Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy ilyen sokan ülnek a parlamentben?

Figyelt kérdés
Ülnek a parlamentben vagy 350-en, de ezek közül kb 30 ismert, rájuk szavazunk. Aki mondjuk a Fideszre szavazott, az Orbánra szavazott, Szijjártóra, Lázárra meg még néhányra, de a Fidesz frakcióban ülnek ezen kívül 200-an. Nem lenne elég 50 ember a parlamentben?
2012. febr. 27. 21:11
 1/10 A kérdező kommentje:
A Fidesz frakció csak egy példa volt, kérek mindenkit, hogy ne álljon itt le a Fideszt szidni vagy dicsérni, ez vonatkozik a többi pártra is.
2012. febr. 27. 21:13
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Végül is elég lenne a 3 fős parlament is....
2012. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben az esetben tényleg nem a méret a lényeg, hanem a hatékonyság. Nemzetgazdaságilag nem oszt nem szoroz hogy 350enen vannak vagy csak 150enen.

Ha a magyar érdekeknek megfelelően dolgoznának, egy kicsit visszább vennének az ideológiából, meg a popolizmusból, és a valós problémákra koncentrálnának 90% ban és csak 10% ot hagynának a pártcsatározásnak, talán jobb lenne. Sajnos ez nem lehetséges ezzel az állománnyal.

2012. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nem dávid ***** válasza:
100%
Tényleg túlzás ez a létszám. De még ha jó menne az ország sorsa akkor tőlem ülhetnének 2000ren is de mivel spórolni kell itt kéne elkezdeni spórolást.
2012. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan 19 fő és egy házelnök szükséges a parlament hatékony működéséhez. Megyénként egy képviselő, akit megkeresnek a megyében lévő problémákkal a városok, falvak képviselői, bőven elég.
2012. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a parlamenti létszám még a nagy Magyarországra lett kitalálva. De azóta sem csökkentették, mert ők maguk nem fognak a saját leépítésükre szavazni. A nép meg csak fizeti a sok léhűtő bérét.
2012. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed annyiból nem aktuális - annak ellenére, hogy jogos -, hogy 2014-től csökkentették a létszámot 200 főre. Illetve, ahogy előttem is írták, ez még a Nagy-Magyarországhoz méretezett képviselői szám. (Személy szerint nem a létszámot csökkenteném, hanem a területet növelném...)
2012. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és jöhetnek még. Aki érdemben a kérdésre válaszol, azt felpontozom, még ha ez valószínűleg az ide írók nagy részét ez hidegen is hagyja.

Azt nem tudtam, hogy ezt még a Nagy-Magyarországra találták ki, de még így is túl sok ez a szám, bár kicsit reálisabb.

Azt tudtam, hogy 200-ra fogják csökkenteni a létszámot, de még ezt is indokolatlanul soknak tartom.

2012. febr. 27. 22:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Csökkentik a létszámot. Szerintem reális számra. A nagyon kevés képviselő igazából csak a kis pártoknak ártana, akkor meg megint elkezdene mindenki nyavajogni, hogy jaj véde a demokráciának.
2012. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Itt Romániában volt olyan ember , aki 4 év alatt meg se szólalt de a fizetést kapta.Olyan miniszter is van aki alig végezte el a 12 osztályt
2012. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!