Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem vonták felelősségre a rendszerváltás után a kommunista vezetőket, mint mondjuk Nürnbergben a nácikat?

Figyelt kérdés

2012. márc. 17. 20:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

NA ide figyelj, te észlény. A kérdező a MAGYAR kommunistákat hasonlítja össze a nácikkal. Úgyhogy ne gyere nekem Észak-Koreával.

Másrészt pedig te felsoroltad az elmúlt évszázad kommunista vérengzéseit. Egy kalap alá veszed a vörös khemereket a Rákosi rendszerrel, stb. Így összeadogatva valóban több az áldozat. De a nácik ezzel ellentétben pár év alatt, szisztematikusan, hidegvérrel gyilkoltak le több millió embert. Míg a kommunizmus áldozatainak jelentős része háború, éhínség, lázadásban való részvétel, és hasonlók miatt halt meg. Nem tagadom persze, hogy ártatlanul is rengeteg embert kivégeztek, és nem is pártolom semelyik olyan rendszert, amely terrorizálta az embereket. Én nem védem Sztálint, úgy, ahogy te a nácikat.

De még egyszer mondom, te arra se figyeltél, mi volt a kérdés, csak elkezdtél itt fröcsögni.

2012. márc. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tévedsz, barátom. Nem mentegetem a nácikat. Viszont bosszant az, hogy éjjel-nappal a nácik áldozataival van tele minden kib*szott újság meg tévéműsor, míg a kommunizmus áldozatainak nem sűrűn jár kárpótlás, meg műsoridő.


De rendben van, próbáljunk objektívek maradni:

A magyar kommunistákkal szemben vegyük CSAK a magyar nácikat. Az áldozatok számának tekintetében a mérleg szerintem minimum egyenlő, de nem vagyok biztos benne, hogy a magyar komcsik nem öltek meg több embert, mint a magyar nácik.

2012. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!