Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2004. december 5. Miért tettétek?

2004. december 5. Miért tettétek?

Figyelt kérdés

Most keményen kérdezek, mint egy Erdélyi magyar, aki hamarosan felveszi a magyar állampolgárságot...

Hogy lehetett a magyarországi lakosság olyan, hogy nem szavazta meg a mi kettős állampolgárságunkat.

Ja és ne mondjátok, hogy beleszóltunk volna a politikába, hisz akkor még szavazati jogról nem volt szó. Kevesebb, mint az 1/5-e a szavazóknak szavazta meg.

Tisztelet annak az 1 521 271 szavazónak aki megszavazta.


2012. márc. 15. 12:30
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
53%
Tudod, amikor a koromfekete erdélyi magyar felszáll a vonatra-buszra, és neki jár a 90%-os kedvezmény, akkor mit vársz?! Mi Magyarok meg fizessük ki a teljesárú jegyet, meg a ti 90%-otokat is.
2012. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
38%

Nagy hülyeséget beszélsz.

Azért mert Gyurcsány azt mondta, hogy így lesz, az nem garancia, bár tudom, hogy a híveinek ő próféta.

A határon túli magyarok 2004 előtt és 2004 után is jöttek az országba, semmit nem változtatott volna a kettős állampolgárság. De ilyen alapon minek szavaztad meg akkor az EU-s csatlakozást -ami inkább hatással volt erre a folyamatra -, gondolom mert megszavaztad, hisz Gyurcsányék azt mondták, hogy kell.

2012. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
40%

" Az MSZP teletömte az emberek fejét (mint a 12:49-es), hogy el fogjátok árasztani az országot."


Valóban félresikerült volt a kampány. Semmi különösebb kifogásom nem lenne, ha a határontúliak itt akarnának élni, dolgozni, és ennek keretében kérnék az állampolgárságot, amit addig is könnyített feltételekkel kaptak meg.

Én a kezdeményezést pontosan azért éreztem abszurdnak, mert egy jogi státuszt összemosott az etnikai hovatartozással. Az, hogy egy nemzet vagyunk, vagy sem elsősorban szellemi nem jogi összetartozáson múlik.


Én ezért szavaztam nemmel, és ma is azt tenném.

2012. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
63%

Tudja valaki közületek, hogy mit jelent az, hogy valaki egy ország állampolgára és, hogy ez milyen jogokkal jár?

Ezt kéne átgondolni...

Pont ez a probléma, hogy ez egy csomó olyan joggal jár, ami a magyar államnak pénzbe kerül (egészségügyi ellátással kapcsolatos dolgok, utazási kedvezmények stb. stb.), ellenben ha valaki nem ebben az országban dolgozik, akkor nem is ide adózik, így nem tartom korrektnek, hogy az adott kedvezmények járjanak neki, ahogyan ugyanezek nekem se járnak, ha átmegyek Erdélybe.

Bár valószínű, hogy most megfogom kapni, hogy mekkora magyar ellenes zsidóbérenc vagyok, de szeretném kikötni: se MSZP/SZDSZ párti nem vagyok (sőt...) és semmi közöm a zsidókhoz ...

2012. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már megkaptam a kérdésere a választ... És képet is kaptam arról, hogy mi a véleményetek a határon túliakról.

Amúgy a parasztozásért bocsánatot kérek.

2012. márc. 15. 13:41
 16/45 anonim ***** válasza:
65%

Ne ítélj elhamarkodottan!

Valóban, a szavazók jó része (MSZP-SZDSZ) párthatározat alapján, párt-döntés alapján szavazott

Más része saját belátása szerint

Sokan valóban el sem mentek, mert úgy gondolták, hogy a többségi "igen" nélkülük is összejön. Én elmentem, igen-nel szavaztam, de úgy látszik kevesen voltunk.


Ha figyelemmel kísérted, kíséred az itthoni politikai eseményeket, akkor már 2006. tavaszán hallottad Gyurcsány öszödi beszédét, miszerint: hazudtunk reggel, hazudtunk este, és hazudtunk .... Ezek mindig, mindenkor, mindenkinek hazudtak. A sok "tanulatlan paraszt" pedig elhitte.

