Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek melyik lenne az a...

Szerintetek melyik lenne az a pont, amikor az emberek milliói kimennének tüntetni a kormány ellen?

Figyelt kérdés
Szánalmasak ezek az 1-2 ezres ellentüntetések, még a támogató tüntetésen is többen vannak. Ennyire jól megy mindenkinek az országban?
2012. márc. 15. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A választópolgárok többsége a kiábrándult tömegek közé tartozik, a közvélemény kutatások szerint. Ők még nem adták le voksukat más ellenzéki erő mellett. Ezért nem mennek utcára még.
2012. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
hova mennének normális ember messze elkerüli a politikát, idiótákat hatalomra juttatni meg felesleges, majd ha éhség lázadás lesz akkor többen kimennek, de akkor sem számithatsz pár tizezernél több tüntetőre
2012. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Hát az 1-2 ezres tüntetések tényleg szánalmasak, bár a mai milla tüntetésen nagyon sokan voltak. Én az Erzsébet-hídon álltam, de nem láttam a végét a Ferenciek terén túl.


Szerintem ahhoz, hogy nagy tömegek kimenjenek a kormány ellen két dolog kell:


1. Még nagyobb nyomor és ellehetetlenülés a ma még magyar viszonylatban kispolgári, középosztályi nívón élőknek is. Ez sajnos folyamatban van. A hónapról hónapra meg-megújuló megszorításhullámok egyre több embert lehetetlenítenek el. Most az IMF-megállapodáshoz, meg az EU-s pénzekhez megint mi kell? megszorítás! De már nem lesz kiből és miből megszorítani.


2. Egy egységes balos, demokratikus ellenzék is kell. Az nem megy, hogy egyik nap a 4K, másik nap a milla, harmadik nap a Szolidaritás, aztán az LMP stb. Ez csak komolytalan és szánalmas. Rivalizálnak a nagy semmin, és ha nem tudnak összefogni, akkor ez így is marad.


3. Az orbánellenes blokknak kellene tudni az emberek nyelvén beszélni. Orbán meg tudni szólítani a nagy semmivel, az átlátszó hazugságokkal is milliókat. A millás tüntetésen rikoltozó egyetemista lány és társai sajnos még mérföldekre vannak attól, hogy tömegeket tudjanak vonzani. Egyelőre ott tartunk, hogy egy még mindig önmagába záródó kör kiáltja a világba a problémáit, de a tömegek nem érzik úgy, hogy ez az ő problémájuk is lenne.

2012. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

"Szánalmasak ezek az 1-2 ezres ellentüntetések, még a támogató tüntetésen is többen vannak."


Én is így gondolom.

2012. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" Én az Erzsébet-hídon álltam, de nem láttam a végét a Ferenciek terén túl. "


Akkor sürgősen szemészetre kell menned...

Én az UTV kamerán néztem, a kamera a Szabad sajtó út lehajtó ágánál van, és ott már kamionnyi helyek voltak az elszórva lévő emberek között.

Innen a tér még bő 200 méterre van...

2012. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most megfogtál, tényleg nem túl jó a szemem. Kicsit már összemosódott a vége. Elnézést, ha hülyeséget írtam.
2012. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ha véletlenül egy zárt pártgyűlésükről kiszivárogna ,hogy elkúrták és nem csináltak eddig semmit csak saját zsebre... és hogy ez mekkora böszmeség. Nem is fut a szekér ahogy vetítik ,csak hazudtak reggel ,hazudtak este ,hazudtak minden nap.

De ez már megtörtént egyszer. Kikkel is ? Valami gyurcsányféle emeszpével.Már elfelejtettétek?


Ahhoz hogy az elempés nyifinyafi anyucikedvece nemteccikarencerező társaságból számottevő komoly politikai erő legyen nagyot kellene még fejlődniük a politikai evolúcióban.


Ahhoz hogy a jobbikot többen vegyék komolyan ,valamivel komolyabban kellene politizálniuk kevesebb indulattal és hebehurgyasággal.

Mondjuk az utóbbira látok némi esélyt. Idővel be fognak érni.

2012. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jól mondod előző.Még nem szivárgott ki. De attól még létezik.
2012. márc. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pro Patria ***** válasza:
92%
Ha újra az mszp kerülne kormányra.
2012. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ez egy megfásult,vagy birka nép.Köztük én is.Csepelt szétverték a politikusok,félve az újabb 56-tól.Én már csak kapkodom a fejem mert már azt sem értem,mi van körülöttem.Új kifejezések,infláció helyett regresszió,stb.De egyet tudok.Ha a tömeg kimenne az utcára akkor én is kinn lennék.De ameddig csak bizonyos rézegek / tanár,taxis,egészségügyi dolgozó,stb ) addig itt nem lesz csak pár ezres csoportosulás.Mindenki csak a maga gesztenyéjét szeretné ki kaparni.Siralmas!És most le lehet trollkodni engem aki akar.Ez állítólag egy szabad ország(?)52F
2012. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!