Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rossz Magyarországnak...

Miért rossz Magyarországnak az EU?

Figyelt kérdés

Konkrétumokra lennék kíváncsi, mivel nagyon sok olyan kommentet olvasok, hogy jobb lenne nekünk ha EU-n kívül lennénk, hiszen az EU csak kizsákmányol minket.

Erre szeretnék konkrétumokat hallani, hogyan, mivel zsákmányolja ki a magyarokat?


2012. márc. 12. 14:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"indoklás? Konkrétum? Miért hazugság?"


Ezt írja a cikk első bekezdése:

"2004-2008 között mintegy nettó ötmilliárd euró uniós támogatás érkezett, ezzel szemben hazánk ugyanezen időszak alatt nettó harmincmilliárd euró jövedelemátutalást teljesített a centrumországok felé."


1.Tudva levő, hogy kevesebb pénzt fizetünk az uniónak, mint amennyit kapunk, tehát nem értem.

[link]


2.Ez a 30 mrd euró kb. 8760 mrd. forint mai árfolyamon, ami képtelenség, tekintve, hogy a tavalyi költségvetés 13926,5 mrd forint volt.


Ez max. csak úgy lehetséges, hogy multikon keresztűl viszik ki ezt a pénzt. DE! Akkor ezt támassza is alá, másrészt pedig ha nem lenne EU, multik akkor is itt lennének. Szóval még mindig nem értem!

2012. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

A válasz a kérdésedre:

http://www.youtube.com/watch?v=p8bPnfUuoZk

4:47 másodpercben

2012. márc. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

2.Ez a 30 mrd euró kb. 8760 mrd. forint mai árfolyamon, ami képtelenség, tekintve, hogy a tavalyi költségvetés 13926,5 mrd forint volt.


Ez a 2004-2008-as időszakra vonatkozik.


Azt mindnyájan tudjuk, hogy ha csak a tagdíjakat és a támogatásokat nézzük, akkor nettó haszonélvezői vagyunk az EU-nak. Azt viszont mindenki elfelejti hozzátenni, hogy a támogatások jelentős részét le sem tudjuk hívni, ami valóban eljut a megvalósításig, azt pedig külföldi beruházók nyerik meg, akik a profitjukat kiutalják az országból - hasonlóan a multikhoz -az EU centrumországai felé.


Kérdezőnek még egy kis olvasnivaló:


[link]

2012. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Mielött elhinnéd azokat a baromságokat, amiket -egyes- előttem szóló birkák mondanak, tájékozódj valós (szám)adatokból! Ott a videó amit linkeltem, valamint ez a mikro-makro gazdasági mutató, ami egyértelműen bizonyítja hogy kizsákmányolnak minket!

[link]

2012. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"Ez a 2004-2008-as időszakra vonatkozik."

Nem igaz, mert az a 13 ezer mrd forint a 2011-es büdzsé volt.

2012. márc. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 bumbi02 ***** válasza:

Mielött elhinnéd azokat a baromságokat, amiket -egyes- előttem szóló birkák mondanak, tájékozódj valós (szám)adatokból! Ott a videó amit linkeltem, valamint ez a mikro-makro gazdasági mutató, ami egyértelműen bizonyítja hogy kizsákmányolnak minket!



Paranoia! Ez a táblázat - magyarázd már el hogy - hol mutatja hogy MO-t kizsákmányolják?


A GDP növekedés láthatólag csökkenő tendenciát mutatott már 2000től kezdve,

A munkanélküliségi ráta 2002től folyamatosan nőtt (nem 2004től)

A külföldi adósság szintén 2001től kezdve nőtt.

A forint meg láthatóan a válság idején kezdett el csak romlani.



Ezek az adatok nem mutatnak semmit, legalábbis a témát tekintve semmit.


