Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire kéne emelni az...

Nem dávid kérdése:

Mennyire kéne emelni az orvosok és az egészségügyi dolgozok fizetését hogy munkájukat teljes erővel lássák el és hogy megszűnjön a hálapénz?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem a középvezetők bérét érdemelnék
2012. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Olyan 400 ezer és 1 millió közötti nettóra, képesítéstől és tapasztalattól függően.
2012. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
200 ezer körülire.
2012. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Jó kérdés. Egy sebésznek minimum havi 2 milliót kellene nettóban keresniük, egy orvosnak olyan 800 ezret, egészségügyi dolgozónak pedig 500 körül. Persze ez nem lehetséges, mint tudjuk. Amúgy meg a sebészek az alacsony fizetésük ellenére is ellátják általában jól a munkájukat, ahogy az orvosok is, mivel úgyis megy a hálapénz. Aki a fiamat műtötte az ország legjobb ortopéd sebésze talán, rengeteget műt külföldön is, a százezer a minimum amit ad neki az ember. Csak itthon műt hetente legalább hatszor, plusz a külföld, az előadások, a "hatalmas" 200 ezres nettó fizetése. De tudjátok mit? Inkább fogadja el egy ilyen szintű sebész a hálapénzt, mint hogy végleg kimenjen külföldre. Az mivel lenne jobb?
2012. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nettó 300 ezer.
2012. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A hálapénz nem akkor szűnik meg, ha emelik az orvosok fizetését, hanem ha az emberek nem adnak!
2012. febr. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen egyszerűen lehetne a dolgokat intézni, már régen aranyvilág lenne az egészségügyben, az oktatásban, vagy éppen a közigazgatásban. Mindegyik színvonala rohamosan romlik. Ebben a pénznek jelentős, de messze nem kizárólagos szerepe van.


Ha egy területet hibás, vagy szándékosan rossz politikával alulfinanszíroznak (nem a fizetésben, hanem a működési feltételekben!!!), akkor az okos emberek elkezdik rosszul érezni magukat, főleg azért, mert pontosan tudják, mi a jó munka feltétele (az orvoslásban például a diagnosztikai műszerezettség, az emberek betegségadatainak hozzáférése, a gyógyítási lehetőségek mértéke, stb.). És mivel nem tudnak jó munkát végezni, ez egy idő után annyira zavarja őket, hogy jobb feltételű helyekre vándorolnak, gyerekeiket rábeszélik jobb feltételű pályákra, röviden szólva, egy-két évtized alatt kiteljesedik a kontraszelekció. Ebben a helyzetben hiába fizetünk a résztvevőknek több pénzt (egy részüknek!!), attól még nem képesek jobb munkát végezni, vagyis alig változik valami. Ennek a rendbetétele valahol ott kezdődik, hogy a több fizetés mellett megszüntetjük a málló vakolatokat, mocskos wc-ket, műszert adunk, megköveteljük a tudást, és a fizetést a mai helyett keményen a teljesítmény szerint osztjuk. Ahhoz persze előbb mértékrendszert kell kidolgozni, hogy egyértelműen eldönthető legyen a nagyobb teljesítmény.


A felsoroltak csak egy szűk, bár jelentős részét képezik a problémáknak, de talán érzékeltetik, miért mondom, - az eredeti kérdésre válaszolva - hogy ma már önmagában a magasabb fizetés csak igen csekély eredményt hozna, a hálapénzt alig csökkentené. Én például jelentős kezelést akkor sem fogadnék el a háziorvosomtól, ha ő fizetne nekem hálapénzt. Pedig amúgy jóravaló becsületes ember.

2012. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emberek ezt bevezették, és az orvosok most már el is várják. Szerintem hiába emelnék a fizetést, azzal ez nem szűnne meg. Csak azzal, ha mostantól nem adna senki, és az orvos is tisztába lenne vele, hogy hiába is várja.

Tudom, hogy nincs pénz a béremelésre, meg alul vannak fizetve. De azért itt más problémák is vannak. Az alapvető hozzáállással, és azzal, hogy senkinek nincs igazából főnöke. Azért mert nincsenek eléggé megfizetve, azért még emberek élete van az orvosok kezében, ennek tudatában kéne dolgozniuk!

Édesapám rákos beteg volt, sajnos már meghalt. Ő mesélte, hogy odament a kórházba fél 1-kor, ki volt írva, hogy rendelés du. 2-ig, de már minden zárva. A kartonozóban meg 2 hónap múlva tudtak időpontot adni. Egy haldokló embernek az hatalmas idő. De ha kitöltenék a munkaidejüket, talán lenne előbb is időpont. Én is többször voltam a gyerekekkel különböző szakrendeléseken, igyekeztem odamenni nyitásra, hogy még a munkahelyre időben odaérjek. Hát, min. 1 órát késik minden orvos. Engem ezért már páros lábbal rúgtak volna ki a multinacionális munkahelyemről. Igazából úgy vannak vele, hogy bejárogatnak, hogy meglegyen a hivatalos munkahely, de igazán nem érdekli őket, a magánrendelésre koncentrálnak.

Tisztelet a kivételnek. A lányomat pl. egy fiatal orvos műtötte köldöksérvvel, tényleg egy szavam nem lehet rá. De az anyósom már le is cseszett, hogy miért nem adtam hálapénzt, nem ér meg nekem annyit a gyerek? Igazából bennem fel sem merült, hogy adni kellett volna.

2012. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha fogadott orvos műtötte a gyerekedet, akkor van némi igazság anyósod szavaiban. Persze ha nem, akkor sem árt egy kis borítékot, még ha nem is százezret beletenni a zsebébe. Én például az ország másik felébe vittem a kicsit, semmi közöm nem volt ahhoz a sebészhez addig, jól is nézett volna ki ha megköszönöm és eltávozunk. Ráadásul minden egyes ellenőrzéskor is megkapja hogy biztosan én legyek az első akit behív még ha százezren is ülnek a váróban, és egészen biztos lehessek abban hogy a gyerkőc jó kezekben van minden alkalommal. Látszik ugyan hogy igazán gyerekszerető és nem a pénzre hajt már, de így én is jobban érzem magam. Valóban, az ember gyereke megér ennyit, sőt még többet is. Hálapénz volt, van, lesz, az egészségügy ha tetszik, ha nem, "fizetős" marad még nagyon sokáig.
2012. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát gratulálok. Ilyen a magyar ember!!! Fizetsz minden alkalomért, hogy első lehess... Szerintem sem fog megszűnni a hálapénz a fizetések emelésével.
2012. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!