Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne működő ez a rendszer?

Nem lenne működő ez a rendszer?

Figyelt kérdés

A munkavállalók, akik rendszeresen adót (SZJA-t) fizetnek, illetve éppen aktuálisan SZJA-t fizetnek, azok a 18 éven aluliak, akinek a szülei rendszeres adófizetők, a felsőoktatásban tanulók, illetve a nyugdíjasok kapnának egy chip-es plasztik kártyát, ami biztosítaná nekik a különböző kedvezmények igénybevételét (utazási kedvezmény), magasabb szintű orvosi ellátás igénybevételét (aki nem fizet szja-t, az pl csak életmentő műtéten eshet át), az autójuk rendszáma regisztrálva lenne egy központi rendszerben így mentesülnének az útdíj fizetés alól, amit kiszabnának a közutak használatára. Illetve kedvezményesebb ÁFA kulcsokkal vásárolhatnak, a gyermekek ingyenes oktatásban, és óvodai, bölcsődei ellátásban részesülnének.


Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert ma olvastam egy kérdést, ahol a kérdező nyíltan vállalta, hogy nem fizet adót, és erre büszke is, ám az összes fenti szolgáltatás/kedvezmény igénybevételét a mi adóforintjainkból finanszírozzák.


2012. febr. 8. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy működő lenne, de minek ezt még bonyolítani. Szerintem egyszerűsíteni kéne.
2012. febr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"(aki nem fizet szja-t, az pl csak életmentő műtéten eshet át)"


Akkor minek fizeti a TBt? Az SZJA lófing. Attól hogy nem fizeti valaki még lehet hogy ötször annyit fizet be ÁFÁból, Tb ből, jövedéki adóból stb mint aki szjázik.

2012. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha nem fizetsz SZJA-t, akkor valószínűleg TB-t sem, és miből vásárolsz, ha a jövedelmed után nem fizetsz adót?
2012. febr. 9. 00:13
 4/6 zeronibble ***** válasza:
Na ja, és ha félásom a szomszéd néni kertjét, és kapok cserébe csomó sütit, akkor két adócsalóval több, már ha addig nem voltunk azok. Inkább ez a gáz szerintem.
2012. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az nem számít adócsalásnak a legújabb törvények alapján.
2012. febr. 10. 18:25
 6/6 zeronibble ***** válasza:
Utánanéztem, valóban csak az lenne illegális, ha a tőlünk pár kilométerre lakó néhány jóbarátomnak segítenék időnként megjavítani ezt-azt. Előtte legyek kedves vállalkozni és adjak számlát... Olyan meg nincs, hogy ingyen meg viszonzásért, csak feketemunka és feketejövedelem létezik. Ostoba maradt a törvény, biztos nem azért, mert ostobák foltozgatják...
2012. febr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!