikor valamiért küzdeni kéne, akkor már rögtön büdös a munka, még akkor is, ha ott a lehetőség. Felnőtt emberekkel meg azért bocs, de nem bánjunk már úgy, mint a bölcsisekkel, ne kelljen már mindent készen a seggük alá tolni...
2012. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Igen kérdező és nagyon jól látod. Azok az emberek a valóságtól elrugaszkodottak és az okosság már annyira elnyomja a nemlétező agyukat, hogy arra nem is gondolnak, hogy nem születik mindenki ügyeskedő apuka pénzéből megszedett vállalkozó csemetének. Meg egyébként is. Miért gondolják ugy, hogy CSAK a munkanélküli vagy munkavállaló dolga a munkahely teremtés, vagy a jövedelmének megtoldása más nem létező munkával. Engem is idegesít megszólalásaik, de valószínű, hogy azok a fidesz szájkarate bajnokainak káderei lehetnek.
2012. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

9:25!


Ott a pont! Teljesen egyetértek!

2012. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Telefánt válasza:


"Az a baj, hogy iszonyúan bosszantóak! Más meg elmegy éhbérért melózni, sőt még örül is neki, mert nincs más lehetősége.


Sokaknak még ennyi lehetősége sincs. De akkor az egyből nyavajog?


"Az élet ugyanis marhára nem arról szól, hogy mit akarunk, hanem hogy mi van, és mit lehet belőle kihozni.


Pontosan, és mint írtam 20-25 év van az egzisztencia kialakítására, és pld én, nem vagyok hajlandó apróért dolgozni, mikor ügyeskedésekkel "ami munka csak féllegális" 3× annyit kereshetek!


"Azon emberek, akiket te elmegetsz, pont azok, akik állandóan sírnak, de amikor valamiért küzdeni kéne, akkor már rögtön büdös a munka, még akkor is, ha ott a lehetőség.


Nem feltétlen.

Sokan vannak, főleg keleten akik egyszerüen még minimálért sem kapnak munkát.

De nem is értem hová a kitartás, kitartás csak akkor létezik ha van valami cél amit elakarsz érni, de ahoz a mai jövedelmek kevesek. A napról napra élés az nem lehet cél csak a vízfelett maradás elemi ösztöne.


"Felnőtt emberekkel meg azért bocs, de nem bánjunk már úgy, mint a bölcsisekkel, ne kelljen már mindent készen a seggük alá tolni...


1, Sokan iskolázottak és még sincs munkájuk, azok mit tehetnének? Vállalkozzanak a semmi megrendelések ellenére?

Vagy gyártsanak valamit amit nem vesznek meg?


2, Talán az olyanokkal van a baj akik belenyugszanak hogy havi 80 oszt jónapot, miközben ha lenne affinitásuk az ügyeskedéshez megkeresnék a 3× osát is.

Szerintem inkább a hajlam és a tehetség hiánya miatt érik be havi 80al és nem a kitartáés miatt.


Ha nem lennének hajlandóak az emberek 80e ért dolgozni, akkor hamar emelésre kényszerűlne mindenki.

2012. febr. 7. 09:44
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mégis konkrétan kivel szemben és konkrétan mi lenne az elvárásod?


Amikor úgy gondoltam ,hogy maszek leszek mert valós igény volt a munkámra és a termékeimre, azt hittem szabad leszek végre és milyen jó lesz, hogy fekszek kelek amikor akarok és nem lesz főnök aki egrecíroz.

Pár évig nyomtam feketén , de egy idő után úgy gondoltam mégiscsak tisztességesebb lesz ha kiváltok engedélyt és rendes vállakozó leszek.

Senki nem kényszerített rá , senki rám nem bizonyította volna, hogy adózatlan jövedelmem van, hacsak olyan peches balfék nem lettem volna ,hogy ép ott legyen egy apehes amikor átveszem a pénzt és nem adok számlát.

Ki is váltottam. Elég sokba volt akkor.Azt mondták aki nem szán rá ennyit, vagy nincs pénze ne akarjon vállalkozni.

Az adóhivatalban nagyjából egyezségre jutottunk,hogy Mennyi jövedelem után mnnyit leszek képes befizetni.Ezt nevezzük "x ft" nak.

Rövid időn belül magukat fölém helyező hivatalok leveleket írogattak nekem mint egyéni kisvállakozóknak és felkértek erélyesen, hogy jelenjek meg és szíveskedjek nekik is fizetni további járulékokat adókat stbt a leendő bevételeim után.így az adóm összességében szépen felment az eredeti kb négyszeresére.Ami a családom létbiztosnságára meglehősen fenyegetően hatott.Dolgozhattam éjjel nappal ,hátköznap vasárnap,hogy adókat bírjak fizetni és ha marad kenyérre ha nem ,senkit nem érdekel, az adókat akkor is be kell fizetni.Az igérettel ,hogy aztán majd év végén kapom vissza, ha túlfizettem volna talán véletlenül.

