Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem indít ügydöntő...

EagleHUN kérdése:

Miért nem indít ügydöntő népszavazást a kormány vagy valami civil szervezet az Unió által vitatott kérdések egy részében?

Figyelt kérdés

Magyarországon az új alkotmány szerint ha jól tudom ügydöntő népszavazást lehet kezdeményezni, olyat ami nem érinti a költségvetést.

Így szerintem nyugodtan be lehetne menni az OVB-hez valami ilyesmi kérdésekkel, és utána elkezdeni az aláírásgyűjtést (a teljesség igénye nélkül):

A bírók nyugdíj korhatára XX -év legyen? I/N

A magyar országot közvetlenül szolgálóknak kötelező legyen az eskütétel? I/N

Az esküszegés büntetendő legyen? I/N

...

Így egyszer és mindenkorra eldőlne mit akarunk, az ügydöntő népszavazás eredménye kötelezi a kormányt, ha addigra meg is kötik a szerződést és kötelezettségvállalást ez felülírja. Onnantól nem kell betartani és az UNIO sem szólhatja le.

Remélem olvas itt valami szervezet (vagy a kormány) és megteszi... XD

Mert abban is volt diktátum amit a kormány akart de az is az amit az UNIO most csinál. Ugyan döntse már el a nép jó?



2012. márc. 12. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ostobaság lenne, az emberek pont leszarják, hogy ki mire esküszik, ezért nincs értelme kidobni nem tudom mennyi milliárd pénzt. Mennyi lenne a részvételi arány? 20%? Tán még annyi se.
2012. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban!

Ezek az emberek számára lényegtelen kérdések és felőlük bármelyik lehetne!

Csak a fidesz rugózik rajta és tesz úgy mintha fontos lenne!


Amiről kéne népszavazás az a két adókulcs lenne hogy a gazdagok ne járjanak arányában jobban!

De ezt a fidesz nem engedné hisz akkor a saját fizetésüket csökkentenék!

És ugye ismerjük mit mondott Lázár az ügyeskedésről és élelmességről...

2012. márc. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem így van előző hozzászólók. Az LMP-is kiíratott 5 kérdést(igaz én abból 4-et NEM-ezni fogok) azok sem fontosak jobban mint ezek a kérdések. Én elmennék ezekre is szavazni.

Tulajdonképp itt nem is a fontosságuk miatt lenne lényeges, hanem azt megcáfolandó hogy Magyarországon a fidesz csökkentette a demokráciát, ez nem igaz. De ezt csak úgy tudjuk megmutatni az Unio-nak, ha elmegyünk szavazni, függetlenül a végeredménytől. Másrészt megakadályozhatjuk hogy kívülről diktátumokkal, zsarolásokkal, meg ilyen egyebekkel irányítsák az összes magyar sorsát. Az UNIO-nak "csak" szabályozó szerepe van, bizonyos irányelveit, alkotmányát kell érvényesítenünk a szerződés szerint. Na most ők ennél sokkal sokkal tovább mentek!


Az egykulcsos kontra többkulcsos adóról annyit mondanék hogy valós egykulcs most sincs, az igen magas jövedelműekre ki van vetve +4% (valahol 4-500e/hó környékén illetve afölött) a Bajnai kormány óta!

Azokban az országokban ahol "egykulcsosnak" mondott adó van ott mindenütt van egy 0-ás kulcs, vagyis a minimálbér közelében nincs SZJA. A Fidesz itt rontotta el mert így az átlag alatti jövedelműeknek csökkent a fizetésük. Én a magyar átlagbér (ha jól emlékszem valahol 140-150e nettó körül van) környékén keresek és a régi rendszerben ha túlóráztam alig kaptam többet mint ha nem túlóráztam mert belógtam a magasabb kulcsba, és elvitte, most annyit keresek amennyit dolgozom. Szóval a régi rendszer volt fölöttébb igazságtalan, bár elég lett volna csak jóval magasabbra tenni a második kulcsot, esetleg bevezetni mellé a 0-ásat (újra mert régebben volt itt is).

A magas adók fojtogatják a gazdaságot, most kicsit magasabb jövedelműekről (a középosztályról ha úgy tetszik) levették a terhet és átrakták másra szolgáltatókra, bankokra. Időbe telik míg átállunk az új rendszerre és annak mindenkire nézve pozitív hatásai lesznek. Úgy is mondhatnám hogy ha 20 éve befelé megyünk az erdőbe ne várjátok senkitől hogy 1 -2 év alatt kivezet benneteket, erre nem kicsit előbb kellett volna reagálni.

Ti miért akarjátok visszavenni ezeket a terheket? Miért akarja az UNIO visszarakatnia mi vállunkra? Mert azok akik most viselik az Ő gazdasági érdekkörükbe tartoznak. Ez ilyen egyszerű, le***nak minket dolgozókat az UNIO-ban,nem érdekli őket hogy pusztul a Magyar, akiknek most sértettük az érdekeit és pénzügyeit azok erősen lobbiznak ezek ellen a szabályok ellen.

2012. márc. 13. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:

EagleHUN

Teljesen igazad van.

Ha Vitya ezt meglépné, akkor viszont itthonról kapna azért, mert elkölt pár milliárdot erre. Igaz, szerintem ettől még meg kellene lépni.

Közben nem ártana megfejteni, hogy ténylegesen pl. miért is kerül annyiba egy népszavazás és milyen alternatív de megbízható megoldásokkal lehetne kiváltani.

Na meg arra is figyelhetne közben, hogy hogyan lesz végre megművelve a magyar termőföld, persze nem kiárusítás útján...

2012. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Azért az LMP kérdéseinek kicsivel több közük van az átlagemberekhez, mint az, hogy ki mire esküszik.
2012. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!