Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyikek a magyar üzletláncok?

Melyikek a magyar üzletláncok?

Figyelt kérdés

Melyikek magyar üzletláncok,üzletek,mint pl. a CBA.

Azért kérdezem,mert csak ilyenekbe akarok vásárolni.



2012. márc. 9. 13:23
1 2
 1/19 Treb ***** válasza:
83%
Az is jó, ha a szlovákokhoz van a cég bejelentve?
2012. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem az számít hogy hol vásárolsz, hanem hogy mit! Az igaz hogy ezekben a boltokban több a magyar termék, de attól még ott van a sok külföldi is. Bárhol vásárolhatsz, csak MINDIG nézd meg a csomagolásán hogy hol gyártották, mert már egy csomó magyarnak hazudott termék, nem is itthon készül! Pl: a "magyar" boci csoki amit felvásárolt a nestlea és a gyárat kivitte Csehországba. Vagy a győri édes is ilyen, szintén Csehországban gyártják...
2012. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Magyar terméket kell venni, nem magyar üzletláncban vásárolni, azzal csak az önérzetednek segítessz, a magyar gazdaságnak nem.
2012. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 titak ***** válasza:
69%
Lehetne a COOP, de ez is Szlovákiából jött.
2012. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, a Reál is magyar.

Csak élelmiszerüzletben gondolkodsz, vagy más terület is érdekel?

2012. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3%
olyan nincs
2012. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Igen, attól hogy a neve magyar, még nem biztos, hogy magyar termék. Ha jól tudom a Sió sincs magyar kézben, talán holland. Mindig a termék származását figyeld, mert az számít ma magyar terméknek amin az utolsó műveletet (pl csomagolás) itt végezték. Így lehetett kapni a Sparban magyar narancsot kb egy éve.
2012. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj, hogy hatalmas betűkkel írják rá a csomagolási helyet, és sokan azt hiszik hogy az a gyártási helye is... Ez is csak egy ócska manipuláció, mint a magyarnak hazudott külföldi szemét.
2012. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Elsősorban az élelmiszer érdekel,hiszen abból kel az embernek gyakran vásárolni.Azután minden más is.

Az első lépésben a lényeg az lenne,hogy ne legyen tesco,metro stb.Utána már a arra is rátérhetnénk,hogy mi a magyar és mi nem a termékek közül.

2012. márc. 9. 14:37
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

""Nem az számít hogy hol vásárolsz, hanem hogy mit!""

Ez így nem egészen helytáló! Ugyanis ha a tescoban vásárolsz például magyar tejet az után keletkező hasznot (árés) a külfőldi tulajdonos kiviszi az országból és nem a magyar gazdaságot "serkenti". Én megszálott magyar árú vásárló vagyok a tescót, interspárt, kerülőm megpróbálok minél több magyar terméket vásárolni kisboltokban, magyar tulajdonostól A reál és néha a coop-ban is szoktam vásárolni. Minimál bérből élek, nem vagyok gazdag, mégsem veszem meg példáúl a szlovák tejet pedig olcsóbb mint a magyar. A boltban ha olyan terméket veszek aminek a gyártóját nem ismerem előszőr megnézem ki a gyártó ha magyar megveszem ha nem a polcon marad!!! Ha mindenki így tenne a gazdaság erősebb lenne!

2012. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!