Valóban sokan féltették a munkahelyüket, sokan hitték azt, hogy majd megemelkedik az aluljáróban élő hajléktalanok száma stb.

A legtöbb itthoni magyarnak évek óta egyre romlanak a megélhetési körülményei, azzal vannak elfoglalva, hogy a minden-napi betevőt biztosítsák a családnak.


Az, hogy a trianoni szerződéssel szégyentelen nemzetközi összefogás alapján egyszerűen megcsonkították a magyarság egységét, nagyon soknak eszébe sem jutott. Nem gondoltak arra, hogy ha mást nem, de ezzel a szavazással, legalább valamiféle összetartozást tudunk kinyilvánítani.

Én személy szerint sajnálom, hogy így történt.

2012. márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
69%
Az előző hozzászóló elemzése annyiban nem stimmel, hogy úgy állítja be, mintha csak az MSZP-SZDSZ hívek döntöttek volna "párthatározat" alapján. Nos, ez nem így van, a Fidesz híveknél is előfordult, ugyanolyan emberek és bizony a Fidesz is rengeteget ártott a kampányával: Ők tehetők felelőssé nagy részben azért, hogy annyian távol maradtak.
2012. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon erős ellenkampány volt az MSZP részéről. Az folyt a csapból is, hogy elárasztjátok majd az országot.

Szerintem is szégyen ez az eredmény. Még most is.

2012. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
72%

Azért az MSZP kampánya nem volt teljesen alaptalan!

Sólyom László TV-ben nyilatkozta,hogy nincs korlátozott állampolgárság,csak korlátlan! Ami belföldön jár az állampolgároknak,az jár a külhoniaknak is.

Sólyomra még véletlenül sem lehet ráfogni,hogy szoci!

Akkor még a GYES- alanyi jogon járt,és nagyon sok egészségügyi szolgáltatás is. Egy Fideszes főorvos is nemmel szavazott. Oka,hogy ha a kettős állampolgárokat is a magyar egészségügy terhére kezelik,az összeomlik.

Vagy egy másik példa. Egy ismerős család még a Kádár-rendszerben települt át. Azonnal kaptak egy háromszobás szövetkezeti lakást,egy gyerekkel. Magyar családnak még három gyerekkel is évekbe tellett,hogy kaphasson ilyen lakást. Természetesen azonnal kaptak jól fizető állást is.

A szavazás előtt mesélték,hogy ha meg lesz az állampolgárság,akkor a szüleik bejelentkeznek hozzájuk lakni,és Magyarországon kérik a nyugdíjuk folyósítását.

A nyugdíj kassza már akkor is elég üres volt,az itthoni nyugdíjasoknak sem jutott magas nyugdíj.

Vagy: a magyar egyetemeknek,iskoláknak nincs és akkor sem volt pénze az épületek karbantartására. De Erdélyben a magyar állam tartott fenn és tart még ma is egyetemet.

Ezzel nem is lenne bajom,ha nem a mi bőrünkre finanszíroznák.

Követelőzni,siránkozni tudtok,de arra nem vagytok képesek,hogy Erdély anatómiája érdekében összefogjatok!

Éppen úgy széthúzóak vagytok,mint az itthoniak.

Pedig az Egységben az erő!

A Fidesz azért adta meg a kettős állampolgárságot,mert hálából számít a szavazataitokra.

De ha megkapod,akkor Erdélyben mennyivel lesz jobb neked? Ne ringasd magad abba az illúzióba,hogy a románok részéről nem ér semmilyen atrocitás emiatt,vagy ha ér,a Fidesz megvéd téged! Legfeljebb,ha túl durva dolog történik,egy diplomáciai levélváltás lesz.

Kérd az állampolgárságot,de ne szavazz SENKIRE.

Vagy ha szavazni akarsz,akkor gyere át egy alföldi vagy borsodi kisvárosba,próbálj munkát és megélhetést keresni!

Tapasztald meg,hogyan él a lakosság többsége! Nem Orbán és Matolcsi dicsekvését kell elhinni.

2012. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
75%
anatómiáját?
2012. márc. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!