Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2004. december 5. Miért tettétek?

2004. december 5. Miért tettétek?

Figyelt kérdés

Most keményen kérdezek, mint egy Erdélyi magyar, aki hamarosan felveszi a magyar állampolgárságot...

Hogy lehetett a magyarországi lakosság olyan, hogy nem szavazta meg a mi kettős állampolgárságunkat.

Ja és ne mondjátok, hogy beleszóltunk volna a politikába, hisz akkor még szavazati jogról nem volt szó. Kevesebb, mint az 1/5-e a szavazóknak szavazta meg.

Tisztelet annak az 1 521 271 szavazónak aki megszavazta.


2012. márc. 15. 12:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
81%

Én akkor még csak 17 éves voltam, szóval ebbe nekem nem volt beleszólásom.

Egyébként te is tudod, hogy itt nem (csak) a kettős állampolgárságról van szó, ez pártpolitikai kérdés volt, mint ebben az országban minden.

2012. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
80%

Én akkor (és ha újra szavazhatnánk, most is) arra szavaztam, hogy adják meg az állampolgárságot.

Azért, mert ha már a fizikai határokat nem tudjuk kiterjeszteni, a jogi határokat kiterjeszthetjük az összes nemzttestvérünkre.

2012. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
40%

Azért mert ha nem laksz egy országban, ha nem oda fizeted az adót, ha nem is nagyon jártál még ott, ha pár éven belül ugyanannak az Úniónak a tagjai lesztek, ha...

Visszakérdezek. Miért akarsz magyar állampolgár lenni? Mi értelme? Ez nem egy rajongói klub, hanem egy jogi státusz. Mire kell az neked olyan nagyon? Miért nem költözöl ide, ha ennyire vonz az ország?


Szavazati jogról szó se volt? Tudod, ez nem egy ötpercre előre tekintős döntés.


"Hogy lehetett a magyarországi lakosság olyan PARASZT, hogy nem szavazta meg a mi kettős állampolgárságunkat. "


A mi állampolgárságunkat?

2012. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
76%
Figyelj, egyrészt akkoriban én (sem) voltam szavazókorú, másrészt elég körülményes ez az egész. Sok határon túli magyar van, akik nem tudják mi folyik itt, vagy nem értenek egyet azzal ami itt folyik, vagy egyszerűen nem akarnak állampolgárok lenni. (ilyenről is hallottam már) Szóval szerintem nem kéne minden határon túli magyarnak automatikusan állampolgárságot adni, én inkább azt támogatom, hogy aki határon túli magyar és igényli, az mindenféle hercehurca nélkül hozzájuthasson az állampolgársághoz.
2012. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
67%

Erről mesélek egy kis történetet.Éppen dolgoztam,és pont azon a héten (vagy a követezőn,már nem emlékszem) volt a szavazás.A munkahelyemen erről beszélgettünk,hogy ki hogy gondolja.Én és páran azt mondtuk,hogy igenre szavazzunk,mert nem ajándékot adunk ezzel,hanem csak megkapják azt amire amúgy is joguk lenne.A magyar állampolgárságot.

Viszont voltak kollégáink akik hevesen ellenezték,és nemmel szavazta.Az indokok azok voltak hogy

-elveszik a nyugdíjat az idősektől

- nem lesz munkánk

- nem fogunk támogatásokat kapni stb.-..

Hogy honnan vették ezeket az ökörségeket? Az akkori ellenzéki pártoktól(mszp),médiából,újságokból.A sok buta embernek ennyi bőven elég is volt,hogy ellenezzék..

Emlékszem volt is vita a munkahelyemen,hogy 2 részre szakadt a társaság..Szóval kedves kérdező.Buta emberek felfogásáért ne a normális embereket hibáztasd..A butaság sajnos jelen volt és van ma is..

2012. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem tetszik, hogy ilyen emberek vannak itt, nem kell idejönni, van így is elég ember akit el kell tartania az adófizetőknek. Ti sem vagytok különbek nálunk csak titeket sajnálni kell mert "borzasztó, szörnyűséges elnyomásban éltek". Amúgy így is túl sokat kaptok. Elég szomorú, hogy Magyarországon minden átutazó állampolgárságot kap. Mondjuk annyit is ér. Amúgy miért van az, hogy az erdélyiek a legszemtelenebbek általában?
2012. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
75%
Igen, sokan azért nem szavazták meg, mert féltették a munkahelyüket, ami már akkor nagyon necces volt, hát még ma... Akkor azt hitték, hogy rengtegen átjönnek és munkát vállalnak.
2012. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
48%

Még mindig ezen rágódsz?

Tessék most mondtad, hogy felveszed majd az állampolgárságot, és most már úgy néz ki szavazhatsz is majd Viktorra, jár majd az ingyen vonatjegy Pestre a nagy ünnepekkor, hogy mehess vele tüntetni, jóvá lett téve.

2004-ben az emberek nagy többsége el se ment szavazni, mert őket nem érdekli, hogy kinek milyen papírja van. Az csak az ilyen Orbán meg Gyurcsány féléket érdekelte akkor is.

2012. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
58%
Én sem szavazhattam volna még akkor, de ezért nekem is ég a pofámon a bőr, még egy ilyen senkiházi bandát mint ami itt van. Az MSZP teletömte az emberek fejét (mint a 12:49-es), hogy el fogjátok árasztani az országot. Az ilyenek miatt kampányolhat sikeresen a szélsőjobb olyannal, hogy a baloldal a magyarság ellen van. És egy egyre hihetőbb is.
2012. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
72%

Azért annyit jegyezzünk meg, hogy nem az történt, hogy a szavazáson leszavazták a kezdeményezést, hanem az, hogy bár az igenek voltak többségben, de nem volt elég ahhoz, hogy érvényes legyen. Ugye a szavazásra jogosultak 25 százalékának kellett volna egységesen szavaznia, hogy érvényes legyen az eredmény.

Tehát sokan támogatták, de a legtöbben gyakorlatilag tartózkodtak a kérdésben, és a nem volt a legkevesebb.


Arra meg nem mondok semmit, hogy ennyire odavagy a magyar állampolgárokért, de leparasztozod őket, ha neked nem tetsző döntést hoznak egy minimum vitatható kérdésben.

2012. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!