Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Eddig a világ összes országa...

Eddig a világ összes országa a demokráciára tért át fele, mert a világ legsikeresebb az országa az USA volt, ahol demokrácia van. Most, hogy Kína lett a legsikeresebb ország, elkezd majd áttérni a világ diktatúrára?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Egy francokat! Kínában majd áttérnek a demokráciára. Sőt a KKP kifejezetten megemlítette, hogy a demokráciába való áttérés is része a modernizációjuknak. Másrészt, ha nem tennék szétszakadna az ország. A demokrácia ui. nem a nyugat úri hóbortja, az emberek az iskolázottság növekedésével és a fogyasztói társadalom begyűrűzésével (Kínában is egyre nő a fogyasztás) maguk követelik ki (ez történt az araboknál is legutóbb)!
2012. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Mint minden a demokrácia is megbosszúlja ha túlterjeszkediuk az egészséges és érteémezhető keretein, a hibafaktot "a korrupt a gyarló és esendő" az ember!

A liberalizmus mint értékszemlélet,mint a neoliberalizmus mint gazdasági felfogás, megszűlte a globalizmust, ami viszont már egy nem táguló gazdasági és társadalmi közeg számára anomália.


Mára a kisebbségeket nem védik, hanem extra jogokat követelnek a számukra. Az egykor méltán erős gazdaságú és termelékeny gazdaságok kiengedték keletre a termelésük.

Ma meg ott tartunk, hogy belefulladunk a túldimenzionalizált szabadságba és abba hogy versenyképtelen állapotba került a nyugati civilizáció!


Nem kell hümmögni hogy a németek meg az USA.

Ők is lassan teljesen versenyképtelenek, mert a kelet nem néz se istent se embert, sem környezetet, sem gyerelmunkát. Ott az ilyesmivel nem kell számolni, ahogy a túlcizellált demokráciával sem, és csak egy van ami még több akad a nyugaton! Tőke. De ez sem fog sokáig tartani, hiszen ahogy Kína kifejlődött a semmiből és technológiai nagyhatalom lett a bérmunkából, úgy a tőke viszonyában is tisztán kivehetőek a polarizáltság felcserélődésének körvonalai.

2012. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

ma 15:19


Ezt a "nem néznek se istent, se embert" úgy írod, mintha egykor a nyugati tőkések nem alkalmaztak volna gyerekmunkát...

2012. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

""Invesztor válasza:


ma 15:19


Ezt a "nem néznek se istent, se embert" úgy írod, mintha egykor a nyugati tőkések nem alkalmaztak volna gyerekmunkát...



A demokráciáról volt szó, és az Eu ban vagy az USA ban nem nagyon lehet vele találkozni. Az egy dolog hogy sok nyugati cég keleti beszállítója alkalmaz.

De pontosan azért van válság, mert az eddigi távol-keleti gyarmatok elkezdtek feltőkésedni, miközben a nyugat fogyasztói csökkenések sorozatát szenvedi el.

Szerinted hogy fogy a nyugati nagytőke versenyezni keleti nagytőkével, akik lesz@rnak minden környezetvédelmet és demokratikus elveket nem tűrő magatartást.


Sehogy.


Lehet hogy semmivel nem jobb a nyugati nagytőke, hiszen az imperialista törekvéseit megismerhettük az elmúlt 22 évben, de az kismiska lesz a keleti nagytőkéhez képest.

2012. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Invesztor nem is vártam más választ tőled, torkig vagyok a kaptalizmus és iskola mániáddal. ÉN UTÁLOK TANULNI ÉS VERSENYEZNI nyugis és stresszmentes életet akarok valami egyszerű munkával, nempedig fél életemet az iskolapadban rostokolva tölteni ahol hülye tanárok dirigálnak nekem, aztán semmi kedvem valami rohadt kapitalista cégnél agyonstresszelni magam egy "versenyképes" munkával.


Mertha Nyugaton erről szól az élet, akkor bizonyisten, Észak-Koreában vagy Afrikában jobbak az életkörülmények!

2012. febr. 3. 15:43
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

ma 15:34


"A demokráciáról volt szó, és az Eu ban vagy az USA ban nem nagyon lehet vele találkozni. Az egy dolog hogy sok nyugati cég keleti beszállítója alkalmaz."

Tudom, hogy nem tartozik a témához, csak úgy mellékesen megjegyeztem, hogy szerintem a nyugati tőke sem szent.

2012. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

"Invesztor nem is vártam más választ tőled, torkig vagyok a kaptalizmus és iskola mániáddal."

