Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől Magyar a Magyar?

Mitől Magyar a Magyar?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 06:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
töbféleképpen is lehet értelmezni: magyar az, akinek a személyi igazolványában magyar állampolgárság szerepel, vagy magyar az, akinek magyarok a felmenői (attól független, hogy melyik országban él), de szerintem leginkáb az a magyar, aki annak érzi magát és sajátjának érzi a magyar történelmet, és otthonának, hazájának magyarországot
2009. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Magyar az, aki magát annak tartja. Én pl. nem vagyok az magyar anyanyelvem ellenére.
2009. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit "túlfontosított" kérdés ez. Nem tudom, kívülről meg lehet-e mondani. Veszélyes. Én magamat annak tartom, de sokan nem tartanának annak.
2009. jún. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Mitől lehetne?

Származástól már régen nem, mert már a honfoglalás korában is nagyfokú keveredések mentek, így a genetika máris elvethető.

Anyanyelvtől esetleg, bár sváboknak, cigányoknak és számos más betelepült népcsoportnak is ez lett már az anyanyelve.

A magyar kultúra, történelem és irodalom ismeretétől esetleg, de mint erre valaki más egyszer már rámutatott valahol, ezen az alapon bármelyik külföldi egyetem magyar tanszékének hallgatói is magyarok lehetnének.

Jogilag pedig ugye kizárólag az állampolgárság számít.


Így tehát tényleg csak az maradt, hogy az a magyar, aki annak tartja magát, mivel ha a jogi kategóriától eltekintünk, akkor semmilyen más szempont alapján nem lehet egyértelműen meghatározni.

2009. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kirabolt, szegény, kis magyar,

Kitárul afelé karom,

Kit magyarrá tett értelem,

Parancs, sors, szándék, alkalom.


Ady Endre

2009. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Származástól már régen nem, mert már a honfoglalás korában is nagyfokú keveredések mentek, így a genetika máris elvethető. "


Ha így nézzük német,francia,szerb,amerikai stb. nép sincs 100%-ig. Nem?

2009. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne.

Tehát másoknál még ennyire sincs genetikai tisztaság mint nálunk ugye?

2010. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyar az, aki annak vallja magát.
2010. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért a néger Pákó nem magyar de annak is vallja magát... namostakkor?
2010. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Magyar az, aki magyarnak vallja magát, kinek fáj Trianon, fáj '56 stb. Kivételt képeznek a cigányok! Akármit is csinálnak, ők soha nem lesznek magyarok!
2010. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!