Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A múltrendszer vagy a mai a...

A múltrendszer vagy a mai a jobb? Mennyi idős vagy? Mennyi a havi jövedelmed?

Figyelt kérdés
Csak az írjon aki mind a 3 ra válaszol, ha kérhetem!
2012. febr. 25. 12:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Sokkal jobb

44/f

150-200 között mikor mennyi jön össze!


Csak hogy ennyi munkával, a múltrendszerben a mai árakat számolva kb 4-500e nek megfelelő életszínvonalam lenne!


A válaszolók meg messze a 120-130e átlag felett keresnek, valószínűleg Bp iek és fogalmuk nincs mekkora mélyszegénység van az országban.


Persze majd lesz, nem is soká.

Mert ha minden marad, jön vissza a progresszív szja meg a pusz adók stb stb, jön vele a kereslet csökkenés stb stb.

2012. febr. 25. 16:20
 12/23 anonim ***** válasza:

A mostani jobb.

32/f

nettó 300 ezer a havi jövedelmem (passzív jövedelemmel plusz 40-50 ezer)


"Csak hogy ennyi munkával, a múltrendszerben a mai árakat számolva kb 4-500e nek megfelelő életszínvonalam lenne!"


Ezt nem hiszem, akkor sokkal kisebb volt a választék, és úgy általában a lehetőségek. Igaz, diák voltam a régi rendszerben, de elég sablonos volt minden.


Tisztában vagyunk vele, hogy mekkora szegénység van az ország egyes részein, de a régi rendszerben is elmaradott volt a vidék, úgy általában, a városokhoz képest.

2012. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

"A válaszolók meg messze a 120-130e átlag felett keresnek, valószínűleg Bp iek és fogalmuk nincs mekkora mélyszegénység van az országban."


Milyen mélyszegénység? Az igaz, hogy vannak régiók, ahol nagyon nehéz az élet, de az ország többi része, minden, csak nem szegén. A magyarok szeretik sajnáltatni magukat, hogy ők ilyen meg olyan szegények, közben meg nagyon is jól élnek. Tudod hol van szegénység? Afrikában, ahol még segély sem jut az embereknek. A magyarok jól dolgukban már nem tudják, mit akarnak. Mindenki még a szomszéd kisboltba is autóval jár, de közben panaszkodik hogy drága a benzin. A legtöbb embernek Magyarországon ott a lehetőség a tanulásra, képzésre, minden esélye megvan a jobb életre! Az előző rendszer azoknak volt jó, akiknek nem volt életcéljuk, nem akartak többet keresni, beleszürkültek a rendszerbe és az elméjük ott is ragadt. A legnagyobb probléma azokkal van, akik a régi rendszer hívei, mert nem tesznek semmit magukért, mindent az államra várnak.(Adjá pénzt, adjá segélyt, bla, bla, bla)

2012. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Úgy látom ide csak azok írnak akik nagyon jól keresnek és tetszik nekik ez a rendszer többek között fiatalok 18-24 évesek akik mitsem tudnak a multrendszerről én akkor mint szakmunkás kerestem vidéken 1987-ben 4900-ft és vígan megéltem belőle még tudtam is gyüjteni, most keresnem kellene 490 ezret, hogy úgy éljek mint akkor ehelyett keresek mint szakmunkás rongyos 70ezret kizsákmányolás van és a szabad rabszolgaság ami a multrendszerben nem volt ha nem tetszett egy melóhely akkor odébb álltam most meg meg van kötve a kezem ha még azt a keveset sem keresem akkor mehetek arra 22ezerre sóvárogni holvan itt jólét? és kinek?
2012. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A kérdéstől kicsit elvonatkoztatva, a vidék szegénységéről most annyit: ahonnan én származok (Mecsekből) ott az "átkosban" működtek a bányák, virágzott a város stb. stb., aztán a rendszerváltás után hirtelen rögtön "gazdaságtalanná vált" a bánya, bezárták, most a város csak döglődik, munkanélküliség van, minden zár be szép sorban...
2012. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Azok a bányák előtte is gazdaságtalanok voltak, csak az "átkosban" muszáj volt üzemeltetni, mert a szabályok szerint mindenkinek kötelező volt dolgozni.
2012. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Igen, de addig a környezetében lakó több mint 200.000 ember nagy része tökéletesen megélt belőle és ezzel virágzott a környék, most csak romlik. Illetve abban sem vagyok biztos, hogy gazdaságtalanok voltak, bár nem értek a bányászathoz, így nem tudok nyilatkozni.
2012. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Most a fidesz rajongók tábora szerint minden szép és jó virágzik az ország nincs szegénység mert mindenki kocsival megy vásárolni hisz az átlagkereset 203 ezer ez nem is rossz még a 47ezresek is szépen keresnek lehet nekik kecskéjük amivel áramot lehet spórolni mert nem kell le vágni a dudvát hisz lerágja ahol nincs a panelba oda lehet venni magot vagy adnak és már legelhet is, na szóval virágzik az ország minden szép és jó magasak a kereseteink most akkor kik azok aki panaszkodnak?
2012. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Összetett a kérdés. Nagyszüleim az előző rendszernek köszönhetően tanultak egyetemen. Szüleim szerencsések voltak a rendszerváltáskor. Kérdésre válasz, nekem a mostani a jobb (elmondás/elgondolás alapján), de nem tarthatnék itt az előző rendszer nélkül. 35 f, alkalmazott br.7 számjegy
2012. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Összetett a kérdés. Nagyszüleim az előző rendszernek köszönhetően tanultak egyetemen. Szüleim szerencsések voltak a rendszerváltáskor. Kérdésre válasz, nekem a mostani a jobb (elmondás/elgondolás alapján), de nem tarthatnék itt az előző rendszer nélkül. 35 f, alkalmazott br.7 számjegy


Én elhiszem, hogy neked jobb de a nagyszüleid kinek a pénzén tanultak? és a szüleid? a múltrendszerben? énnekem a gyermekem 5 tanuló és nem bírom tovább taníttatni mert szart se keresek ezzel a húde jó rendszerben majd az lesz, hogy a szegények gyereke hiába okos nem viszi semmir , mire a gazdagoké egy nagy nulla de van lóvé és lesz diploma pedig hót bunkó (tisztelet a kivételnek sajnos már most is ismerek olyanokat)

2012. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!