Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusoknak nincs önálló...

A politikusoknak nincs önálló véleményük, elképzelésük az ország helyzetéről?

Figyelt kérdés
Rég nem néztem már parlamenti közvetítést,de minap belebotlottam egybe és azt látom,hogy minden felszólaló papírt tart a kezében és onnan olvassa fel a mondanivalóját!Én nem értek hozzá,de ha nekem van egy elképzelésem és tudom min kellene változtatni,azt papír nélkül is el tudom mondani!Lehet ezért tart itt az ország,mert maguktól papír segítsége nélkül nem is tudják hol a baj?Ennyi erővel én is lehetnék ott,hiszen felolvasni egy előre megírt felszólalást én is meg tudnák tenni,aztán meg leülök és elvégeztem a munkám!?
2012. márc. 7. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Nos én már sok parlamenti közvetítést láttam,elmondom szerintem hogy működik ez: kétféle politikus van. Az egyik aki okosabb,műveltebb a többinél és van egy-két téma,amihez ért is. Ezek papír nélkül lenyomnak fél órákat,jól érvelnek,van sajár véleméynük,de ez a saját vélemény csak részben saját,ugyanis a pártérdekek mindig meghatározzák,hogy mit mondhat. Ebből van a kevesebb. A legtöbb olyan,aki csak üdülni jár oda,egy évben 2-3 alkalommal felszólal egy tök egyszerű (nem szakmai) témához(hogy azért lássák ő is ott van), papírról olvas,de ezt nem ő írta,hanem barát,ismerős,vagy felkért valakit( fizetéséből futja),hogy írjon szakmai érveket egy témához.


Tök vicces mikor egy géplakatos,meg villanyszerelő végzettségű képviselő felszólal(olvas fel) egy államháztartási vitán,komoly gazdasági meg jogi kérdésekben....

2012. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A felolvasásnak az a lényege, hogy igy még véletlen sem mond valaki olyat, ami nem politikailag korrekt kifejezés, illetve sokkal kevesebb elszólás (tévedésböl masik, hasonlo hangzású, de adott esetben teljesen félrevezetö szó használata), de sok esetben nem folyamatos szöveg van a papiron, hanem vázlatpontok - ez meg arra jó, hogy ha belekérdeznek, közbeszólnak, akkor sem marad ki olyan, amit az illetö fontosnak tart.
2012. márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pont ez az amire szerettem volna kiélezni a kérdést,hogy azt aki papír nélkül lenyom fél órát is egy egy témában,mert ért hozzá,vagy vannak gondolatai,azokat kéne meg tartani,az olvasásból élő emberkéket meg elzavarni!
2012. márc. 7. 13:02
 4/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok,az még hab a tortán,hogy a 19. századi magyar parlamentben nem lehetett használni papírt felszólalásnál,kíváncsi lennék milyen nyögdécselések lennének ma ilyen helyzetekben..
2012. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

vázlatpontok - ez meg arra jó, hogy ha belekérdeznek, közbeszólnak, akkor sem marad ki olyan, amit az illetö fontosnak tart.

No hát pont itt a probléma,ha bármi meg zavarja,akkor már nem is tudja miről van szó?Hát ha ilyen egyszerűen meg lehet zavarni valakit és már utána azt sem tudja,hogy miről van szó,akkor azt nem is érdekli a téma,csak próbál úgy tenni!

2012. márc. 7. 13:08
 6/15 anonim ***** válasza:
Érettségi tétel a retorika, te nem tanultál? Ez nem csak arról szól, hogy mit mond, hanem, hogy hogyan. Egy képzett szónok jól megtervezi a beszédét, teletűzdeli hatásvadász elemekkel, nem mindegy, hogy mit milyen sorrendben mond el. Ezért kell a papír, nem azért, mert nincsenek tisztában az adatokkal. A beszédet nem lehet rögtönözni.
2012. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha még a sorrenddel sincs tisztában egy politikus,akkor mi a fenét keres ott?
2012. márc. 7. 13:40
 8/15 anonim ***** válasza:
Aki felolvas az előre megírta a hülyeségégét.
2012. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tökmindegy mennyire marjuk egymást amíg megélhetési politikusok lesznek hatalmon addig ez lessz!!!
2012. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
PL. ORBÁN az egetem óta sehol nem dolgozott!!!!
2012. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!