Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átlag társadalmi szegmens...

Az átlag társadalmi szegmens számára mivel jobb ez a mai rendszer a múltrendszernél?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 17:22
1 2 3
 1/22 Sz1u ***** válasza:
53%
Így kapásból talán csak a szabadság.
2012. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Szép is!

Szabadon éhenhalni!

2012. febr. 2. 17:31
 3/22 A kérdező kommentje:

Persze ez a szabadság is csak illúzió.


Mert ugye mehetsz szabadon ahová csak akarsz, csak legyen rávalód!


Én a múltrendszerben is 3 évente elmentem valahová nyugatra. Világotlátni és egy kis üzlet is mindíg besikeredett. Hangszereket hoztam haza.

Ma sem járok sűrübben. És meg se tehetném az anyagiak miatt!

2012. febr. 2. 17:52
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

A szabadság érzése, a függetlenség érzése. A tudat, hogy ha lenne rá pénzed, tudnál Tunéziában nyaralni.

"Lehetőségek tárházának megnyílása"

Az elképzelés, hogy ha keményen dolgozol, akkor tuti te is nagy milliárdos lehetsz, saját céged igazgatójaként.

2012. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Először is talán tisztázni kellene, hogy melyik "múlt rendszerre" gondol a kérdező. Volt itt ugyebár nemrég gyurcsány-álmokfutás, viktor király szabadjátéka, horn gyuszi (aki bécsben egy dolgot ért el: a kilincset), de mehetünk vissza Antall-ig, előtte kádárig vagy rákosiig...
2012. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

4/4. Hiába képzelem el,hogy keményen dolgozom,ha nincsen hol. Vagy ha a munkáltató keveset vagy egyáltalán nem fizeti ki a béremet.

A mai9 rendszer az átlagnak sokkal rosszabb.

A szabadságból nem lehet kenyeret adni a gyereknek.

2012. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
A mostani rendszer mindenben jobb, persze csak annak, aki tudott élni a lehetőséggel! Aki továbbra is az állambácsira vár mindent, az ne csodálkozzon, hogy nem jut előre. Sok embernek azért nem tetszik a mai rendszer, mert nem önállóak! Nem másra kell várni, meg a másikat ócsárolni, mutogatni rá, hanem tenni kell azért hogy jobb legyen. Én is várhattam volna mindent az államra, ehelyett a saját kezembe vettem a sorsom és ma jól élek! Amikor 12 órákat dolgoztam éhbérért, akkor ezt nem gondoltam volna, de több év kemény munkájával és rengeteg lemondással meg tudtam valósítani.
2012. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#6


Ezért írtam oda hogy "az elképzelés"...

Tudom, hogy nem így van, a kérdező csupán azt kérdezte, hogy mivel jobb ez az átlag embernek. Ha nem volt egyértelmű előző hozzászólásom, akkor most leírom, hogy csak tudat szempontjából lett jobb nekik. Nem érzik magukat kiszolgáltatottnak. Tulajdonképpen viszont rosszabbul jártak.

2012. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a tündérmesével csupán az a probléma, hogy a világ nem fair... Attól mert neked szerencséd volt, és 1 voltál az 1000-ből, akinek összejött, nem jelenti azt, hogy mindenki aki keményen dolgozik eléri célját. Nekem is van egy jól menő magánvállalkozásom, mégis úgy gondolom, hogy ez a rendszer rossz.

Akármilyen okos is vagy, jó képességekkel, van egy szűk réteg aki nálad sokkal nagyobb előnyökkel indul. Azokat pedig -igaz lehetséges- de nagyon nehéz beérni. Szinte lehetetlen.


A kemény munka, és a tanulás viszont ellentétben azzal amit mondtál, a régi rendszerben is kifizetődött. Ott megadták az esélyt, hogy tanulj, ellentétben a mai rendszerrel. Ha tanultál, jó szakmát szereztél magadnak, akkor magasabb fizetést kaptál, és nem kellett egy gyárban dolgoznod. Nem kaptál ugyan annyival pofátlanul nagyobb fizetést a munkásnál mint most, de a munkás is meg tudott élni.

2012. febr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

" Attól mert neked szerencséd volt, és 1 voltál az 1000-ből, akinek összejött, nem jelenti azt, hogy mindenki aki keményen dolgozik eléri célját."


Van némi igazság abban amit mondasz, mégiscsak érdemesebb keményen, kitartóan dolgozni, mert így legalább esélyed lehet a jó életre! DE! Ha meg sem próbálod, akkor belefásulsz az egészbe és soha nem lesz jól fizető munkád!

2012. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!