Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki alakulhat e olyan mértékű...

Ki alakulhat e olyan mértékű munkaerő elvándorlás, ami már veszélyezteti az ország gazdaságát és jövőjét?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 17:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Mindig marad itthon elég proli, aki arra is lusta, hogy nyelvet tanuljon, és kint végezzen betanított munkát.

"


Igen, sokkal nagyobb karrier kint végezni betanított munkát mint itthon.

2012. febr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
És ha már úgysem tudtál megtanulni 12 év iskola alatt már mindegy is ugye?
2012. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
De igen én megtudtam. Ettől még nem megyek el Ausztriába összeszerelőnek. Lehet, hogy ez a te életed karrierje, nekem nem.
2012. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"A magyarokra jellemző, hogy nagyhangon ordibálnak, hogy ők márpedig pakolnak össze és itthagyják a mocskot, de semmi nem lesz ebből. Borzasztó lusta népség vagyunk."


Részben egyetértek, hisz ez valóban igaz az ordibálókra, de a többség inkább teszi a dolgát ordibálás helyett, és eszébe nem jutna kimenni, Mert ahhoz azért igen silány képességűnek kell lenni, hogy valaki egyrészt megélni se tudjon, másrészt még el is higgye, hogy ilyen képességekkel máshol meg fog. :)

2012. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egyértelműen igen. Mert hát ki is megy el?


1. Akinek használható szakmája van."


Hát haver, ha valakinek akkor nekem ilyen van. És most gondolkodjunk el:

1.Mi a rákos lófaxnak mennék bárhová, ha itthon a szülőföldemen vígan boldogulok? Jahogy világot látni? Voltam, és biztosíthatlak annyira sehol sem jó mint itthon. :)


"2. Aki az átlagosnál jobb, ügyesebb, és bízik magában annyira, hogy a külföldön várható hátrányos indulás ellenére is meg tud élni, be tud illeszkedni."


Aki az átlagosnál jobb, ügyesebb (gondolom ezt szakmailag értetted) az már kiépített egy karriert és rendszerint emberileg sem olyan sötét, hogy egy biztos megélhetési forrását, egy bizonytalanra cserélje, úgy hogy ismét a nulláról indul idegenként.

3. Korban meg a fiatalabbak mennek el.

2012. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egyértelműen igen. Mert hát ki is megy el?


1. Akinek használható szakmája van."


Hát haver, ha valakinek akkor nekem ilyen van. És most gondolkodjunk el:

1.Mi a rákos lófaxnak mennék bárhová, ha itthon a szülőföldemen vígan boldogulok? Jahogy világot látni? Voltam, és biztosíthatlak annyira sehol sem jó mint itthon. :)


"2. Aki az átlagosnál jobb, ügyesebb, és bízik magában annyira, hogy a külföldön várható hátrányos indulás ellenére is meg tud élni, be tud illeszkedni."


Aki az átlagosnál jobb, ügyesebb (gondolom ezt szakmailag értetted) az már kiépített egy karriert és rendszerint emberileg sem olyan sötét, hogy egy biztos megélhetési forrását, egy bizonytalanra cserélje, úgy hogy ismét a nulláról indul idegenként.


"3. Korban meg a fiatalabbak mennek el."


Értük meg egyrészt nem kár, hisz úgysem rendelkeznek szakmai tapasztalattal, másrészt mire fognak 80% -uk visszajön. :)

2012. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ennek a jelei már most látszanak. Ez egy nemzeti tragédia.
2012. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!