Ekkor jött a mentőötlet dörzsölt "kollégáktól", hogy nem kell bevallani mindet!Tehát iparűzési engedélyel dolgozzak feketén is.Na ez kb 100szor rizikósabb mint csak feketén tevékenykedni.Mert már szem előtt vagyok , számon vagyok tartva.És ha bármiben feltűnően gyarapodnék már jönnek és néznek is utánna.

Kb így van belekényszerítve az ember ha válalkozni mer a hatóságok debil játékaiba. Ami nem játék számára, mert a bőrére megy.

Nem értem miért kell ilyen méltatlan helyzetbe hozni és ellehetetleníteni azokat az embereket aki adni, befizetni szeretnének az erejühöz mérten?Ha nem lennének ilyen brutálisan megzsarolva, ezek sokkal többen lennének és nem feketén dolgoznának.Ha nem lennének ilyen brutálisan megsarcolva ezek jó esélyel gyarpodni tudnának és felfejlesztenék a vállakozásaikat és alkalmazni is tunának(persze ha nem kellene ennyi járulékot meg milófact fizetni az alkalmazott után is) néhány embert aztán talán egyre többet.

A befektetéseket a vállakozásodba ,külömböző mértékben leírhatod az adódból.De ha baleset vagy betegség vagy bármi miatt 5 éven belül megszünteted a tevékenységed azt amit leírtál be kell fizesd akkor is ha épp a haldoklásoddal vagy elfoglalva.

Ez a (azt a lovat üsd amelyik húz, a másikat csak tápláld)hozzáállás , az állam részéről nem az utóbbi másfél év műve.22 év alatt alakult ki.

Nekem ez a panaszom.

Ezen kívül, hogy mások többnyire a saját élhetetlenségüknek köszönhetően milyen , indíttatásból és milyen elvárások miatt nyafognak olykor bámulatba ejt engem is . Pedig láttam én már karón varnyút:)

2012. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha SENKINEK nem lenne munkája, vagy akinek van, az is MIND minimálbéres, akkor azt mondanám, hogy rossz a rendszer. De úgy, hogy nagyon sok ember keres bőven a minimálbér felett, így azt mondanám, hogy ez a szelekció...
2012. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Még annyit!


Én is szívesebben dolgoznék teljesen a felszínen hivatalosan stb stb, de 80e ből nem élek meg.

Vállalkoztam majd 10 évig és adóztam stb, bár akkor is ügyeskedni kellett mert nem éltem volna meg.


De 2009 re már teljesen ellehetettlenűlte.

A 3 srácom el kellett hogy engedjem és olyat csinálnom amiből befolyik legalább havi 200e.

Hogy ezt ma legálisan nem lehet megvalósítani, én arról nem tehetek. Van lakásom autóm, gyerekeim, mit adjak fel, hogy a mai lehetőségek mellett hivatalos munkábólmegéljek?

Csak nem gondolod hogy elárvereztetem a házam, vagy beadom a lelencbe a gyerekeim hogy megfeleljek az államnak, aki cserébe 22 éve csak ellehetettleníti az életem? Nem barátok. Inkább ügyeskedem, mert keményen dolgoztam a házamért és imádom a gyerekeimet, és nem vagyok hajlandó hátrébblépni csak azért mert 22 éve korrupt fasz,pó minden politikus, és megoldották mindíg hogy a csőd szélén táncoljon az ország.

Egy csődközeli ország nem a vállakozások hazája, és amíg ez így lesz addig ne rajtam kérjék számon hogy megakarok élni.

2012. febr. 7. 10:02
 10/19 A kérdező kommentje:

"Mégis konkrétan kivel szemben és konkrétan mi lenne az elvárásod?



Hogy egyszer végre ne a nagytőke meg a nyugat, meg ennek az elkerűlhetettlen korrupt mivolta határozza meg az ország irányát. Hogy végre az ország az adottságainak megfelelő irányt vegyen!


Hogy lehessen vállakozi csalás nélkül, és megélj abból amit csinálsz.


Hogy ne az legyen amit a beszűkült piac eredményez, hogy elkezdessz valamit és 2 év múlva már annyian csinálják hogy nem lesz értelme. Ugyanis itt annyira szűk a piac hogy ez menetrendszerüen bekövetkezik.

Nem csak verseny alakúl ki, hanem olyan verseny ami a tisztességes megélhetést megöli és mindenki csak bukik rajta.


Ma meg már nem az a helyzet hogy sok az adó és éjjel nappal dolgoznod kell. Mert ha van erőd azt még megoldod, de nincs mit dolgozni! Kifogyott a kereslet az országból.

2012. febr. 7. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!