Szerintem az csakis az én dolgom, hogy milyen kapitalita "mániám" van. Törődj bele!


"ÉN UTÁLOK TANULNI ÉS VERSENYEZNI nyugis és stresszmentes életet akarok valami egyszerű munkával, nempedig fél életemet az iskolapadban rostokolva tölteni ahol hülye tanárok dirigálnak nekem, aztán semmi kedvem valami rohadt kapitalista cégnél agyonstresszelni magam egy "versenyképes" munkával."

Ennek már nem egy helyen hangot adtál, szíved joga! Engem nem érdekel...


"Mertha Nyugaton erről szól az élet, akkor bizonyisten, Észak-Koreában vagy Afrikában jobbak az életkörülmények!"

Sok szerencsét hozzá.

2012. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Invesztor, én most jövökrá hogy te életedbe soha nem dolgoztál nyugaton, és valami fatális tévedésben élsz a kapitalizmussal kapcsolatban. Ugyanis a kapitalizmus nem az aminek te hiszed. Szerinted a kapitalizmus öldöklő harc a fennmaradásért? Teljesen téves a felfogásod.

A nyugati emberek egy jelentősrésze nem harcol és versenyez folyamatpsan mint a gép, és nem tanúl csak hogy életben maradhasson. Az átlag nyugati ember végzi a munkáját és nem milliárdosként de viszonylagosan jólétben éli a kiegyensúlyozott életét. Persze akadnak akiknek nagyratörőek a tervei, és azoknak tényleg a verseny a lételemük. De amíg itt egy átlag szaki vállalkozó azon aggódik hogy nincs munkája és adóelkerülés nélkül semmi nem lenne, addig a nyugat nagyrészén ez nem is kérdés.

Amíg itt egy melós a belétkidolgozza csak hogy a számláira fussa, addig nyugaton akkor hajlandóak a túlmunkára ha valami extrára nagyon kell a pénz, mert a heti 36ó ból egy osztrák pék vidáman megél, ahogy az utcaseprő is, vagy bármi más nem valami pótólhatatlan szaktudású valaki.


El vagy varázsolva, és fogalmad nincs semmiről!

2012. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

ma 16:30


Szerintem te inkább ne próbálkozz a jósolgatással, mert nem fog bejönni. Tisztában vagyok a helyzettel, a nyugati és magyar realitásokkal, innentől kezdve minden megállapítás teljesen fölösleges. Amúgy meg a kedves kérdező teljesen félreértette a kapitalizmusról alkotott véleményemet, ui. én nem az ő által kiemelt aspektusokra reagáltam nagyrészt. Mellesleg vergődhettek, de ez van, ezt kell elfogadni, ha tudsz jobbat, akkor csináld.

2012. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

""Invesztor válasza:


ma 16:30


""Szerintem te inkább ne próbálkozz a jósolgatással, mert nem fog bejönni.


Azér engedmeg hogy a saját világperspektívámmal szemlélve levonjak következtetéseket. Némi tapasztalatom van.



"Tisztában vagyok a helyzettel, a nyugati és magyar realitásokkal,


Vagy te egy lósz@rt!

Ha tisztában lennél nem akanád úgy beállítani a nyugatot, mintha ott mindenki vadkapitalista lenne. Komolyan lövésed nincs az egészről. Ugyanis nagyugaton is javarészt ugyan olyan egyszerű dolgozó emberek alkoták a társadalom nagyrészét mint itt. Lényegi külömbbség hogy ott a munkának lényegesebben és anyagiakban kifejezett becsülete van. Az az, teljesen más alapokn nyugszik a tőke és a munkaerő viszonya.


"innentől kezdve minden megállapítás teljesen fölösleges.


Az okoskodásod a felesleges.

Olyan szinten nyilvánvaló hogy nem tapasztaltál semmit anyugati helyzetről, ami számodra teszi feleslegessé hogy magyarázkodj!


"Amúgy meg a kedves kérdező teljesen félreértette a kapitalizmusról alkotott véleményemet, ui. én nem az ő által kiemelt aspektusokra reagáltam nagyrészt.


Te nem reagálsz, csak töményen fantáziálsz!

Ráadásúl a stílusod sok csiszolnivalóra szorúl.


""Mellesleg vergődhettek, de ez van, ezt kell elfogadni, ha tudsz jobbat, akkor csináld.


Vergődni és hőbörögni teszoktál.

Olyanokba szólsz bele, amihet nem szabadna.

2012. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!