Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy akarja Orbán elérni,...

Hogy akarja Orbán elérni, hogy 5,5 millióan dolgozzanak?

Figyelt kérdés

Tragikusnak tartja, hogy 2010-ben csak 3,8 millióan dolgoztak, de ebből csak 2,6 millióan fizettek adót, vagyis ennyien tartották el az országot.


Na de ha nincs hitel, ha nincs beruházás, ha stagnál a fogyasztás, ha le van dermedve az egész gazdaság, akkor miből gondolja bárki, hogy itt belátható időn belül 1-2 millióval többen fognak dolgozni, vagy netán adót fizetni? Ennél még a kommunista párthatározatoknak is több valóságalapjuk volt. Azokban voltak ilyen szép célkitűzések, meg ilyen mondatszerkesztések, hogy "el kell érni", "meg kell valósítani". Na de milyen eszközzel? Vagy ezt ne Orbántól már nem kérdezik a hívői?


[link]


2012. márc. 8. 21:37
1 2 3 4
 1/35 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Hát csinál 1 millió munkahelyet. Nem azt mondta?

3,8 + 1 = 4,8 - az már majdnem 5,5...


Pedro

2012. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
És hogy csinálja? Varázslót hoz Afrikából?
2012. márc. 8. 22:06
 3/35 anonim ***** válasza:
72%

Elkezdtek adót fizetni a minimálbéresek, és emellett a segélyért dolgozni is kell.


Már csak a sok feketézőt, meg "minimálbérenvagyokdezsebbekapokmégugyanennyit" embereket kéne még elkezdeni üldözni, és meglenne oldva a probléma.

2012. márc. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

A minimálbéresek megadóztatását én is egy nagy ugrásnak tartom. Nem azért, mert szegényellenes vagyok, de egy olyan országban, ahol a munkavállalók és a vállalkozók fele-harmada minimálbérre van bejelentve, nem lehet azt csinálni, hogy ezeket adómentessé tesszük.


A segélyért végzett közmunkában viszont én nem hiszek, és nem is sorolom a munka kategóriába. Ez értéket nem termel, csak viszi a pénzt, és legfeljebb arra jó, hogy pár ember lelkiismeretét megnyugtassa.

2012. márc. 8. 23:04
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy. Az emberek nagy részének büdös a munka. Még ha lennének is munkahelyek, a többség azt mondaná hogy ennyiért nem vállalják. Ez a nagy helyzet.
2012. márc. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem 100 korbácsütés elérné a kívánt hatást. Utána többen is meggondolnák hogy dolgozzanak e vagy sem. DDDDDDD Komolyra fordítva a szót, az az 1,2 millió adócsaló komoly gondot okoz az ország költségvetésének, hiszen nagyon sok pénzről van szó, ami az államnak járna. Ezt mindenképp rendbe kell tenni. Beruházások meg lesznek, ezt biztos forrásból tudom, csak még legalább 8-10 év amíg minden helyreáll. A többségnek ezt hosszú lesz kivárni, de megéri, mert egy másik párt esetében minden kezdődne elölről, folytatódna az egy helyben toporgás.
2012. márc. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

„1,2 millió adócsaló”


Az adót legtöbb esetben a munkáltató csalja. A dolgozó meg tudomásul veszi, mást nem nagyon tehet.

2012. márc. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
23%
Igen, de ez mit sem változtat a lényegen. A dolgozó persze hogy közvetlenül nem tud adót csalni, de munka után feketén dolgozni ő is tud.
2012. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 titak ***** válasza:
92%

"A minimálbéresek megadóztatását én is egy nagy ugrásnak tartom."


Csakhogy nem a minibálbérest kellene megadóztatni abból a kevésből amit kapnak, hanem azt aki csak enyit fizet nekik. Varjanak a nyakába még valami minimálbér járulékot, hogy ne legyen érdeke "zsebbe" fizetni Evvel megemelkednének a fizuk, vele együtt a befolyt adó, sőt a közfogyasztás is.


OV különben is 10 évre igérte az 1millió munkahelyet. Ez megint egy olyan igéret mint a többi. Se eleje se veleje. Ha jobban belegondolunk, akkor ez nem is előrelépés, inkább visszfejlődés. Az elmúlt években átlagosan 140-150 ezer munkahely létesült MO-n. Ő evvel szemben csak évi 100 ezret ígér. Nem kell hozzá nagy ész, de ez akkor is 30%-al kevesebb mint a korábbi.

2012. márc. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
15%

Minden tiszteletem azoknak akik vezetik az országot, mert nehéz feladat függetlenül attól hogy ki van kormányon.


Úgy hogy segély árán mindenki elmegy 8 órás közmunkára és ez teljes állásnak minősűl majd.

2012. márc. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!