Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is tűrjük ezt?

Miért is tűrjük ezt?

Figyelt kérdés
A görögök azért csaptak ekkora balhét (a tüntetésekre értem) mert a minimálbért levitték 300 ezer ft-ről 240-re. Eközben mi van velünk? A mindenkori kormány és ellenzék folyamatosan becsap, megaláz, meglop minket, de mi gyakorlatilag alig teszünk ellene valamit. Például az normális hogy matolcsy ilyeneket mond hogy 47ezerből meg lehet élni? (Nekünk csak a fűtés volt most 40 -_-") Vagy az hogy a jobbik a nemzeti értékeinket, és jelképeinket politikával szennyezi be? Gyakorlatilag az összes jelenlegi párt vagy korrupt vagy inkompetens.(vagy mindkettő, lásd mszp) Most ez komolyan jó így?

2012. márc. 12. 21:47
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

A közmunka nem egy rendes jövedelem, ne hasonlítsd azokhoz akiknek rendes munkavállalói szerződésük van.



Nem hasonlítom hozzá,de viszont aki nem tud elhelyezkedni,mert nincs a környezetében munkahely,vagy mert már a kora miatt nem kell sehová,annak igenis jól jött ez is és ismétlem feketén ki tudta pótolni a megélhetését!Ellene vagyok én is az ilyen munkáknak,mert joggal mondhatod,hogy meglopta az államot,de sok helyen sajnos még mindig virágzik a fekete munka,ahol ha fejre állsz sem jelentenek be!Én például úgy ledolgoztam annak idején 3 évet,hogy csak egy évig voltam bejelentve,aztán a tudtom nélkül kijelentett a főnököm,én meg 3 év múlva mikor fel akartam venni egy kis kölcsönt,vittem neki a papírt,hogy adjon már igazolást,erre ő a szemembe vágta,hogy hogy adjak,mikor be sem vagy jelentve?Kérdem mióta?Mondja már 2 éve!Gondolhatod,hogy lehidaltam!Aztán ez miatt egy évig semmi segélyt nem kaptam!Szóval először is a fekete munkákat kellene beszüntetni nagyobb ellenőrzésekkel,utána lenne több normálisabb munkahely is,ahol el lehet helyezkedni nem 47ezerért!Ehhez viszont nem kéne lenyúzni az utolsó bőrt is a vállalkozókról!

2012. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

"Nem az a lényeg itt,hogy mennyit kapott,mert mellette még el tudott menni dolgozgatni"


Akinek van jövedelemforrása, az milyen alapon tartja a markát segélyért?

2012. márc. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

20:33


"Ellene vagyok én is az ilyen munkáknak,mert joggal mondhatod,hogy meglopta az államot,de"


Meglopta az államot, DE? Nincs de.


Legalábbis Európában nincs de, a Balkánon esetleg van. Bár ott is megy ki a divatból.


Lassan hozzá kellene ehhez szokni.

2012. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Akinek van jövedelemforrása, az milyen alapon tartja a markát segélyért?



Van jövedelemforrás,de milyen?Olyan,hogy ma gyere dolgozz,talán még holnap is,de holnapután már nem kell,majd szólok mikor kellesz!Na ilyenek ezek a munkák,Emellett ha nem tartja a markát,éhen hal!Pont ezért mondom,hogy ezeket a munka lehetőségeket kéne felszámolni teljesen,aztán ha nem mernék így alkalmazni az embereket,akkor talán több bejelentett munkahelyek lennének,ergo kevesebb markát tartó ember!

2012. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Szerinted a kormány majd úgy hozza a törvényeket hogy figyelembe veszi hogy a delikvens ugyan had dolgozzon már a segély mellett feketén is?! Ember, te miről beszélsz?
2012. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Szerinted a kormány majd úgy hozza a törvényeket hogy figyelembe veszi hogy a delikvens ugyan had dolgozzon már a segély mellett feketén is?! Ember, te miről beszélsz?



