Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol vannak az államcsődös...

Hol vannak az államcsődös kérdések, és maga az államcsőd?

Figyelt kérdés

3 hónapja ettől zengett a GYK, mindenki "tavaszra államcsőd lesz, márciusra fizetésképtelenek leszünk".


Én írtam, hogy semmi értelme ennek a riogatásnak, felesleges, nem fog megtörténni.


Megkaptam, hogy elvakult, ostoba Fidesz fn vagyok, aki nem lát a narancsszínű ködtől.


Kérdem, hol az államcsőd? 3 hónapja mikor ment a vészmadárkodás, kérdeztem a nyivákolókat, hogy vállaljátok-e a hülyeségeteket, ha nem lesz semmi? Azt mondták, erre nem lesz szükség, mert biztos az lesz.


Hát igen, tudtam, hogy az ostoba prolik, akik abba reménykedtek, hogy egy államcsőd esetén majd elégtételt vehetnek a tehetősebbeken (pedig akkor is ők szívtak volna nagyobbat, csak ehhez túl hülyék voltak, hogy megértsék) nem fogják vállalni a hülyeségüket.


2012. márc. 11. 18:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Csak megjegyzem: még fennáll a csőd veszélye! És ne prolizz,mert nélkülük te sem lehetnél gazdag!

Nem vagyok proli,de a Fidesz hazugságait sem veszem be.

Még te is ráfázhatsz a fülkeforradalomra.

2012. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Csak annyira áll fenn, mint az elmúlt 10 vagy több éve. Szinte ez már megszokott. Államcsődtől még mindig messzebb vagyunk, sőt, távolodtunk a bizonyos 3 hónap alatt.
2012. márc. 11. 18:30
 3/22 anonim ***** válasza:
62%

Elég harmatos volt a rémhírkeltés, ennyitől hálistennek nem indult be az önbeteljesítő jóslat effektus

[link]

Bár sajnos a Malévet sikerült végül kinyírni vele.

Magyarország nincs túl jó helyzetben de szerencsére messze vagyunk Görögország állapotától.


Amúgy az államcsőd téma kb úgy működik mint a világvége várás, tetszőlegesen lehet későbbre tenni az időpontot, közbe meg jókat retteg az akinek unalmas az élete és ráér hülyeségeken lovagolni.

2012. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%

Már annyira lerágott csont, hogy nincs rajta már mit rágni! :))

Nyugi, majd az EU ismét elhúzza a nótánkat, és újra kezdődik az egész felháborodás, stb. Csak győzzük olvasni, no meg túlélni.

2012. márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

Első:

[link]

"A görög CDSalakulása az elmúlt egy évben (összehasonlításul: a magyar cds 500 pont körül volt kedden)"

2012. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem te más topikokat olvastál és messziről elkerülted a szakmai cikkeket!!


Tavaszra senki nem mondott csődöt aki ért a témához!

A lehetőség van meg őszre mivel akkor jár le több devizahitel amit ugye csak devizával lehet törleszteni. magyarán megfelelő mennyiség kell belőle!

Ez még összeszedhető a piacról csak nagyon drágán! És nem a csúnya spekulánsok miatt hanem mert a görögök most írtak le egy csomó hitelt amit felvettek de nem kell kifizetniük!! Magyarán azt a befektetők bukták! És óvatosan adnak most pénzt hisz lehet hogy nem kapják vissza!!


A piacról 8-10%-os kamattal elég rossz hitelt felvenni(ez mehet föl őszre akár 11-13%-ra) míg az IMF-EU 2-3%-ra adna cserébe pár dolgot kérne amik baromira teljesíthetőek!


Ha akarsz szakmailag beszélni a dologról állok elébe de ha csak a "narancsos köd"(ahogy te fogalmaztad) beszél belőled akkor hagyjuk...

2012. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%
Csőd majd akkor lesz, ha az eu már nem tud minket jobban kizsákmányolni... Jó fejős tehenet miért vágnák le?
2012. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Ezt olvasd el. Nagy a hiány, és már nincs mit ellop.. khm.. megmenteni, mint a manyup-pénzeket, tehát idén már valamit ki kell találnia a Fidesznek, hogy ne szálljon el a hiány. Meg kell egyezni az IMF-fel, ami hatalmas megszorításokat fog jelenteni, de ez vezet majd ahhoz, hogy ne kerüljünk államcsőd közelébe.

2012. márc. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 bumbi02 ***** válasza:
76%

A piacról 8-10%-os kamattal elég rossz hitelt felvenni(ez mehet föl őszre akár 11-13%-ra) míg az IMF-EU 2-3%-ra adna cserébe pár dolgot kérne amik baromira teljesíthetőek!


Na igen.. ezt kéne észrevenni a sok itteninek.. Az IMF 2-3%ra ad + néhány gazdasági lépést kér cserébe.. Állampapírok kötvények kincstárjegyek meg 7-8-10%os kamattal...

2012. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
Alszanak
2012. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!