Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett a 4 évvel ezelőtti...

Mi lett a 4 évvel ezelőtti fidesszel? Akkor még nemet mondtak a tandíjra.

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 9. 21:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%

"Aha. Ezt hallom 22 éve. Kicsit már uncsi."


Ebből 12 év MSZP muhahaha...

2012. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

A lényegen semmit se változtat.

(mellesleg akkor se szavaznék rájuk, ha nem lehetne másra, muhaha.)

2012. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Akkor még...

Akkor még sok mindenről mást mondtak.

Mintha emlékeznék valakire, aki azt mondta, hogy nem kell odafigyelni arra, amit mond... Ha jól emlékszem Igazmondó Orbán Viktornak hívták az illetőt.

És hogy mi lett velük? Hát hatalomra kerültek. Úgyhogy most egész mást képviselnek, mint ellenzékben.


Pedro

2012. márc. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
11%
Válasz párja a zokninak van részére: Az hogy segély, és talán közmunka sem lenne, nagyon egyszerűen meg lehet magyarázni. Még ennyi pénz sem maradt volna ha nem sikerül leváltani az mszp - t. Ha jobban megnézed, már így sem osztják nyakra-főre a segélyeket mint akkoriban, ami nagyon helyes is. A külföld pedig nem azért szállt szembe velünk, mert annyira rossz gazdaságpolitikát folytatott a Fidesz, hanem mert valaki megpróbált ebben a kis országban szembe menni velük. Erre nem számítottak, a biztosítékot pedig a bankok megadóztatása verte ki náluk, hiszen számos érdekeltség fűzik őket ezen szálakhoz. Már ne is haragudjon a világ, de éppen egy olyan kis ország mint a miénk lett hirtelen az első számú közellenség, mi lettünk az EU legveszélyesebb országa? Ugyan már, ez kész röhej. Kissé azt érezték ott akik fentről irányítanak mindent hogy majd más országok is vérszemet kapnak, és meginoghat az a bársonyszék. A baj ezzel csak az volt, hogy sajnos valóban kis pont ez az ország ahhoz hogy szembemenjünk a nagy hatalommal. Lehet, ha nekem nem egy komoly exportra termelő gyáram lenne, és a belső fogyasztás lett volna az irányadó, ugyanúgy rossz helyzetbe kerülhettem volna a dolgozókkal egyetemben, ezt elismerem, hiszen sem a leminősítés, sem az árak emelkedése és a bérek befagyasztása nem kedvez a hazai piacoknak jelenleg. De higgye el mindenki akinek most rosszabb, hogy lesz felemelkedés, és ez nem üres beszéd. Én ezt kívánom minden becsületesen dolgozó embernek, és nem azt amit itt sokan gondolnak rólam.
2012. márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Mint látom kolopele kezd egyedüli fideszes lenni itt.
2012. márc. 10. 08:17
 16/34 A kérdező kommentje:

És ez a "nem tudták valójában milyen a helyzet" duma nagyon rossz. Tudták ők, csak így könnyebb palástolni a megszorításaikat. Ugye erre még vizsgálóbizottságot is felállítottak, hogy megkeressék a csontvázakat. MAjd fél év múlva be kellet vallaniuk, hogy semmit nem találtak, minden olyan mint ahogy ők azt elképzelték.


Ez kb pont olyan, mint követelték a benzin adójának csökkentését, majd 3 hónappal később mikor hatalomra kerültek, már nekik se volt érdekük. Mint mondták nagyon megváltozott a világ.

2012. márc. 10. 08:21
 17/34 anonim ***** válasza:
0%
"Mint látom kolopele kezd egyedüli fideszes lenni itt." A te kérdésednél ez most így jött ki. Máshol azért nem ez van. Tényleg vannak akik azt hiszik hogy ha le nulla pontoznak azzal nagyobbak lesznek és nekem rosszabb lesz? Szánalom. Persze én még soha nem pontoztam, de hát én nem vagyok már gyerek.
2012. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"Még ennyi pénz sem maradt volna ha nem sikerül leváltani az mszp - t. Ha jobban megnézed, már így sem osztják nyakra-főre a segélyeket mint akkoriban, ami nagyon helyes is."


Ne haragudj, ezek megint idevetett félmondatok. Mire alapozod? Nem hallottam, hogy csökkentették volna az alanyi jogon járó segélyeket (amit gyakran olyan inaktívak kapnak, akik soha az életükben nem dolgoztak, csak csináltak 6-8-10 gyereket, aztán abból élnek). Nem hallottam, hogy befagyasztották volna a nyugdíjakat (nyilvánvaló, hogy nincs rá pénz, hogy 5-6 százalékokat emeljenek rajta évente). Mélységesen utálom Gyurcsányt, de a vizitdíj, a kórházi napidíj és a tandíj is szükséges volt (pl. a TB-kassza akkor volt hosszú évek óta először pluszban), ezért nagyon megutáltam 2008-ban a Fideszt, amikor demagóg, populista módon ezeket eltöröltette, nyilván azért, hogy 2012-ben minél nagyobb arányban nyerjenek.

És most mit csinálnak? Behozzák ugyanúgy a tandíjat, csak most nem 52 000 Ft lesz félévente a tandíj (ami megfizethető sok szegényebb családnak is, havonta kb. 10 000 Ft plusz költség), hanem 150 000-től kezdődik (ami havonta 30 000 Ft, na ezt már nem olyan egyszerű megfizetni a szegényebb családoknak). Ezzel csupán azt akarom mondani, hogy az Mszp-féle tandíjtervezet sokkal igazságosabb volt, mint a mostani.

2012. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Javítás: "2010-ben minél nagyobb arányban nyerjenek"
2012. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Én nem voltam ellene sem a vizitdíjnak, sem a tandíjnak akkoriban sem, ezeket én is hibának könyveltem el, számomra más volt az ami miatt utáltam azt a bandát. A segélyeket valóban adják most is, csak rövidebb ideig, ezt így akartam helyesen megfogalmazni. Az meg hogy most magasabb lesz a tandíj, hozta magával az mszp felelőtlen herdálása. Amit a Fidesz tett akkoriban, az mind arra irányult hogy leválthassák ezt a csőcseléket. Ha ez nem sikerül, nagy az esélye hogy most a tandíj a jelenlegi összeg kétszerese lett volna, mert a Fidesz legalább valamit visszahozott a hiányból, lásd magánnyugdíjak például, meg még néhány költségcsökkentő intézkedés. Azt hiszem a gy.k. - n való bizonygatást már megunták a Fidesz pártiak nagy része, de én itt maradok és védem őket továbbra is, és nem azért mert én jól élek (ugyanis ez nem a Fidesznek köszönhető, hanem magamnak), hanem mert ez a véleményem.
2012. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!