Az hogy a mutatóink romlottak nem egy gazdasági hatás miatt következett be.. Pedig te próbálod ezt feltételezni.. Mindig ilyen hülyén próbáltok modellezni, hogy előhoztok egy táblázatot, és rákenitek h az EU miatt romlanak.. De kb ezermillió más tényező is változtat ezeken a számokon. Például választási évben popularista politikát folytat minden kormány. Ez kissé költségesebb. Például a gazdasági válságot bele se építetted a "modelledbe". Pedig elég jelentős tényező. A hibás gazdaságpolitikai lépéseket szintén nem vetted bele (lásd popularista politika, szociális juttatások növelése stb..)

És még folytathatnám..

2012. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Ez a 2004-2008-as időszakra vonatkozik."

Nem igaz, mert az a 13 ezer mrd forint a 2011-es büdzsé volt.


A nettó 30 milliárd jövedelemátutalásra értettem...

2012. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Bárhogy próbáljátok elmismásolni, szeretném leszögezni, hogy egyetlen egy adatokkal alátámasztott érvet sem találtam Lóránt Károly érvelése ellen. Nincs is ezzel semmi gond, ez nem a ti dolgotok, hanem a közgazdászoké. A probléma ott kezdődik, hogy linkelni sem tudtok ilyet, mert a közgazdászok sem tudják cáfolni azon egyszerű okok miatt, hogy igaza van.


Miért nincs erről nyílt színi vita? Miért nem száll szembe ezekkel az érvekkel egyetlen közgazdász szakértő sem nyíltan? Miért próbálják meg sem hallani a parlamenti pártok a nyílt vitát és az azt követő népszavazást, melyeket a Jobbik javasolt?


A kérdések költőiek...

2012. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Bumbi gyerek, arról nem tehetek hogy nem értesz a mikro-makro gazdasághoz, én ezt tanultam az iskolában.


A ker.multik nem 2004 óta zsákmányolják ki a hazámat, és az eu csak rátett egy lapáttal, ezért mutatkoznak drasztikus változásnk a 2004 utáni években.

2012. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 bumbi02 ***** válasza:

Előbb még az EU-ra kented a kizsákmányolást, most bejött a képbe inkább a multi.


Mint írtam nem lehet egyetlen egy gazdasági történésre kenni azt hogy változott a gdp, vagy a munkanélküliség... Ezekre már megszokott módon nem tudtál reagálni.

A multikról leírtam neked már egy tucatszor, hogy nem lehet aggregáltan tekinteni rájuk, hiszen az hogy egy multi az adott regionális piacon spread vagy backwash hatást fejt ki, az multinként, piaconként változik.

Például ha külföldről hozza a munkaerőt, és onnan szállít be, akkor backwash hatással él, elsorvasztja a helyi piacot, hiszen se munkahelyet nem teremt, és még a szállítóknak se ad munkát. Viszont elárasztja olcsó tömegcikkekkel a helyi piacot, és ezzel elsorvadnak a helyi "iparosok".

Ellenben ha helyieket alkalmaz munkaerőként, és a helyi beszállítókat veszi igénybe, akkor spread hatás jellemző, fejlesztő hatása van a helyi piacra. Hiszen hiába viszi ki a megtermelt profitot a multi, a munkaerőt kifizeti, akik viszont ott helyben költik el a pénzüket, helyben nő a kereslet, és így a kínálat is. Nem tudom mond-e neked valamit az hogy keynesi multiplikátor..



Ti pedig rendszerint próbáljátok az összes multit egy multiként kezelni, akik csak backwash hatást fejtenek ki, pedig a dolog ennél jóval összetettebb..



A helyedben pedig nem dicsekednék azzal hogy neked ezt tanították, mert az eddigi teljesítményed nem ezt mutatja...Sehol egy normális érv, illetve ha van, és kapsz egy ellenérvet elkezdesz személyeskedni, és hülyeségeket állítasz folyamatosan.


Én se hozakodok elő vele hogy közgazdász hallgató vagyok, mert tudom hogy bőven vannak hiányosságaim, sőt azt is tudom hogy néha hülyeséget írok. Ha tévedek, akkor én azt elszoktam ismerni. Egy kis hajlandóságot mutass erre, és hátha többre is tudod vinni az életben.

2012. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!