Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy sor cigány - véleményetek?

Egy sor cigány - véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 20. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem politikai kérdés, inkább irodalmi...
2012. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Nincs kedvem elolvasni a cikket.
2012. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Politikai felhangú irodalmi műről van szó, amit nem mellesleg a mostani politikai helyzet ihletett.
2012. febr. 20. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül érdekes olvasmány lehet.


Ettől függetlenül a cikk eléggé általánosító:

"Gyönyörű könyv született. Olyan csöndes dacos, ebben a mi agresszíven gyűlölködő országunkban."


Én országunk része vagyok és nem "gyűlölködök agresszívan".


Tudom, hogy utópia, de szeretnék végre egy olyan cigánysággal foglalkozó művet látni kortárs írók tollából (lehet film is rendezőtől), ami részrehajlás nélkül, minden oldalát bemutatja a kérdésnek, és nem adja el magát politikai erőknek, vagy nem áldozza fel pártatlanságát az olcsó hatásvadászat oltárán...


Remélem egy ilyen könyv született.

2012. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

#21:38

Sajnos politikai is...


Én örülök, hogy ilyen is előfordul. Annyi negatívumot lehet látni, hallani a cigányságról, az emberben a legjobb szándék, a legpozitívabb hozzáállás mellett is kialakul egy olyan kép róluk, mint ami egyébként az országban általános - hiszen nem véletlenül alakult ki ez a kép sem.


Igen, ésszel mindenki tudja, hogy nem kellene általánosítani, és nem kellene eleve ennyire negatívan megítélni őket. Tudjuk, hogy a cigányok többsége nem bűnöző. (Vagy legalábbis szeretnénk azt hinni.)


De aki már került összetűzésbe cigányokkal, abban óhatatlanul kialakulnak ezek az igen erős ellenérzések. Az, akit már megloptak, vagy megvertek, automatikusan úgy tekint rájuk, hogy szinte várja, hogy megint meg akarják lopni, vagy meg akarják verni.


Tudjuk, hogy nem mindegyik cigány ilyen. Ha el tudunk tekinteni (sajnos nem mindig tudunk!) mindazoktól, amik idáig vezettek, akkor még örülni is tudunk, hogy köztük is vannak művészek, hogy sokuk tanulni, és beilleszkedni akar, hogy jó részük szeretne nyugodtan, becsületesen élni.


De mikor előjönnek emlékeinkben az eddigi tapasztalataink, akkor csak messziről szurkolunk nekik. Nem megyünk közelebb. Eddig nagyrészt azt tapasztaltuk, hogy nem érdemes... Mert ha legalább kivetnék maguk közül a bűnözőket, ha nem védenék, és menekítenék őket - de amíg ezt teszik, hogy higgyem, hogy becsületes életet akarnak élni?


Elhisszük, hogy nehéz kitörni, életmódot váltani úgy, hogy a magyarok nehezen fogadják be őket, a cigányok meg MÁR nem fogadják be a kitörni vágyót. Kellene a segítség, csak mi már nem merünk segíteni, mert sajnos túl sok negatív tapasztalatunk van. Túl sokszor láttuk, hogy nem érdemes.


Politika? Igen, az. Sajnos már az. Rasszizmus? Igen, biztosan van benne az is. De azért az alapvető gond MESSZE NEM a bőrük színével van, hanem azzal a gondolkodás- és életmóddal, amit folytatnak.


Pedro

2012. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy sor cigány.

Egy sortűz.

2012. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!