Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy nincs...

Miért mondják, hogy nincs demokrácia? (lent)

Figyelt kérdés

Azt hangoztatja a baloldal és egy csoportja az embereknek, hogy nincs demokrácia Magyarországon, és a miniszterelnök egy diktátor.


Kérdezném, hogy hogy értik ezt? Mert én nem érzem, hogy bármi gátolná a szabad cselekvés és szólásszabadság jogát. Nincs terror, az állam nem szól bele az emberek magánéletébe. Tudtommal ezt jelenti a diktatúra, mint a szovjet vagy a nyilas diktatúra volt.


(Ellenérv nem lehet a Klub rádió megszűnése, mert egyszerűen nem ők nyerték meg a pályázatot, mert nem megfelelő minőségű pályázatot nyújtottak be, sem a média-törvény, mert az egy demokratikus határozat, sem a 2/3-os többség, mert azt meg az ország szavazta meg.)


Szóval, mire mondják, hogy nincs demokrácia?

Ezt párttól és politikai nézetektől függetlenül kérdezem, mert szeretném megérteni ezeknek az embereknek az álláspontját. Kérlek csak kultúrált válaszokat írjatok, és ne szidjátok egyik pártot sem. Köszönöm


2012. febr. 7. 23:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
A bal oldalra nem szabad hallgatni, mert megbolondultak. Aki egy civilizált, európai országban neki áll télvíz idején "MUNKÁT KENYERET!" felkiáltással Miskolcról Budapestre gyalogolni, mint valami Maoista mártír, egy budai villákkal rendelkező embercsoport szervezésére, akik mellesleg internacionálé-t énekelnek azt többé nem tudom komolyan venni.
2012. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Nincs diktatúra, de már demokrácia sem. Átmeneti rendszer van, talán egyfajta tekintélyelvűség él. Több demokratikus szerv és jog le lett építve. Lást Alkotmány Bíróság, kitakarások és társai. A demokrácia meg nem egyenlő a szólásszabadsággal. Legutóbb a gyülekezési jogot korlátozták március 15-én 2 évre, minden tüntetésre érdemes helyen. EZ MI? Ennyire még Gyurcsány sem volt elvetemült, pedig tőle is sok minden kitelt.
2012. febr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Bal oldal össze-vissza beszél. Mindent megtámadnak, amit tudnak. El kéne már takarodniuk.
2012. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Hát demokrácia az biztos hogy nincs. Én is azzal értek egyet, hogy átmenet. Nincs még totális diktatúra, de a legjobb úton haladunk.
2012. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

jah egymást majmolják. gyurcsány idején (amikor tényleg diktatúra volt, mert annak ellenére voltak hatalmon, hogy a nép nem támogatta őket) nagyon rosszul esett a szociknak, hogy lediktátorozták őket, ezért kitalálták hogy ha valaki 2/3os támogatást élvez, akkor az diktátor. xD


Ma egyáltalán nincs diktatúra, demokrácia van, viszont az jól látszik, hogy a demokrácia nem működik ebben a világban. (Szavazhatsz a két rossz közül az egyikre)

2012. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

„Átmeneti rendszer van, talán egyfajta tekintélyelvűség él.”


Az elv lehet hogy megvan, de tekintélyük nem sok van.

2012. febr. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Mert régen nagyon sokan jól éltek érdemi teljesítmény nélkül. Nemcsak a 40 éves nyugdíjas rendőrök, de a véleményformálónak nevezett értelmiség is, amely persze sem véleményformáló, sem értelmiség nem volt. Mindenféle intézetekben, egyetemi tanszékeken, látszólag piaci cégekben végeztek valami látszattevékenységet kizárólag állami pénzből, miközben a piac fontosságáról papoltak.

Közben persze mindenki más mélyen lenézett és felesleges eltartott volt a szemükben, aki ráadásul még túl is fogyaszt és miatta romlik a külkereskedelmi mérleg. Most ezek sírnak a leghangosabban, mert amikor nem lehet az állam pénzén New Yorkba utazni és nincs minimum 1 milliós fizetés egyéb juttatásokkal az nem demokrácia.

2012. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%

"Miért mondják, hogy nincs demokrácia?"


Mert ez most az MSZP-s szlogen, és aki MSZP-s, az ismételgeti.


"Kérdezném, hogy hogy értik ezt? "


Az "Orbán egy diktátor" mondat baloldaliról magyarra fordítva: "Csúnya, csúnya, Orbán".


"Szóval, mire mondják, hogy nincs demokrácia?"


Ha felteszed ezt a kérdést, akkor a jobban képzett balos droidok általában valami süket dumába szoktak kezdeni arról, hogy az alkotmánybíróság jogköre, meg a fékekésellensúlyok. Nem érdekes, hogy vannak demokráciák, ahol alkotmánybíróság sincs.

2012. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. =)

Szerintem azért nem működik jól a demokrácia Magyarországon, mert még csak 20 éve volt a rendszerváltás, és a társadalom nagy részére még kihat az előző rendszer. A diktatúra sokkal "kényelmesebb" mint a demokrácia, végül is egyszerűbb ha megmondják, hogy mit csinálj, mintha gondolkodnod kéne rajta. Szerintem pár évtized múlva jól fog működni a demokrácia nálunk is.

2012. febr. 8. 15:39
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Klub Rádió

- tényleg nem ellenérv de mégis furcsa,hogy egy hallgatott rádiónak nem jut hely, amikor ma is korábbi 3(Bp.-i) frekvencián sercegés hallható. Engem az is felháborít amikor digisport irreális áron megvásárolja a közvetítési jogokat, hogy aztán Magyarországon ne szinte senki lássa élőben a meccseket. Ez csak egy piac szerzés. A Klubrádió nem egy lényegi kérdés csak egy szimbólum.


Az emberek által megválasztott diktatúra ugyanis nem leváltható mai kormány. Nép nem mondhatja, azt amit Gyurcsánynak mondott én másra gondoltam nem kellesz.

Ezért kicsit sincs nyomás alá helyezve, hogy a többségnek jót tegyen. Semmi se motiválja őket, hogy az emberek többségének jó legyen, hiszen szavazóik fanatikus hívők és ezért bármit megtehetnek.

Mi franctól féljen? Bíróság, ügyészség, rendőrség nagy tőkések mind az ő kezében vannak. Népszavazást, sztrájkot ma már nem lehet rendezni nincs az emberek kezében semmi az érdekük védelmében.

Lesz majd választás ha lesz de milyen.

A visszamenőleges törvénykezés, teljes jog bizonytalanságot eredményez holnap hozhatnak egy tv.-t, hogy a mai fórum hozzászólásod sértő fizess x Ft-ot.

2/3-ad szent és 53% szavazott rá.

EU ellen a parlamentben 1fő szavazott a választóknak pedig több 80%-a EU mellett szavazott.

Végül is mi hibánk, mi mondtuk le a jogainkról hiszen a fideszt szavaztuk meg.

2012. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!