Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell minden állami...

Miért kell minden állami döntést Brüsszelnél engedélyeztetni?

Figyelt kérdés

[link]

egy a sok közül.

Lassan minden belpolitikai, üzleti ügyben Brüsszel engedélyét kell kérni, és Brüsszel miatt ment csődbe a malév is többiek között.

Más országoknál is így van vagy csak nálunk?



2012. márc. 9. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

A Malév NEM Brüsszel miatt ment csődbe,hanem a rossz politika miatt. Senki nem kényszerítette a kormányt,hogy felvegye az Uniós támogatásokat!

Nem szól bele a belügyeinkbe. Csak azokat kifogásolja,melyek ellenkeznek az Uniós törvényekkel és a demokráciával.

A Rábát pedig nem biztos,hogy jó döntés volt megvenni.

2012. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Ezzel jár a gyarmati sor...
2012. márc. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Akik lepontoztak: Minek neveznétek azt, hogy közvetve kizsákmányolnak, és irányítanak - ergó gyarmatosítanak - minket?
2012. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yossarian44 ***** válasza:
100%

Paranoid, az erősebb kutya b..aszik elvének. Kínát még jobban kizsákmányolják, még sem gyarmat, csak egyszerűen létszükséglet számára, hogy az óriáscégek a területén működjenek, és foglalkoztassák a lakosságot a külföldi tőkéből, mert az államnak és a kínai magánszférának sok lenne. Emiatt néha engedniük kell az anyaországoknak, meg a cégeknek.


Nálunk ugyanez megy kicsiben, csak még egy gazdasági szövetségben is vagyunk a nagyobb kutyákkal. Ennek meg van az az előnye, hogy emiatt ők meg arra kényszerülnek, hogy lóvét csúsztassanak nekünk.

2012. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 yossarian44 ***** válasza:
100%

A kérdezőnek. Abból amit belinkeltél, na szerintem ott az a probléma, hogy az állam Brüsszel pénzén akarja felvásárolni a Rábát. Mert más forrása nagyon nincs.


Egyébként a több száz törvényjavaslat, törvény, gazdasági manőver közül is csak max. egy tucatot kifogásolt Brüsszel. Ami rettenetesen sok, de ez inkább a kormánynak szégyenbélyeg, mint az Uniónak. Nem szólnak bele mindenbe, csak az irdatlan böszmeségekbe.

2012. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A malév azért ment csődbe mert "brüsszel" szerint jogtalanul nyerte el az állam pénzét amit közvetetten az uniótól kapott Magyarország.


A lepontozásodnak szerintem nem itt a helye, de igen gyarmat vagyunk. Minden kérdésben benne van a válasz. A kérdés hogy mit lehet tenni, és miért nem mozdul meg senki?


Kína nagyon leesne számokban ha nem venné meg a világ a kínai gagyit. Hogy ki mint vesztegeti meg az országot szerintem bizonyíték nélkül sima vádaskodás.


Amit belinkeltem csak egy újabb példa ami időben kb a legfrissebb. Azt meg hogy az állam miből veszi meg a rábát az uniónak miért van köze? vissza kanyarodva a kérdés legelejére. Az állam megveszi a Rábát mert beruház. Nem tudom mit akar kezdeni a Rábával, felőlem harckocsikat is gyárthat, csak nyereséges legyen, és jelenjen meg a költség vetésben a bevétel, (de úgy ossza a fizetéseket is!


S ha már egy kis belpolitikát is csempésztünk bele,.. Azok a konctörvények amik lehetővé teszik hogy elrágod hassanak rajta Brüsszelben... és hátha olcsóbb lesz a hitel ha kell, mert mi mindent megtettünk de igazán.


"remélem ti is megnézitek néha hogy jött e válasz a megválaszolt kérdésekre"

2012. márc. 9. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!