Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az atv-n kb 10 perce mondták,...

Az atv-n kb 10 perce mondták, hogy itt lesz következő vendégünk xy (nem figyeltem ki az) aki könyvet vagy cikket írt a nacionalizmusról, másnéven idegenellenességről. Én vagyok a tudatlan és a nacionalizmus valóban azt jelenti, hogy idegenellenesség?

Figyelt kérdés
Szerintem mást jelent és az atv-n bakiztak egyet
2012. febr. 13. 08:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%
Ahogy mondod! Annyit tennék hozzá, szándékossan teszik!
2012. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

12:22!

Látom, nem érted meg azt, amit mondtam.

Érezd magad büszkének arra, hogy magyar van, ez így jó! Nem vetem meg azt, ha valaki szereti a hazáját. Én is imádom, minél többször megyek külföldre, annál szebbnek látom Budapestet, ahol lakom általában lakom.


De csak azért, mert valami magyar, még nem lesz jobb. "kicsit sárga, kicsit savanyú, de legalább a mienk" Ismerős mondat? Mert ha ez a helyzet, akkor én nem fogom a magyar "narancsot" megvenni, csak azért, mert magyar. Igen, szeretném én is a magyar terméket megvenni, de akkor majd, ha tud olyan nyújtani nekem, ami miatt megéri azt megvenni. És nem az a baj, ha magyar gazdaságot fel akarod virágoztatni, hanem az, hogy ezt úgy teszed meg, hogy a jobb termékekkel, ár/érték aránnyal bejövő cégeket ki akarod tiltani. Nem az a megoldás, hogy nem állunk szóba másokkal, hangsúlyozva a mi függetlenségünket, hanem hogy együttműködünk velük, eltanuljuk tőlük amit lehet, és azt felhasználva csinálunk mi is jobbat. Nem csak a totális kiszolgálás, elkótyavetyélés vagy a teljes elzárkózás van, hanem vannak fokozatok. Igen, a multik sokszor olyan feltételekkel jöttek ide, olyan árazással, hogy az nem mindig éri meg nekünk - de nélkülük hol lennénk most? Szigorítani kell a feltételeiken, de nem kizavarni őket.


"Hol olvastál olyat csak ezen az oldalon a gyk n, hogy a magyarok felsőbbrendűek bármely más nemzetnél?"

Olvass több GYK-t, és elég sokat találsz. Még ha nem is mondják ki így szó szerint, de amikor annyit mondanak, hogy az "csak egy szlovák", vagy hogy ne engedjük be valamelyik céget, mert az "izraeli" vagy "amerikai", akkor bizony azt sugallják, hogy ezek a cégek nem elég jók, mert külföldiek. Minap volt egy kérdés, amikor egy 10 éve itt élő indiai akart letelepedni végleg, és a legtöbb válaszoló azt mondta, menjen haza.


És az, hogy mi megy az ATV-n, semmi közöm, mert ugyanolyan ferdítés zajlik az esetek 95%-ban, mint az Echon, a HírTV-n vagy az MTV1-en. Csak azért, mert nem egyezik veled a véleményem, ne vegyél egy kalap alá velük. Nem csak fekete és fehér a világ.

2012. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!