Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az üzemanyag árának hány %-a adó?

Nem dávid kérdése:

Az üzemanyag árának hány %-a adó?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ilyet találtam, de ez 2011. október 31-es adat.


A benzin kiskereskedelmi árának

■ 38 százaléka a termelői ár,

■ 4,4 százaléka a nagykereskedelmi árrés,

■ 3,7 százaléka a kiskereskedelmi árrés,

■ 33 százaléka a jövedéki adó,

■ 1 százaléka a készletezési díj.

A gázolaj kiskereskedelmi árának

■ 41 százaléka a termelői ár,

■ 6,8 százaléka a nagykereskedelmi árrés,

■ 3,7 százaléka a kiskereskedelmi árrés,

■ 27 százaléka a jövedéki adó,

■ 1 százaléka a készletezési díj.

Mindkét üzemanyag a 25 százalékos áfa alá tartozik.

2012. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
De már ekkor is több, mint a fele az volt. Gondolom manapság még nagyobb az arány.
2012. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és már az áfa is 27%
2012. márc. 20. 17:15
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Én nem tudom, miért mondják, hogy drága a benzin, én mindig 5000 ért tankolok...
2012. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

"Bruttó 7-7 forinttal emeli a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt., ezzel a benzin ára új csúcsra kerül. Az emeléssel a benzin átlagára 437 forintra, a gázolajé pedig 439 forintra nő."


[link]

[link]


"...A kormánynak igenis van lehetősége a probléma kezelésére és a jövedéki adó csökkentésére, csak akarni kell!" (Varga Mihály)


"A gázolaj jövedéki adójának emelése a továbbgyűrűző hatása miatt rendkívül drámai (...) ezért amint a kormány benyújtja javaslatát a gázolajat terhelő jövedéki adó emelésére, a Fidesz módosító indítvánnyal fog élni", és a jövedéki adó szinten tartását kezdeményezi. (Szijjártó Péter 2009. március 12.)


"Az Orbán-kormány nem emeli azokat az adóterheket, amelyek a benzin árát tovább emelnék." (Szijjártó Péter 2011. július 27.)


"Ha tankolás közben felbosszantja a magas benzin ár, akkor gondoljon arra, hogy mindezt a kormány felelőtlen kijelentéseinek köszönheti!" (Révész Máriusz, a Fidesz szóvivője 2006.)


Hát igen. Szép...

De hát ez várható volt.


Pedro

2012. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Csodálom, hogy a sok hithű Fidesz szavazó ennyire boldog, hogy totál át lettek verve, de gondolom mindegy, csak az Orbán legyen hatalmon.
2012. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
Kicsit talán más világ volt gazdasági téren 2009ben pedró...
2012. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

"Kicsit talán más világ volt gazdasági téren 2009ben pedró..."


Ja, tudom, bocsánat, mindig elfelejtem hogy ha Orbán csinálja, akkor az CSAKIS jó lehet! Még mikor szembehazudja az országot, az is csak a mi érdekünkben van.


De köszönöm, hogy eszembe juttattad!


Pedro

2012. márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Inkább azt juttatnám eszedbe, hogy például az eurozóna csődközeli állapotához semmi köze Orbánnak...
2012. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Ahhoz nincs köze, de ne követeljen valamit az ellenzéktől, amit ő maga, nemhogy nem tesz meg, hanem rá is kontrázz, ráadásul ez nem csak üzemanyag ügyben értendő.
2012. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!