Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem volt undorító...

Szerintetek nem volt undorító hogy az 50-es években ennyi embert elüldöztek és emigrálásra kényszerítettek?

Figyelt kérdés

Az apai és anyai nagyszüleim kénytelenek voltak kimenekülni hazánk akkori rendszere , helyzete miatt.Az egész családom arisztokrata múltú , én ennek nem tulajdonítok jelentőséget de a nagyszüleimnek ez a téma nagyon érzékeny és látom hogy nagyon fáj nekik erről beszélni.


A lényeg hogy szerintem ez a borzasztó kommunizmusnak nevezett rendszer aminek csak a neve kommunizmus , tönkre tett mindent , az emberek félelemben , terrorban éltek és nem utazhattak sehova a piros határon kívül.Én és a családom mélységesen utáljuk és megvetjük a kommunizmust és azokat az embereket akik e borzalmat követik és istenítik.Az egész lényege hogy azokat akik jobban élnek mint az átlag lesüllyeszteni a szegények közé.Csak elfelejtik hogy vannak akik megdolgoznak a vagyonukért!



2012. márc. 3. 13:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnálom a nagyszüleidet, akik arisztokrataként is megdolgoztak a vagyonukért, de elvették tőlük. Gyűlöletkeltésen kívül mi funkciója van ennek a kérdésnek?
2012. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%

Ma senki nem követi és nem is isteníti Rákosi kommunizmusát.

Az arisztokrata nagyszüleid örökölték a vagyonukat,és nem dolgoztak érte egy percet sem. Arra ott voltak az inasok,cselédek,napszámosok,az általad lenézett prolik. Akik hajnaltól késő estig dolgoztak éhbérért,hogy az arisztokraták Abbáziában nyaralhassanak,francia és angol nevelőnőket fogadjanak a gyerekeik mellé,akiket szintén nem néztek embernek. Ahogyan az inasokat,szobalányokat sem. Azért nem sajnálom a nagyszüleidet,hogy nekik is dolgozni kellett a megélhetésükért.

A szüleim nem prolik voltak,hanem értelmiségiek. De az "urak" őket sem tartották semmire.

Az sem igaz,hogy a szegények mind irigyek azokra,akik a munkájuk révén lettek gazdagok. Csak azokat nem szeretik,akik csalással,kapcsolatokkal,munka nélkül tettek szert nagy vagyonra. Magyarországon az utóbbiakból van több.

Az értelmiséget pedig senki nem nézi le.

Abban igazad volt,hogy Horthy idején egyáltalán nem volt hatékony a munka megosztás. Az arisztokraták,nagytőkések nem dolgoztak,csak élték világukat. A munkások,parasztok,kisiparosok,kiskereskedők dolgoztak azért,hogy ők jól éljenek.

2012. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

a kommunizmus remekul ki van talalva, es elmeletben igazsagos rendszer. az, hogy a gyakorlatba nem lehet atvinni, egy masik kerdes. egyszeruen nem alkalmas ra az emberi faj, ellenkezik a "mukodesi elvunkkel".

a kerdesed viszont tenyleg celtalannak tunik.

2012. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
13%
Üdv a klubban :) az én nagyszüleim is "nyaraltak" cirka 2-3 évet Hortobágyon. Az igazságosságról, meg csak annyit, hogy sokan csak szeretnének úgy élni ma, mint nagyszüleim cselédei anno.
2012. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Egyetértek kedves utolsó.Akik cselédként szolgáltak náluk azoknak nem voltak anyagi gondjaik , persze közel nem éltek olyan jól mint a nagyszüleim.A mai viszonylatokhoz képest cselédként is jól éltek.
2012. márc. 3. 15:43
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

"A lényeg hogy szerintem ez a borzasztó kommunizmusnak nevezett rendszer aminek csak a neve kommunizmus"


Ha hiszed, ha nem még a neve sem kommunizmus volt, hanem szocializmus.

2012. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én arisztokrata nagyszüleim nem menekültek ki külföldre, és nem menekítették ki a vagyonukat. Na ilyen helyzetekben látszik meg, hogy ki az igazán nemes ember!
2012. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A cselédeknek NEM éltek jobban,mint most az emberek többsége. Hacsak nem a cigányokra gondolsz!

Elég sok olyan ismerősöm volt,aki a nagyuraknál szolgált,és örültek,amikor már normális munkahelyen dolgozhattak.

Csak az arisztokraták szeretik szépíteni a múltat.

2012. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva:Undorító volt, nagyon undorító!

De,már a hócipőm nagyon tele van azzal hogy jelenlegi hatalom legfőbb gondolata,médiája,félelme, másról sem szól csak 56,meg a kommunisták rémtettei,a kommunisták mutyizása,meg a kommunista kapcsolatok,meg a kommunista stb.Haggyák máá abba!Miért nem foglalkoznak a Törökökkel ! Itt voltak 150évig,szinte kipusztitották a magyarságot.Vagy az Osztrákokkal,ök is sokkal több kárt okoztak ennek az országnak.

Foglalkozzanak a jelenlegi helyzettel,azzal hogy minél előbb kijussunk a sz@rból,mert ezért választottuk meg őket. (én nem)

Kész vége van, túl kell lépni rajta.

Mellesleg az apai nagyszüleim kulákok voltak.

2012. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Ez nézőpont kérdése kedves kérdező, ami a ti családotoknak a szegénységet jelentette, az ország többségének, aki akkor cseléd és paraszt volt a kiemelkedés lehetőségét hozta. Ez történt az én családommal is, ha nem lett volna a szocializmus, akkor én most nem lehetnék diplomás, kint kapálhatnák a földön a többi paraszt közt. Annak ellenére, hogy a múlt rendszer diktatúra volt, ami mélységesen elítélendő, voltak neki pozitívumai is. Támogatták a szegény embereket, lehetőséget adtak a kiemelkedésre, ha elég szorgalmas voltál. Viszont azt sajnálom, hogy a volt arisztokraták mesterséges lenyomása árán.
2012. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!