Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idén hogy lesz meg a Fidesznek...

Nem dávid kérdése:

Idén hogy lesz meg a Fidesznek a 3% hiány, ha már nincsen magánnyugdíj pénztári megtakarítás amit el tud venni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem kizárt hogy az egy kulcsos adót visszavonják, és újfent progresszív adózás lesz. Meg még tudod hány fajta adót lehetne kivetni az emberekre? Az biztos, legyen bárhogy is, a kisembernek lesz rosszabb, mert ha például lesz ingatlanadó, akkor mondjuk én fizetek x összeget, ami úgymond nem is érdekel, a másik ember jóval kevesebbet fizet majd, de mégis érzékenyebben fogja érinteni, hiszen sokkal kevesebb fizetésből él, ezért neki az a pár ezer is számítani fog majd. Ez a megszorítások éve lesz, tudom ennek nem örül nagyon senki, de mindennek van ára. A magánnyugdíjakat pedig nem elvették, de ebbe már nem megyek bele még egyszer. Az egy kulcsos adó nekünk tényleg kedvező volt, és szerintem a munkahelyteremtésnek is kedvezett némileg, de megérteném ha ezt visszavonnák, főleg hogy az EU is ezt tűzte ki első feltételének az Orbán kormány felé. Mondjuk én eddig is alapítványoknak adtam jó részét a különbözetnek, legfeljebb akkor majd kevesebb lesz amit átutalok. Remélhetőleg a kormány is nemes célokra használná fel a többlet adót, és nem maguk között osztanák szét, hanem a hiány törlesztésére fordítanák, vagy támogatnák az egészségügyet például. Bízom abban hogy nem kellene csalódnom bennük továbbra sem.
2012. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Idén lesz vagy 200% hiány. Szerintem Orbánt fel fogják lógatni.
2012. febr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kolopele akkor is az a véleményen hogy 3000miliárdot nem tud már behajtani az embereken... egyszerűen lehetetlen.
2012. febr. 15. 00:13
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:
94%

Én nem vagyok annyira optimista, mint kolopele. :-)

De nem is féltem a kormányt, eddig is megtalálta, hogy hogyan szedjen be pénzt, ezután is meg fogja találni.

És az sem véletlen, hogy egyre többen nyitnak külföldön bankszámlát...


Pedro

2012. febr. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnak új adókat kivetni, illetve nem úgy hogy befizeted és semmi hatása. A kontraproduktivitás nem csak annyiból áll hogy nem folyik be az az összeg, hanem hogy a plusz adóknak az adó morálra, a forgalomra, a keresletre, olyan hatást gyakoról hogy ami nagyobb kárt okoz mint a beszedett adó.


Kb itt tartunk.


Lehet az autosokat adóztatni, de azzal valami mástól vonnak el énzt és valaminek a kárára fizetik be.

Mivel a magyar fogyasztás mélyponton van a jövedelmek visszaesése miatt, hiába erölködnek.


Persze a jobbmóduak mint kolopele azt hiszi hogy csak a szerényebb jövedelműek érzik meg. Aztán amikor a szerényebbek érzései fogyasztás csökkenést okoznak a kolopeléhez hasonlók vállakozásában, és lefeleződik a termelésük, és kevesebbet adóznak, netán néhány alkalmazottól elbúcsúznak, akkor derúl ki hogy több a kár mint a haszon.


Csődöt jelent az a 3000 milliárd, ha nem jövőre, mert az IMF től leemelik, akkor azután, amikor vissza kell fizetni.

2012. febr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kolopele sosem fogja azt felérni ésszel, hogy minél több adót vetnek ki annál kevesebben fogják befizetni.
2012. febr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%

"Kolopele sosem fogja azt felérni ésszel, hogy minél több adót vetnek ki annál kevesebben fogják befizetni.



Sajnos nem.


Pedig Kolopele hiába néha egy tenyérbemászó görény, akkor is az egyik leginteligensebb fazonja az oldalnak.

2012. febr. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kétségtelen hogy a jómódú vállalkozók is meg fogják érezni a problémákat a belső fogyasztás csökkenése miatt, ez nyilvánvaló. Az adók befizetését pedig nem lehet majd kikerülni, mivel kötelező adók lesznek, és ha valaki nem fizet, akkor valahogyan behajtják. A vállalkozások egy része persze majd még jobban letagadja tényleges bevételét, de átfogó vizsgálatokkal többre is fény derülhet majd. Ránk ez azért nem lesz hatással, mert külföldön vannak a piacaink, ezt még mindig nem értik sokan úgy veszem észre. Mindenesetre az utolsó hozzászólás nem volt semmi..................................
2012. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!