Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mein Kampf-ot bárhol beszere...

A Mein Kampf-ot bárhol beszerezhetem?

Figyelt kérdés

Mármint arra lennék kíváncsi, hogy itt Győrben egy átlagos könyvtárban megtalálható, vagy valami "speckóbb" helyre kell menni? Vagy hol lehet szerezni? Rendelni kell?


(Hülye kérdés: ez egy könyv vagy kettő? :P)


2012. márc. 20. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Könyvtárakban lehet, árusítani nem lehet.
2012. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 .:Laci:. ***** válasza:
58%
2012. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 .:Laci:. ***** válasza:
30%

A Mein Kampf (?Harcom?) Adolf Hitler könyve, melyet a börtönben írt, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. Ebben a könyvben fogalmazta meg a náci párt politikai és ideológiai programját. Az első kötetet 1925-ben, a másodikat 1926-ban adták ki.



A könyvben Hitler beszámol életéről és tapasztalatairól, leírja, hogy alakult ki benne ideológiája, melyet ezek után részletez, és leírja, hogy tervezi egy nagy birodalom létrejöttét. A mű erősen rasszista, antiszemita és kommunizmusellenes, az alapjául szolgáló fajelmélet pedig tudománytalan. A könyv több országban évtizedeken át be volt tiltva. Magyarországon kereskedelmi forgalomban kapható. Az eredeti mű szerzői jogai ma (miután a kiadó Eher-Verlagot államosították) a bajor szövetségi állam tulajdonában vannak 2o15-ig, a jogvédelem lejártáig.

2012. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Igen. De ha beszerzed, kötelező végigolvasni. Mire ezen az unalmas ökörségen keresztülrágod magad, virtigli antifasiszta leszel.
2012. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 .:Laci:. ***** válasza:
33%
hehe ezért kell letölteni :D bizonyítsa be valaki, hogy nem törölted le az első mondat elolvasása után :D
2012. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem rengeteg utánajárásomba került, míg megszereztem. volt egy könyvesbolt, nem írom le hol volt/azóta megszűnt/ és megkérdeztem, hogy lehet-e kapni? Azt mondta az eladó, hogy nem, mert be van tiltva, de ő szokott járni olyan helyeken, ahol hátha...érdekel?- persze, mondtam. Akkor nézzek be ekkor meg akkor... Na ez így ment 1 hónapig /gondolom, azt nézte, tényleg kell nekem a könyv/ A végén fekete nylonban adta át, tíz éve fizettem érte 6000 Ft-ot.
2012. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Akkor téged jól átkúrtak, mert mai áron is csak 3-4 ezer és már tíz éve sem volt betiltva. xD


[link]

2012. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz, ha átkúrtak, ha nem. Cenzúrázva volt, nem lehetett kapni, de árulni sem. Aki akkor óvodás volt, persze, nem tudhatja...

Amit meg ma lehet kapni, az nem az eredeti.

2012. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem van egy eladó, új példányom.
2013. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" 2o15-ig, a jogvédelem lejártáig."


Vajon mi lesz itt 2 év múlva :/

2013. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!