Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol, hogyan, kik és miért...

Hol, hogyan, kik és miért ölték meg a tisztességes klasszikus liberalizmust?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem ölte meg senki. A mai liberalizmus is tisztességes, sőt, annakidején a ti általatok "tisztességes klasszikus liberalizmus"-nak tituált eszme is ugyanolyan vérlázítónak, tisztességtelennek számított, mint amilyennek ma a "normális" liberalizmust tartjátok.
2012. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez egy elvont ideológia.

Hogy mikor mi a tisztességes, mikor mi a liberális, azt mindig az éppen uralmon levő hatalom mondja ki, állapítja meg. Ha változik az uralkodó hatalom, változik, változhat ennek megítélése is.

Egyébként maga a kérdés-feltevés is eléggé elvont, nem tudjuk Kedves Kérdező, hogy szerinted mi (mi volt) a tisztességes, és mi az, amit ma tisztességtelennek tartol.

2012. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a kérdező arra gondol, hogy valahol (itt) olvasta/halotta, hogy a liberalizmust bemocskolták, és tulajdonképpen a szélsőjobboldalnak, jobboldalnak, konzervatívoknak semmi baja nem lenne a liberalizmussal, ha nem piszkították volna be azt a szép eszmét. Ami szerintem hazugság, mert az akkori időkben az akkori liberalizmus is olyan megítélés alá esett, mint napjainkban a "mai" liberalizmus.
2012. márc. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt még kifelejtettem, hogy ugyanattól az oldaltól, amelyik ma is szidja, kígyót békát mond rá.
2012. márc. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező,

kifejtenéd, mit értesz klasszikus liberalizmus alatt?

2012. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon az SZDSZ.
2012. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem kellett megölni, kinyírta saját magát. Én vitatkoznék azzal, hogy egyáltalán valaha létezett pozitív liberalizmus.

Onnantól kezdve pedig, hogy a liberalizmus elérte célját (modernizáció, szekularizáció, egyenlőség) teljesen feleslegessé vált, ezért új célokat kezdett keresni, ez pedig az embert teljes elpusztítása, lesüllyesztése az állatok szintjére. Meg kellett volna szűnnie, mikor a célját elérte, de nem tette, ezért itt van velünk egy sovinizmussá merevedett nacionalizmus, egy teljesen használhatatlan kommunizmus(illetve nálunk a kapitalistává szelídült kommunisták, ami eleve abszurd), egy meghaladott liberalizmus, és nekünk ezekből kéne választani.

2012. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"liberalizmus elérte célját (modernizáció, szekularizáció, egyenlőség) " ezek közül egyik sem igaz teljesen, csak elindult valami Magyarországon, aztán megtorpant
2012. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!