Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Összefoghatók-e a roma értelmi...

Összefoghatók-e a roma értelmiségiek, hogy megoldjuk a gyakorlati feladatokat?

Figyelt kérdés
Pl. legyen tanterv, ami a romák szakképzését segíti, legyen konfliktuskezelés, stb.? Vagy tovább hőbörgünk egymásra, és minden marad a régiben?
2009. jún. 10. 13:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem - sajnos - nem.

Én a Szatmárnémeti Magyar Gimnáziumban érettségiztem 1974-ben.Öt osztály végzett e( kb. 36-40 es létszámú osztályok) ezekben egyetlen cigány sem volt (kb. 300 diák egy évfolyamon.

Miért?

A gimibe csak felvételi versenyvizsgával lehetett bejutni.

Nem voltak plusz pontok származásért stb. Kőkemény verseny volt (valódi kapitalizmus a legvadabb szocializmusban)

1. Vagy nem is felvételiztek

2. vagy a tudásuk nem érte el azt a szintet, hogy felvételt nyerjenek.

Nem tudom melyik az igaz.

Itt és most plusz pontokkal benyomják őket a felsőoktatásba. De így - szerintem - nem lesz belőlük értelmiségi.

Az a kutya amelyiket bottal kergetik a nyúl után, sosem fogja meg a nyulat.

2009. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát ez egy érdekes felvetés.


Személy szerint nem látok benne rációt. Roma értelmiség nagyon nagyon kevés van... Aki van, az meg általában nem törődik az átlag cigánnyal, mondván nem érdemes. Ezek az emberek be tudnak illeszkedni, és tökéletesen tudjék, hogy mások is képesek lennének rá, csak az akaraterő az, ami kevésben megvan, a legtöbbjükben meg nincs.

Ha hajlandóak is lennének foglalkozni a problémával, az mit érne? A cigányok általában olyanok, hogy ha a saját fajtársuk nem ért velük egyet annak is nekiesnek, az eldurvult konfliktusok végét pedig tudjuk... Nem hallgatnak ezek az ég világon senkire, még a rendőröktől sem félnek.


Egyébként szerintem a következőket kellene tenni:

1. Csökkenteni a segélyeket, és amit kapnak, azt is jegy formájában kapják, amit csak ételre és ruhára tudnak beváltani. Ezáltal rá lennének kényszerítve arra, hogy ellásák a családod élelemmel, és hogy dolgozzanak.

Illetve a 4. gyerek után megvonnám a támogatást, ezzel vissza lehetne a szorítani a "gyerekcsinálásból megélés" dolgot...


2. A cigányok számára külön iskolákat, vagy legalábbis külön osztályokat hoznék létre. Gondolom nem mondok újdonságot, hogy sokan közülök nem hajlandóak tanulni, be sem járnak, vagy ha mégis, rossz magaviseletükkel akadályozzák a tanítást. Azonban, ha mégis megvan bennük a szándék, a legtöbb sajnos nehezen tanul, és korlátozza más gyerekek tanulását. Ezért tenne jót a külön osztály: összegyűjteni az azonos képességű gyerekeket, és a színvonalnak megfelelően kialakítani az oktatást. Mindenki a szá,ára megfelelő tempóban haladna és senki nem korlátozna senkit.


3. Valahogy beléjük kellene nevelni egy kis empátiát, mert valljuk be, a legtöbbjükből ez hiányzik. Hisz ha meglenne, nem vernének agyon egy öreg nénit 200 ft-ért, nem vernék viccből véresre a diáktársaikat stb.

Röviden: rá kéne vezetni őket, hogy ők emberek, és nem állatok, és elő kellene segíteni az emberi tulajdonságok kialakítását, illetve előtérbe helyezését.

2009. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!