Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az igaz, hogy a Harry Potter...

Az igaz, hogy a Harry Potter utolsó részeit JK Rowling nem úgy írta meg, ahogy szerette volna, hanem úgymond "kényszerítették" hogy más legyen?

Figyelt kérdés
Olvastam 1x valahol és szeretnék biztos lenni benne
2011. okt. 31. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Ez baromság
2011. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Én erről nem tudok. Valószínű, hogy ez csak egy pletyka. Tele van tipikus JKR-es részekkel, néha egy-egy tipikus elszámolással és falssal, de teljesen úgy hat, hogy ez az ő akarata. Nem hinném, hogy igazad lenne...
2011. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 slora ***** válasza:
56%
Igen valahol én is olvastam,hogy másként tervezte,pl.:Ginny madárrá változtatta volna magát.De meggondolta magát.szerintem ez a befejezés a legjobb
2011. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%
Hát nem tudom, én valami olyasmit hallottam, ( valószínő ez is pletyka, bár ki tudja ? :D ) hogy amikor már majdnem kész volt ( 100% túlzás ) akkor v.ki ellopta a könyvet, így képtelen volt mást írni...
2011. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az úgy szégyen :D
2011. nov. 3. 19:27
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Valami olyasmi volt,hogy amit eredetileg eltervezett könyv azt túl bonyolult lett volna filmen megvalósítani,és mivel szerződése volt a filmcéggel, át kellett írnia.de van erről valahol egy cikk, ahol le van írva,hogy mi lett volna az eredeti történet,megpróbálom megkeresni:)
2011. dec. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. dec. 23. 14:34
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
hátizé... nem találom, bocsi:D
2011. dec. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kérlek ha majd 1x véletlen megtalálod , küld el a linket :D
2011. dec. 24. 22:00
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Megvaaaaaaan!:D


J. K. Rowling elképesztő sikerkönyvei és a belőlük készült filmek szinte minden lehetséges rekordot megdöntöttek, a szereplők világszerte ismert sztárokká váltak az évek során. De kevesen tudják, hogy a szerző eredetileg más befejezést szánt volna művének. Egy angol oknyomozó-újságíró a napokban elmondta, hogy Rowling egész más végkifejletet álmodott meg Harry-nek és barátainak, de aztán meggondolta magát.


Greg Palast elmondása szerint ugyanis ő és Rowling közeli barátságot ápoltak akkor, amikor már megjelent az első Harry Potter mozifilm, de az utolsó könyv még nem került megírásra. Ekkor az írónő állítólag sokat tépelődött a befejezésen, több lehetséges szál közül mégis kettő maradt meg végig a fejében. Az egyiket természetesen mindenki ismeri: ezt olvastuk a könyvben és láttuk a mozivásznakon. A másik alternatív befejezés azért nem született meg, mert Rowling nem tudta elképzelni a filmes megvalósítását, és ekkor már szerződésben állt a filmet gyártó céggel, így visszalépésre nem volt lehetősége. Eszerint a befejezés szerint Harry egy bűbáj segítségével visszautazik az időben egész gyermekkoráig és szülei segítségével elpusztítja Voldemortot. Majd a Roxfortba visszatérve ő maga lesz a Roxfort igazgatója, Ginny pedig madárrá változtatja magát. A szerző újságíró ismerőse elmondása szerint azért nem emlékszik mindenre, mert akkor még nem senki nem számított ekkora sikerre, így nem írt le semmit abból, amit Rowling mondott neki. A történet végén Harry-nek unokája születik, akit Tomnak neveznek el és ő maga lesz a megtestesült gonosz.

2012. jan. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!