Tényekről beszélek!Az meg hogy a kormány milyen törvényt hoz,az nem jelenti azt,hogy kiskapukat nem talál az,aki akar!Az hogy te olyan helyen laksz,ahol ha kirugnak egyik helyen,akkor kopogtatsz a másikon és már fel is vagy véve,az nem jelenti azt,hogy minden környék ilyen!Gyere el Borsodba és meglátod mennyien dolgoznak feketén!Ja nem azért,mert ez szuper,hanem mert nem jelentenek be a vállalkozók,akár mit is csinálsz,ha vállalod dolgozol,ha nem,akkor nem találsz mást!Csak ezt a környéket magasból letolja a kormány,ide még azok sem jönnek,akiknek ezt felügyelni kéne,hogy ne így legyen!

2012. márc. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

"Az meg hogy a kormány milyen törvényt hoz,az nem jelenti azt,hogy kiskapukat nem talál az,aki akar!"


Látod hogy össze-vissza beszélsz!

A parlament nem úgy hozza a törvényeket hogy figyelembe veszi hogy ezekkel a törvényekkel hátrányos helyzetbe hozza azokat akik feketén dolgoznak. Ilyen a világon nincs. Nem ez a dolga, és nem is ezt várják tőlük a normálisan gondolkodó állampolgárok!

2012. márc. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Na akkor a tisztességes adózás,járulékfizetés meghálálásáról:


Barátnőm 1984 óta folyamatosan dolgozott,összesen három munkahelye volt ennyi idő alatt.Soha nem volt betegállományba,soha nem volt három napon túl munkanélküli.Egyszer csak puff.. 2011 novemberében megszűnt a munkahelye.Kaptak valami pitiáner végkielégítést,és mindenki mehet amerre látott...Regisztráltatta magát a munkaügyi központban,ahogy kötelező.Összesen három hónapon keresztül kapta a munkanélküli segélyt,és ennyi a történet.Onnantól kezdve az állam jó magasról lesza@ja,hogy miből él,és egyáltalán él-e még?...vagy már éhen pusztult.Elmondta nekem,hogy ennyi idő alatt kb 10 olyan munkahelyre hívták ahol háromszor ennyit keresett volna,csak bejelentetlenűl persze.De nem mert menni,mert arra gondolt,hogy ha egyszer valami történik (mint most)mi lesz vele,semmit sem fog kapni amiből megélhetne.Hát így sem kap semmit.Megérte??? Szerintem nem.

2012. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"Na akkor a tisztességes adózás,járulékfizetés meghálálásáról"


A munkanélküli segély mióta bárminek is a "meghálálása"?

Azért mert valaki fizetett adót, meg befizették utána a járulékokat mégis mit kéne adnia az államnak? 20 évi életjáradékot, és oklevelet?

2012. márc. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

ma 2.18 71%-os


"A munkanélküli segély mióta bárminek is a meghálálása"


Mondjuk azért kedves kommentelő,mert aki fizette a járulékokat,és minden egyebet hosszú éveken át,egy kicsit többet érdemelne három hónapnál.Szégyen és gyalázat,hogy hagyják éhen dögleni azokat akik állás nélkül maradnak önhibájukon kívül.


".....mégis mit kéne adni az államnak"?


Például nem kellett volna lecsökkenteni három hónapra a munka nélküli segély jogosultságát.


"20 évi életjáradékot,és oklevelet"?


Nem oklevet nem,és életjáradékot sem.Csupán annyit,hogy ne válljon belőle,fillérekért kuncsorgó segélyezett,aki a 45 évével az égvilágon sehová sem tud elhelyezkedni.

Remélem kielégitő választ kaptál a rosszindulatú kommentedre.Nagyon remélem,hogy te is kerülsz hasonló helyzetbe,ami nem lehetetlen ebben az országban.

2012. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!