Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rossz Magyarországnak...

Miért rossz Magyarországnak az EU?

Figyelt kérdés

Konkrétumokra lennék kíváncsi, mivel nagyon sok olyan kommentet olvasok, hogy jobb lenne nekünk ha EU-n kívül lennénk, hiszen az EU csak kizsákmányol minket.

Erre szeretnék konkrétumokat hallani, hogyan, mivel zsákmányolja ki a magyarokat?


2012. márc. 12. 14:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Kizsákmányolja a magyarok "identitását", hiszen kuruckodási kényszerük van akkor, ha egy nagyobb hatalom befolyása alatt vannak. Habsburgok, szovjetek, EU, egyikük sem jó.
2012. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 bumbi02 ***** válasza:

bocs az offért, de értelmes választ nem hiszem hogy kapsz.. sztem délután 4 után megjön Paranoia (vége a napközinek) és leírja majd amit a kurucon is lehet olvasni a témában.


Valószínüleg előhozzák


-hogy a mezőgazdaságunkat elnyomják, pedig azon lehetne felfejleszteni Magyarországot, (egyik kommentelő ezt az érvet cáfolta, mikor leírta hogy a mezőgazdasági termelés elég alacsony hányadot tesz ki..)


-hogy az idegentőke de káros (erre én is reagáltam már sok pontban, hogy a vállalati szektoron lehetne beindítani a gazdaságot, akinek hitelre van szüksége, hitelt pedig vagy lakossági, vagy állami vagy külföldi megtakarításból tud szerezni, és mivel az állam deficites, a lakosság megtakarításai pedig zsugorodnak ezért a külföldi tőke marad, ha ezt is elüldözzük akkor a vállalati szektor nem fog tudni fejlődni)


- multikat hogy fujj de károsak (amit szintén már leírtam többször is, hogy nem lehet a multikat egy kalap alá venni, hiszen üzletenként, gyáranként változik hogy melyik multi hasznos a regionális piacon, és melyik káros, több tényezőtől is függ - honnan szállít, honnan szerzi munkaerőt , hol értékesít stb.. - )


-hogy miért szól bele az EU a mi törvénykezésünkbe ( ezerszer le lett írva, önként csatlakoztunk, a játékszabályokat vállalni kell ..)

2012. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
6%
És csak visszakérdeznék, miért jó?
2012. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk azért, mert nem kevés pénzt toltak belénk (az, hogy ennek nagy része elsumákolódott, arról vezetőink tehetnek, viszont mára ez kezd feltűnni az EU-nak is, így egyik oka, hogy megvonják a támogatásokat, hiszen nem látják, hogy fejlődnénk tőle).


Másrészt nincsen vám, így pl. olcsóbban juthatsz számítógéphez, amiről a hülye válaszaidat írhatod.


Harmadrészt oda mész, akkor és azt dolgozol, amit akarsz. Hát igen, ehhez nyelvtudás, és hasznosítható szaktudás kell, így megértem, hogy az itt hőzöngők ebben nem látnak semmi előnyt.

2012. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Konkrétumokat kérek szépen és érveket, hogy miért ROSSZ.


Nem általánosságban, azt olvastam már eleget.

2012. márc. 12. 15:54
 6/28 anonim ***** válasza:
2012. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Treb ***** válasza:

6


Ügyes link. Kár hogy már az első mondat hatalmas átverés.

2012. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, még nem tudtam elolvasni de el fogom!


Treb,

indoklás? Konkrétum? Miért hazugság?

2012. márc. 12. 16:59
 9/28 A kérdező kommentje:
bocs, nem hazugság, átverés? Szóval miért?
2012. márc. 12. 17:13
 10/28 Treb ***** válasza:
Mert a két összegnek szinte semmi köze egymáshoz. A „kimenő” nem törvényszerűen változna, ha a támogatás 0, vagy ha az eddigi százszorosa. Egyszerűen más okok kapcsán képződik. Így pusztán hatásvadászat, a két összeget egymás arányában vizsgálni.
2012. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!